Mārtiņš Rubenis – “Psiholoģiskā sagatavotība ir ļoti būtiska!”

Mārtiņš Rubenis – “Psiholoģiskā sagatavotība ir ļoti būtiska!”

Populārais sportists, kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis savu karjeru sāka vainagot ar panākumiem jau 1998.gadā, kad kļuva par pasaules junioru čempionu kamaniņbraukšanā. Panākumus Mārtiņš gūst ik gadu un ievērojamākie, ar kuriem Latvija sportiskajā ziņā atkal var paspīdēt ir 2003.gada Pasaules čempionātā iegūtā 2.vieta individuāli un 3.vieta komandu sacensībās, 2004.gada Pasaules čempionātā iegūtā 3.vieta un, protams, 2006.gada Ziemas Olimpisko spēļu bronzas medaļa Turīnā.

Kā zināms sportistiem ir jātrenējas daudz un ļoti uzcītīgi, jādomā par to kā sevi uzturēt labā fiziskajā formā. Tāpēc vaicājām mūsu sportistam, kā viņš uztur sevi formā, un ko viņš iesaka citiem labas fiziskās formas saglabāšanai.

“Nu tā kā es esmu sportists, tad trenējos bieži un pēc programmas, bet es neteikšu, ka sports būtu veselības uzturēšanas programma, tas ir pavisam kaut kas cits. Tas pat varbūt vairāk paņem veselību, nekā viņu uzlabo,” stāsta Mārtiņš. “Ieteikumi labas formas saglabāšanai? Tas ir atkarīgs no katra cilvēka paša, manuprāt. Vienam ir kaut kas vajadzīgs, otram kaut kas pavisam cits. Tas ir pilnīgi individuāli, manuprāt. Visiem viena vienīga recepte noteikti, ka nav,” sportists turpina. 

 Kamaniņbraukšana ir ļoti populārs sporta veids, turklāt šī sporta veida pasaules vai Eiropas čempionātu posmi ir vērojami arī tepat, Latvijā – Siguldā.

Protams, katram startam ir jāsagatavojas gan fiziski, gan psiholoģiski jāsagatavo sevi, jāiesildās. Un domājams gan, ka sevi ir nopietni jānoskaņo, kaut tāpēc vien, ka, piemēram, Siguldas bobsleja trasē maksimāli sasniedzamais ātrums kamaniņu sportā ir 100 km/h un tas nebūt nav maz. Tā nav tikai pavizināšanās caur sešpadsmit virāžām, izpētot Siguldas apkārtni, bet gan tas ir nopietns process – sports! Tāpēc šoreiz Mārtiņam jautājām, vai tieši psiholoģiskajai sagatavotībai viņš piešķir lielu nozīmi? “Psiholoģiskajai sagatavotībai noteikti ir liela nozīme. Tā ir, manuprāt, tāda lieta, kas ir visgrūtāk trenējama. Tās nav kaut kādas fiziskās īpašības. Pie tā vienkārši pašam ir daudz un dikti jāstrādā. Ja vēlēšanās ir, tad to visu var darīt. Bet tam ir jānāk no tevis paša, nevis tā, ka kāds pienāks klāt un teiks, ka tagad mēs tev trenēsim psiholoģisko sagatavotību. Protams, tas nāk ar gadiem,” atklāti atbild sportists.
 
Protams, katram ir vajadzīga atpūta, lai cilvēks spētu ko jaunu uztvert, lai spētu atslābināties, atpūsties pēc darba vai vienkārši izklaidēties kopā ar saviem draugiem, ģimeni. Jautāts par aktīvās atpūtas izmantošanu, Mārtiņš stāsta :” Ar aktīvo atpūtu man tagad tā īpaši nekas nav sanācis. Principā fiziski aktīvs cilvēks, tāpat arī citi var aizbraukt vasarā bumbu uzspēlēt uz jūriņu un tādā veidā aktīvi atpūsties. Tas, manuprāt, ir labāk kā staigāt pa klubiem katru piektdienas un sestdienas vakaru. Sēdēt un skatīties kino vai staigāt pa diskotēkām, nu... nē, protams, aizeju pats arī kādreiz, pats arī uzspēlēju kādreiz kā dīdžejs, bet nezinu vai, ja to dara tā dikti bieži, vai tas nāk par labu.”

Noslēgumā jautāju arī par to, kādas ir mīļas kafejnīcas vai restorāni, ko sportistam patīk apmeklēt. Kur patīk garšīgi paēst, vai aiziet kopā ar draugiem. “Es pats esmu veģetārietis un tāpēc mana iecienītākā vieta ir kafejnīca/restorāns “Rāma”. Tas ir Krišnas restorāns, ja nemaldos, tur pusdieno pārsvarā jauni cilvēki. Ēdiens ir veselīgs un vienkāršs. Veģetāros ēdienus tur var paēst ļoti garšīgi. Tas atrodas uz Barona ielas, blakus barona centram, mazliet uz bērnu pasaules pusi (Rīgā, Kr. Barona ielā 56),” atklāj Mārtiņš.
 

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
tā turēt , Mārtiņ'!
23.09.2007. plkst. 07:35
ir gan:)
12.09.2007. plkst. 12:00
Mārtiņš mums ir liels cīnītājs .
11.09.2007. plkst. 06:55
Mārtiņš laikam ir liels psihologs ,
21.08.2007. plkst. 08:16
Lai tik Mārtiņam labi slīd arī turpmāk pēc veģetāriešu ēdieniem ,,
20.07.2007. plkst. 13:13

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Katru dienu 200 milj. cilvēku nodarbojas ar seksu, piedzimst 400 tk. bērnu un 140 tk. cilvēku nomirst

Pasākumi

Reperis Nelly izdod albumu “Brass Knuckles”

Latvijā klajā nācis amerikāņu repera Nelly piektais albums “Brass Knuckles”, kurā iekļauts arī vasaras aktuālais singls “Party People”, piedaloties “hercogienei” Fērgijai....