Aleksandra Kurusova: "Dejošana man ir gan izklaide, gan darbs"

Aleksandra Kurusova: "Dejošana man ir gan izklaide, gan darbs"

Aleksandra Kurusova plašākai publikai tapa pazīstama šova „Dejo ar Zvaigzni” laikā, kad dejoja pārī ar Lauri Reiniku un arī šovā uzvarēja. Ne viens vien skatītājs bieži izteicās, ka Aleksandra Lauri ir tik labi iemācījusi dejot, ka abiem vajadzētu rīkot koncertprogrammas.

Šobrīd Aleksandra savos deju soļos dalās arī ar citiem un apmāca cilvēkus tik pat lieliskās dejās.

IrLaiks.lv ar Aleksandru sarunā par izklaidi un atpūtu, kā arī par dejām.

-     Kas, Jūsuprāt, ir laba izklaide?

-     Manuprāt, laba izklaide tā ir izklaide ar dārgiem, mīļiem un patīkamiem tev pašai cilvēkiem. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka pat vietai īpaši nav nozīmes, ja tev blakus ir tev mīļie un dārgie cilvēki. Tu vari atrasties kaut kādā šikā restorānā un justies vientuļš, bet vari atrasties kaut kāda bāriņā, bet ar savu kompāniju un justies vienkārši satriecoši.

-     Varbūt Jums ir kādas ir iecienītākās izklaides vietas, kur patīk pašai vai kopā ar draugiem aiziet? Ko šajā sakarā ieteiktu apmeklēt arī citiem?

-     Negribu atkārtoties, bet teikšu atkal, ka viss atkarīgs no kompānijas. Ja blakus ir foršie cilvēciņi, tad vieta arī kļūst par iecienītāku. Kas attiecas uz mani, tad pa šo laiku mana gaume ir mainījusies, un mani jau kādu krietnu laiciņu neinteresē lieli naktsklubi, kur ir tūkstoši cilvēku, kuri grūstas un dažreiz pat uzvedas ne tik ļoti pieklājīgi kā gribētos. Arī lielos klubos diezgan grūti var parunāt, jo mūzika bieži ir diezgan skaļa. Tagad biežāk, ja sanāk aiziet, tad ejam uz kādu drīzāk bāru (disco-bāru) kur nav tik daudz cilvēku, bet kur arī var baigi labi izdejoties un parunāties. Šķiet kaut kā omulīgāk un mīļāk. Konkrētas vietas negribētos ieteikt, jo katram cilvēciņam ir sava gaume un savas intereses. Un pie tā visa – es neesmu baigais profiņš par izklaides vietām, lai dotu noderīgus padomus.

-     Jums kā lielai dejotājai noteikti nav sveša aktīvā atpūta. Kāds aktīvās atpūtas veids ir iecienītākais?

-     Ziemā man ļoti patīk slidot, patīk aizbraukt uz slidotavu un ļoti jautri pavadīt laiku ar draugiem. Protams, piruetes slidotavā es nemāku taisīt, bet no kalniņa nobraukt ar slidām – ar prieku. Esmu arī slēpojusi, kas arī man ļoti patīk, bet tā īsti mani nekad neviens nav iemācījis to darīt. Ja kāds pieņemtu šo te atbildību un iemācītu, varbūt es varētu tad teikt : „Jā, mans iecienītākais aktīvās atpūtas veids ir slēpošana.”

Vasarā gan man ļoti patīk braukt ar riņķiem, kas ir piestiprināti pie motorlaivas. Tad tevi nes ar šausmīgu ātrumu, dažreiz sanāk izkrist arī āra no tā riņķa, bet tas ir tā vērts. Adrenalīna sajūta ir vienreizēja. Vēl man patīk braukt arī ar velosipēdu. Taču, vispārīgi runājot, tad man pašai ar saviem dejošanas treniņiem pilnīgi pietiek, jo slodze tiešām ir liela katru dienu, un kad paliek brītiņš brīvā laika, tad gan gribas drusciņ atpūsties tieši fiziski vai nedarīt neko.

-     Vai dejošanu Jūs uzskatāt kā izklaidi vai kā darbu?

-     Dejošana ir bijusi un ir visa mana dzīve. Tā ir gan izklaide, gan darbs. Man patīk tas ko es daru un, ja man tas patīk, tad es to daru no sirds un uz visiem 100%. Tāda jau nu es esmu, ja man kaut kas nepatīk, tad man labāk nepielikt vispār pie tā roku. Esmu laimīga, ka man ir tāds liktenis, ka varu darīt to, kas man tiešām no sirds patīk.

-     Kad Jūs sākāt nodarboties ar dejošanu? Vai tas bija jau bērnībā?

-     Jā, ar dejošanu sāku nodarboties jau bērnība. Atceros, ka no paša sākuma man tā visa padarīšana ļoti, ļoti, ļoti nepatika un es pat kādas divas reizes pametu, bet vecāki tomēr uzstāja un neļāva man izdarīt tādu kļūdu. Atceros, ka viens no tiem iemesliem kāpēc vienu reizi pametu dejošanu bija tāds, ka tad, kad biju maziņa bija tā, ka bērniem dažreiz gadās, ka puisītim ir divas meitenes – partneres, un mani tas šausmīgi aizvainoja. Kā tad tā?! Man jādalās ar kādu ar savu partneri?! Man šķita, ka tas ir pilnīgi absurdi un negodīgi. Bet pēc tam kad atgriezos, atgriezos jau uz veseliem 13 gadiem. Sāku tā nopietni dejot no 7 gadiem un līdz kādiem 20. Visu savu bērnību un jaunību. Bet nenožēloju nevienu brīdi, tagad tikai varu pateikt milzum lielu paldies saviem vecākiem par visu, ko viņi ir darījuši manā labā!

-     Daudz cilvēku skatās un apbrīno – kā var iemācīties tik sarežģītus soļus. Kā tas ir no Jūsu profesionālā skata punkta?

-     Tas nemaz nav tik grūti kā izskatās! Tiešām! Ticiet man! Varbūt no pirmā acu skatiena liekas – ak, Dievs, kas tas tāds? To taču nav iespējams atkārtot! Bet no savas pieredzes saku, un no savu skolnieku un kursantu pieredzes, ka kad tu lēnām sāc iedziļināties katrā solītī un tev paliek skaidrs kas un kā, pēc tam tu domā – jā, tiešām tas nav tik grūti kā likās no paša sākuma. Un, jo tu vairāk trenējies, praktizē, jo tas viss aiziet automātiskāk, un pēc tam jau īpaši pat piedomāt nav nepieciešams.

-     Tagad Jūs arī apmācat dejot citus – kā tas ir? Vai ir viegli iemācīt cilvēkiem to, ko viņi vēlas?

-     Tieši tā..."TO KO VIŅI VĒLAS!" Tie ir tie atslēgas vārdi pie visas mācīšanas! Ja cilvēks vēlas pats, tad tas nesagādā nekādas grūtības. Jo, ja viņš vēlas to pats, tad viņš arī ātri paņem un iesūc sevī iekšā visu informāciju. Man patīk mācīt citus, jo tas ir ļoti interesants process. Cilvēki ir ļoti dažādi, dažiem ļoti ātri, kā saka "pielec", dažiem drusciņ ilgāk, bet galvenais jau ir tas rezultāts. Un par to rezultātu cilvēki priecājas visvairāk, paši pēc tam apbrīno sevi. Tas ir milzīgs gandarījums, kad tu redzi savu skolnieku acīs to spīdumu un vēlmi mācīties vēl un vēl.

-     Tātad, ja cilvēks grib mācīties pie Jums, vispirms ir noteikti jāzina, ko gribās... un tālāk? Kā un cik ilgi šīs apmācības notiek? Piemēram, lai iemācītos dejot valsi. Un cik tas aptuveni izmaksā?

-     Jā, protams, ir jāzina, ko vēlas, savādāk nemaz nevar. Cilvēki pie manis nāk ar konkrētu mērķi. Ja runājam par privātstundām, es nevaru konkrēti nosaukt periodu vai nodarbību skaitu, jo katram cilvēkam tas notiek dažādi. Tāpēc arī par izmaksām uzreiz nevar pateikt, jāskatās, cik katram cilvēkam nepieciešamas nodarbības, cik ātri viss sāk sanākt. Bet ja par deju kursiem grupās, tad tas kurs ilgst apmēram trīs mēnešus.

-     Kā ir tad, kad ir koncerti un konkursi? Vai tas ir liels satraukums, darbs vai tomēr vairāk prieks un izklaide?

-     Ziniet, tā tomēr ir ļoti patīkama laika pavadīšana ar nelielu uztraukumu, protams, patīkamu uztraukumu. Viennozīmīgi tas viss sagādā prieku, it īpaši, kad pati esmu apmierināta ar paveikto darbu un rezultātu.

-     Cik ilgi Jūs aptuveni gatavojaties vienam konkursam?

-     Gatavošanās vienam konkursam nenotiek kaut kādu konkrētu laiku. Tas ir mūža process, tu gatavojies nepārtraukti, nav tā, ka tu gatavojies trīs dienas un pirms tam nedēļu tev ir bijusi atpūta. Nē, tas tā nenotiek. Treniņi notiek visu laiku, un kad tuvojas kaut kādas svarīgas un nozīmīgas sacensības, tad to treniņu skaits vēl palielinās.

-     Kā Jums šķiet – vai Latvijā ir pietiekami daudz vietu, kur var aizbraukt un lieliski atpūsties, izklaidēties, kur tiek piedāvāti kādi aktīvās atpūtas veidi? Vai ir kāda tāda īpaši iecienīta vieta ārpus Rīgas?

-     Jā, protams, man šķiet ir ļoti daudz tādu vietu. Man pašai nesanāk īpaši bieži izbraukt ārpus Rīgas kaut kur atpūsties. Bet Latvijā ir ļoti daudz tādu iespēju. Man ļoti patīk vasarā Sigulda, it īpaši rodeļu trase! Tāds ātrums, tāda adrenalīna sajūta! Perfekti!

-     Kāda ir iecienītākā izklaide Jums vai kopā ar draugiem, vai ģimeni?

-     Šajā jautājumā es uzlikšu zīmīti "=" starp vārdiem izklaide un atpūta. Varbūt neticēsiet, bet pēdējā laikā man visvairāk sagādā prieku tas, kad mēs ar draugiem vienkārši kādā vakarā apsēžamies pie televizora, ieliekam kādu DVD, un vienkārši baudām viens otra sabiedrību un skatāmies kādu jauku un mīļu filmiņu. Tie tiešām ir vieni no vērtīgākajiem brīžiem manā dzīvē, kas sagādā neaprakstāmu prieku un baudu. Bet ar ģimeni mums ļoti patīk aizbraukt pie radiem uz Lietuvu. Pie viņiem tur kaut kā ļoti viegli elpojas.

-     Ko Jūs darāt brīžos, kad vienkārši gribas no visa atslēgties – vienkārši atpūsties! Un – kas, Jūsuprāt, ir ideāla atpūta?

-     Ko es daru tādos brīžos? Man vispār ļoti nepatīk vientulība, man ir grūti būt vienai. Bet dažreiz, kaut gan ļoti reti, palieku mājās, aiztaisu istabas durvis, arī maksimums uz kādām pāris stundām un pasēžu, padomāju par dzīvi... Tā jau visiem notiek.

-     Ko Jūs ieteiktu noteikti izklaides jomā izmēģināt jebkuram portāla lasītājam?

-     Ieteiktu noteikti vasarā pabraukāt pa rodeļu trasi Siguldā . Tās sajūtas tiešām ir vērtīgas! Nu, tiem, kuriem patīk trakas lietas, protams. Un, ja ir iespēja aizbraukt uz siltajām zemēm, piemēram, uz Turciju, es ieteiktu noteikti pabraukāt pa upi ar gumijas laivu – raftings! Tas arī ir ļoti, ļoti feini.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
dace
SASA IR SURER
08.08.2009. plkst. 18:45
madara
es par tevibalsojuu
30.10.2008. plkst. 12:23
Biju kluba Sports Plus, tur vina vada dejosanas nodarbibas, bet jau tiem kas mak dejot
18.10.2008. plkst. 20:58
Ilze
Ieteikumu noteikti izmantošu,jo an tas liekas ļoti forši.
15.10.2008. plkst. 13:31
Man arī patīk dejot!
10.08.2008. plkst. 12:55

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Mīnus 40 grādu temperatūrā pēc Celsija cilvēks zaudē aptuveni 14,4 kalorijas stundā elpojot

Pasākumi

Latvijā iznāks grupas “Mumiy Troll” jaunais albums “8”

“8” ir astotais grupas “Mumiy Troll” albums, kas Latvijā klajā nāk kompānijas “Platforma Music” apgādā. No 1.septembra albumu varēs lejupielādēt portālā www.PlatformaMusic.lv,...