Ilze Ieviņa: „Vislabāk izkustēties pirms darba!”

Ilze Ieviņa: „Vislabāk izkustēties pirms darba!”

Vakaros ieslēdzot TV3 sporta ziņas, mums pretim smaida Ilze Ieviņa, bijusī basketboliste un jauniešu organizācijas „Avantis” projektu vadītāja. Lai gan Ilze strādā divos darbos, tomēr atliek laika arī kārtīgai atpūtai pie jūras. Un ko viņa iesaka, lai uzturētu sevi formā? Par to un daudz ko citu lasiet sarunā ar Ilzi!

-    Kā Jūs atpūšaties vasarā?

-    Šobrīd man atpūsties nesanāk laika, bet parasti es cenšos kaut kur aizceļot, tiesa, ne uz ilgu laiku. Atlikušo atvaļinājuma laiku tad dzīvojos pa mājām. Atpūšos, braucu ar riteni, pavadu laiku pie jūriņas. Cenšos darīt ko pēc iespējas aktīvāku, galvenais, ka pie jūras svaigā gaisā.

-    Vai vasara ir Jūsu mīļākais gadalaiks?

-    Pavisam noteikti – pavasaris un vasara!

-    Kuras ir tās lietas, bez kurām Jūsu vasara nebūtu iespējama?

-    Bez saules, bez atpūtas svaigā gaisā, bez jūras un aktīvas kustības, bez zemenēm (smejas) un tuviem cilvēkiem!

-    Jūs minējāt fiziskās aktivitātes svaigā gaisā, turklāt esat bijusi profesionāla basketboliste. Kā vēl uzturat sevi formā?

-    Es apmeklēju trenažieru zāli. Vasarā tik daudz ne, jo ir plašas iespējas sportot svaigā gaisā, bet rudenī un ziemā ļoti cenšos apmeklēt. Protams, joprojām brīvajā laikā spēlēju basketbolu – ne profesionāli, bet amatieru līmenī, LSBL 1.līgas komandā. („Avantis/Turība” – IrLaiks)

-    Kādi būtu Jūsu ieteikumi, lai labā fiziskajā formā sevi varētu uzturēt cilvēks ar ierobežotu brīvo laiku, piemēram, biroja darbinieks, cilvēks, kurš lielāko dienas daļu atrodas telpās?

-    Ja cilvēkam ir tāds darbs, kurā iespējams kustēties, es ieteiktu visur doties ar kājām. Es visus darbus cenšos nokārtot, ejot ar kājām un neizmantojot sabiedrisko transportu. Arī savu mašīnu es izmantoju vienīgi ceļam uz Rīgu, novietoju to un tālāk dodos kājām. Attiecībā uz cilvēkiem, kuriem ir sēdošs darbs – es iesaku izkustēties pirms vai pēc darba, bet vislabāk pirms.

-    Ir cilvēki, kuri dzenoties pēc uz žurnālu vākiem redzamajiem augumiem, kaitē savai veselībai… Ko jūs varētu teikt par šādu aizraušanos?

-    Jā, šeit vietā būtu teiciens: „Kas par daudz, tas par skādi!” Bieži vien ir tā, ka tas gala rezultāts neizskatās nemaz tik skaisti. Visu vajag darīt ar mēru, galvenais, lai pats justos labi un būtu labs tonuss. Protams, nepieciešams pasportot, bet katrs jau jūt, cik daudz viņam tas ir nepieciešams. Jāpiebilst, ka profesionāls sports nozīmē veselības problēmas, no tā neizbēgt.

-    Tātad profesionālais sports ir nežēlīgs attiecībā pret veselību?


-    Jā, tieši tā arī ir!

-    Jūs lasāt sporta ziņas kanālā TV3. Vai tas nozīmē, ka esat lietas kursā par visu notiekošo sportā? Varbūt zvana paziņas un vaicā: „Klau, Ilze, kā beidzās tā tenisa spēle?”?


-    Es sekoju līdzi informācijai internetā, cik man atļauj laiks, jo es strādāju divos darbos. Mans pamatdarbs ir jauniešu organizācijā „Avantis”. Ja man pazvana un vaicā par sporta rezultātiem, tad ne vienmēr, protams, es zinu, bet pārsvarā varu atbildēt, jo pati par to interesējos.

-    Ar ko Jūs nodarbojaties organizācijā „Avantis”?

-    Mēs realizējam dažādus projektus, pārsvarā saistītus ar jauniešiem, skolas vecuma bērniem. Nesen beidzās mūsu organizētais ZZ Čempionāts, tās bija sacensības starp klasēm visā Latvijā. Mēs aprūpējam Grīziņkalna skeitparku, organizējam dažādas sacensības. 28.jūlijā šeit notiks starptautiskas sacensības. Vēl mēs piešķiram stipendijas talantīgiem jauniešiem dažādās jomās. Darbs ar jauniešiem!

-    Vai Jūs nākotnē saista basketbola treneres amats, darbs ar bērniem?

-    Patiesībā es jau trīs gadus esmu nostrādājusi Jūrmalas sporta skolā par treneri. Esmu beigusi LU Pedagoģijas fakultāti, esmu veselības mācības un sporta skolotāja. Es domāju, ka nākotnē noteikti varētu trenēt bērnus!

-    Jums ir brīvs vakars, taču nav ideju ko darīt… Ko Jūs varētu izdomāt un ieteikt šādā situācijā?


-    Ja tas ir skaists vakars, tad jāņem tik ritenis un jāizbrauc kārtīgs gabals. Ja tas nav skaists vakars, tad to labāk pavadīt mājās lasot grāmatu un nedarot neko! (smejas)

-    Redzot Jūs TV ekrānā un lasot intervijas, man radies priekšstats, ka vienmēr esat labā garastāvoklī. Vai Jums ir kāda īpaša recepte labam garastāvoklim?


-    Jā, tā tas patiesībā arī ir, man vēl vakar kāds prasīja, vai man kādreiz ir arī slikts garastāvoklis. Ļoti, ļoti reti gadās, ka man tas ir slikts. Svarīgi ir uz visu skatīties ar optimismu. Es tāda esmu jau no laika gala, protu paskatīties uz lietām no dažādām pusēm, ne tikai sliktajām. Es nezinu, vai ko speciāli daru, vienkārši priecājos par dzīvi. Tas ir dabiski! (smejas)

-    Paldies par sarunu!


Kolēģi neskopojas ar labiem vārdiem par Ilzi: „Sirsnības pietrūkst, bet ne Ilzei. Ja kādu dienu birojā pazustu elektrība, tad nešaubos, ka mēs satiktos tieši pie viņas galda. Viņa prot ikdienu pat ar maziem sīkumiem padarīt par ko neatkārtojamu!”
(www.avantis.lv)

Komentāri (27)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
izkustēties vienmēr ir labi - gan pirms , gan pēc darba,
08.11.2007. plkst. 14:36
Optimisms laba lieta -gibētu arī es būt optimiste!!!
29.10.2007. plkst. 13:50
Es tāpat kā Ieviņa uz visu skatos ar optimismu,
27.10.2007. plkst. 18:23
tomēr izrādās Ieva arī ievēro - kas par daudz tas par skādi !
15.10.2007. plkst. 21:23
Vajadzētu mums kustēties , lai ar neiesūnojam.
12.10.2007. plkst. 16:45

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senos laikos ķīnieši izmantoja marihuānu, lai ārstētu dizentēriju

Pasākumi

Jomas ielas atklāšanas svētkos Andrejs Hermlins un „Swing Dance Orchestra” no Vācijas!

Jomas ielas svētku atklāšanas koncerts notiks jau sestdien, 4. jūlijā, kad Dzintaru koncertzālē uzstāsies par svinga karali dēvētais Andrejs Hermlins un „Swing Dance Orchestra” no...