Vēdera muskulatūras ABS anatomija

Jo vēdera muskuļi jeb ABS ir noslogotāki, jo labāk tie izskatās, un otrādi. Tas ir tāpēc, ka šo muskuļu grupu jūs uzmantojat savās ikdienas aktivitātēs - ceļot, skrienot, lecot, kopējot (pārliekšanās pār kopējamo mašīnu prasa ievērojamu ķermeņa vidusdaļas stabilitāti, jo sevišķi, ja jākopē grāmatas atvērums). Jo vēdera muskuļi ir spēcīgāki, jo jūsu ķermenis – izturīgāks. Piedāvājam īsu ieskatu vēdera muskuļu anatomijā.
Rectus Abdominalis
Šis ir no sešām daļām sastāvošs muskulis, kas palīdz ķermeņa augšdaļai saliekties, kā arī notur tā stāju. Tieši par šo muskuli domā cilvēki, runājot par vēdera muskuļiem.
Vēdera ārējie slīpie muskuļi
Šie muskuļi sākas pie ribām un stiepjas diagonāli lejup uz vidukli. Ja vidukļa daļā notiek kustība, šie muskuļi ir iesaistīti. Torsa rotācija parasti ļoti izteikta ir tenisā, golfā, hokejā, kā arī skvošā. Pat mazākā saliekšanās vai pagriešanās funkcija bez šiem muskuļiem nav iespējam, jo tie stabilizē torsu.
Vēdera iekšējie slīpie muskuļi
Tie atrodas starp krūškurvi un ārējiem slīpiem muskuļiem, arī stiepjoties diagonāli lejup uz vidukli. Līdzīgi kā ārējie, arī iekšējie muskuļi ir iesaistīti torsa rotācijas procesā. Jūs tos arī izmantojat, piemēram, dziļi elpojot.
Šķērsais vēdera muskulis
Šis ir plāns muskulis, kas stiepjas horizontāli, ieskaujot vēdera dobumu. To dēvē arī par „jostu”, jo tā funkcija ir vēdera dobuma saturēšana.
10.11.2016. plkst. 14:16
23.11.2009. plkst. 17:34
04.11.2009. plkst. 16:48
13.10.2009. plkst. 15:40
21.08.2009. plkst. 15:13