Kā sports ietekmē tavu sirdi

Kā sports ietekmē tavu sirdi

Uzzini, kā tavas sporta nodarbības ietekmē tavu sirdi!

Pauerliftings

powerlifting-chalk2.jpg - 93.21 KB

Sporta veidi kā pauerliftings parasti ietver īsus, bet intensīvus piegājienus. 2. tipa jeb anaerobās muskuļu šūnas, kas šajā gadījumā veic lielāko darba apjomu, tiek nodrošinātas ar enerģiju, kas neprasa skābekļa dedzināšanu. Tāpēc treniņi, kas ietver ļoti smagu svaru cilāšanu, īpaši nesekmē VO2 (maksimālais skābekļa daudzums, ko organisms spēj transportēt, pieaugot slodzei) pieaugumu.

Ietekme uz asinsspiedienu

Ceļot smagu svaru, asinsspiediens paaugstinās, lai asinis labāk tiktu pārpumpētas liela iekšējā spiediena apstākļos, kas rodas ķermenī, tam cenšoties stabilizēt mugurkaulu.

Ietekme uz sirdi

Ar laiku pauerliftings liek kļūt plānākām sirds kreisā kambara sieniņām. Līdzīgs efekts tiek novērots pacientiem, kas cieš no hroniski augsta asinsspiediena. Pazīstams kā ventrikulārā hipertrofija (LVH), šis efekts ir viens no priekšnoteikumiem infarktam. Tā rezultātā aizvien vairāk ārstu iebilst pret aktīvu pauerliftingu, jo tas patoloģiski izmaina sportista sirdi.

Padoms

Svarus ar mēru. Iepriekšminētais nenozīmē, ka pauerliftings jeb smagu svaru cilāšana ir neveselīga. Vienkārši šeit ļoti rūpīgi jāseko, lai netiktu pārkāpta pārpūles robeža. Pareizās devās pauerliftings stiprina sirdi un palīdz ķermenim daudzos procesos, piemēram, hormonu ražošanā.

Sabalansēta treniņu programma

ciklisks.jpg - 87.8 KB

Atšķirībā no parasta pauerliftinga, sabalansēta treniņu programma jeb „cikliskā” programma ir balstīta uz intensīvākiem mēģinājumiem un mazākiem atelpas brīžiem, līdz ar to kļūstot par īstu aerobo treniņu, kas uzlabo maksimālo skābekļa patēriņu jeb sporta valodā runājot - VO2 . Relatīvi īsā 8 līdz 20 nedēļas ilgā periodā "cikliskā” treniņu programma uzlabo VO2 par 4 līdz 8 procentiem.

Ietekme uz asinsspiedienu

Tā kā sabalansētā treniņu programmā sirds aktīvi strādā arī starp piegājienu reizēm, tā stiprina sirdi un samazina asinsspiedienu gluži kā klasisks aerobais treniņš. Regulāras spēka nodarbības var samazināt asinsspiedienu pat par 10 vienībām.

Ietekme uz sirdi

Gan „cikliskā” programma, gan aerobie vingrinājumi uzlabo sirds darbību, sekmējot tā dēvēto „sirds tonusu”. Vienkāršiem vārdiem runājot, klejotājnervs, kas sirdij „pavēl” pukstēt, liek tai kļūt lēnākai atpūtas procesā, līdz ar to tā tik ļoti netiek noslogota.

Padoms

Nemetiet hanteles krūmos! Gluži kā visas treniņu programmas, arī regulāri spēka treniņi padara sirdi stiprāku un efektīvāku. Tas mazina stresu kardiovaskulārajā sistēmā, cilvēkam vienkārši atpūšoties.

Izturības treniņi

izturiba.jpg - 68.7 KB

Ilgāki fiziskas aktivitātes periodi piešķir šo sporta veidu pārstāvjiem spēju ilgāt darboties slodzes apstākļos. Viņu ķermenis ilgāku laiku spēj pilnvērtīgi nodrošināt liela asins daudzuma cirkulāciju – ar katru sirdspuksta reizi vismaz 2 reizes vairāk, nekā parastam cilvēkam.

Ietekme uz asinsspiedienu

Izturības atlētu fiziskās aktivitātes laikā asinsspiediena līmenis paaugstinās, jo sevišķi smagas intensitātes apstākļos. Piemēram, riteņbraucējam minoties pret augstu kalnu nav nekas neparasts, ja viņa asinsspiediens sasniedz 250 mm Hg (tas ir divas reizes augstāks par vispārpieņemto veselīga asinsspiediena līmeni).

Ietekme uz sirdi

Izturības atlētiem sirds parasti pielāgo savu formu lielās slodzes apstākļiem, un dara to savādāk, nekā, piemēram, svarcēlājiem. Piemērām, riteņbraucējiem ir palielināts kreisas sirds kambaris. Šajos sporta veidos ir nepieciešama intensīvāka šķidruma cirkulācija, tāpēc izturības atlētiem ir augstāks ķermeņa plazmas līmenis. Parastam vīrietim ķermenī cirkulē ap 4L plazmas, bet riteņbraucējam tie var būt 6 un vairāk. Rezultāts ir dramatisks VO2 pieaugums.

Padoms

Trenējieties kā Lance Armstrong. Elites riteņbraucēju sirdis strādā kā lieljaudas motori, taču to, kādu labumu jūsu ķermenis gūs no maratona vai 20km intensīva brauciena ar riteni, noteikts tā gatavība panest slodzi. Maratona skrējējiem uzreiz pēc finiša sirds strādā ārprātīgā režīmā, taču ikdienas cilvēkam nevajadzētu pārpūlēties. Ja nedēļā veiksiet apmēram 60km, jūsu risks iedzīvoties sirds problēmās būs ievērojami mazāks nekā tiem, kas nedēļā noskrien ap 30 – 40km.

Mēreni treniņi

videjaslodze.jpg - 22.3 KB

Mēreni treniņi (pārgājieni, skriešana, 45 minūšu braukšana ar riteni 3 dienas nedēļā) var uzlabot vispārējo aerobo gatavību. Pētījumi rāda, ka mēreni treniņi periodā no 8 līdz 20 nedēļām var uzlabot VO2 par 15 līdz 20%.

Ietekme uz asinsspiedienu

Regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo vispārējo sirds veselību. Stiprāka sirds ar mazāku piepūli var pārsūknēt lielāku daudzumu asiņu, samazinot slodzi uz artērijām un pazeminot asinsspiedienu. Regulāri mēreni aerobie treniņi var samazināt asinsspiedienu par 9 – 10 punktiem.

Ietekme uz sirdi

Motohondriji – muskuļu šūnas daļas, kas tajā sintezē svarīgas vielas - šādu treniņu rezultātā pieņemas apjomā un skaitā. Tas ļauj organismam labāk izmantot ieelpoto skābekli, pārstrādājot to enerģijā. Regulāras fiziskās aktivitātes sekmē kaulus ražot jaunas celmu šūnas, kas palīdz veidot jaunus asinsvadus, kas lieti noder cīņā pret sirds slimībām.

Padoms

Kustieties! Regulāras aktivitātes samazina sirds darbības intensitāti atpūtas brīžos, samazinot tās darba apjomu. Vairums vīriešu, kas uzsāk regulāras, mērenas sporta nodarbības, samazina triglicerīdu līmeni daudziem samazinās arī LDL – „sliktais” holesterīns. Vienlaikus ir iespējama arī „labā” holesterīna palielināšanās, taču tad nedēļā jānoskrien vismaz 6 kilometri.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 10:14
Lucy
Sveiki, puiši, kā es saņēmu savu bijušo vīru ātri, Dr.Padman mīlēja pareizrakstības lietus tiešām darbojās! Mans vīrs pirms trim mēnešiem atstāja mani pie citas sievietes, un kopš tā laika mana dzīve ir piepildīta ar sāpēm un bēdām, jo ​​viņš bija mana pirmā mīlestība, ar kuru es pavadīju visu savu dzīvi. Mans draugs man teica, ka viņš redzēja dažus pareizrakstības runātāja, kura nosaukums ir Dr.Padman, liecības, ka viņš dažu dienu laikā var atgriezt mīļāko, es to iesmējos un sacīju, ka mani neinteresē, bet tāpēc, ka mans draugs mani mīlēja, viņa konsultējās ar lielo priesteri manā vārdā un ar lielāko pārsteigumu pēc 11 stundām vēlāk mans vīrs man pirmo reizi piezvanīja pēc trim mēnešiem, ka viņš man pietrūkst un ka viņam ir tik žēl par katru lietu, kuru viņš man lika pārdzīvot.Viņš ieradās atpakaļ pie manis, un tagad mēs esam laimīgi kopā. Es joprojām tam nespēju noticēt, jo tas ir ļoti neticami. Paldies Dr.Padman, ka atvedat manu mīļāko un arī manu jauko draugu, kurš iejaucās manā vārdā, jebkuram, kam varētu būt nepieciešama šī lieliskā Dr palīdzība, šeit ir e-pasta adrese: padmanlovespell@yahoo.com, varat arī viņam piezvanīt vai pievienot viņu vietnē Whats-app: 2348053823815,
24.09.2019. plkst. 01:07
Arnis
Kas nenogalina, tas norūda!!!!!!!!!!!
21.07.2012. plkst. 14:57
:)
Paliek sirds sieniņas plānākas sirdij izplešoties. Sirds kļūst lielāka un sieniņas plānākas. Tas ļoti kaitē sirdij.
16.01.2012. plkst. 13:05
Petijums:
www.visidati.lv/aptauja/600494056/ Lūdzu izpalīdziet mana pētījumā-Fiziskās aktivitātes un stress..
29.12.2011. plkst. 22:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc pārēšanās dzirde kļūst mazāk asa

Pasākumi

Uz Andrea Bočelli koncertu Viļņā dienas laikā pārdoti 10 tūkstoši biļešu

Koncertaģentūra “Makroconcert” informē, ka uz pasaulslavenā operdziedātāja Andrea Bočelli (Andrea Bocelli) koncertu vienas diennakts laikā kopš biļešu tirdzniecības sākuma pārdots...