50 padomi, kā uzlabot spēku svaru stieņa spiešanā guļus ("Bench press") - V daļa - Noslēgums

50 padomi, kā uzlabot spēku svaru stieņa spiešanā guļus ("Bench press") - V daļa - Noslēgums

Portāls IrLaiks turpina iepazīstināt ar paņēmieniem, kā tieši Tev pārsteigt citus trenažieru zāles atlētus, demonstrējot lielisku progresu bāzes vingrinājumā - svaru stieņa spiešanā guļus jeb bench press.

Ja neesi lasījis, iepazīsties ar tēmas pirmo, otro, trešo un ceturto daļu!

41. Skābeklis ir jūsu draugs

Savādi, bet liela daļa iesācēju svaru cilāšanas laikā aiztur elpu. Atcerieties, ka muskuļiem skābeklis ir vitāli nepieciešams! Elpošana ir jāveic kārtīgi, pat intensīvāk, nekā ikdienā! Nolaižot svaru, izdariet dziļu ieelpu. Ceļot stieni augšā, izelpojiet. Lai arī zinātājiem šāds ieteikums jau šķiet banāls, tas ir ļoti, ļoti svarīgs.

42. Melojiet sev!

Šī taktika nostrādā tiem, kas prot būt pārliecinoši un māk iestāstīt paši sev dažādas lietas un tām noticēt. Pirms mēģināt pacelt maksimālo svaru, mēģiniet sev samelot.

Piemēram, jūs vēlaties pacelt 100kg. Iestāstiet sev, ka tas ir sīkums un ka esat to darījis jau agrāk. Izliecieties, ka tie ir tikai 75kg. Ir cilvēki, kam šāda taktika palīdz.

43. Neļaujiet ķermenim atdzist

Šīs padoms saistāms kopā ar 12. ieteikumu. Tā kā starp piegājieniem ir nepieciešama atelpas pauze, jāraugās, lai tās laikā ķermenis neatdzistu. Visa treniņa laikā ķermenim jābūt siltam un gatavam. Pauzes laikā uzvelciet treniņtērpa jaku un treniņbikses. Varat arī aplikt dvieli ap kājām – galvenais, lai ķermenis neatdziest.

44. Izmantojiet pareizu satvērienu

Raugieties, lai jūsu īkšķi aptver visu stieni. Īkšķu galiem jābūt novietotiem pretēji pāriem pirkstgaliem. To iesaka pat viens no labākajiem stieņa spiešanas meistariem pasaulē Scot Mendelson. Citādi rodas bīstamas situācijas. Stienis var slīdēt un uzkrist jums uz krūtīm. Drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā.

45. Mazliet pieņemieties svarā

Ja neiebilstat pret nelielu svara pieaugumu, tas noteikti palīdzēs rezultātu sasniegšanā stieņa spiešanā guļus. Tieši tāpēc smagsvariem pieder visi lielākie rekordi. To panākt ir vienkārši – tikai pievienojiet papildus 100 – 250 kalorijas savai dienas diētai. Tam var palīdzēt viens kārtīgs proteīna kokteilis.

46. Samaziniet kardiotreniņu slodzi

Ja mērķis ir trenēt izturību un spēku, vajadzētu samazināt kardiotreniņu slodzi un biežumu, jo tas dedzina kalorijas un enerģiju, kas nepieciešami muskuļu vingrinājumiem. Patiesība ir tā, ka ja jūs mēģināt zaudēt svaru un vienlaikus uzlabot rezultātus stieņa spiešanā guļus, šie mērķi ir pretrunā viens ar otru. Tas nenozīmē, ka jums no kardiotreniņa jāatsakās vispār – vienkārši samaziniet to skaitu un intensitāti.

47. Ieturiet pauzi starp piegājieniem

Vienas minūtes atelpa starp piegājieniem kārtīgā treniņā neko nedod. 2 līdz 3 minūtes ir optimāls laiks, kaut pieredzējuši sportisti izmanto pat 5.

48. Ļaujiet nervu sistēmai atgūties

80% sākotnējā spēka pieauguma nodrošina nervu sistēmas nostiprināšanās. Kustību nervu sistēma ietver nervus un piesaistītās muskuļu šķiedras. To nostiprināšanai ir vajadzīga liela slodze, taču tad tās pieaug apjoma ziņā. Smagu svaru cilāšana stieņa celšanā guļus var izraisīt šīs sistēmas pārslodzi, jo par tās iesaistīšanos šajā procesā aizdomājas reti kurš.

49. Stabili pleci – stabili rezultāti

Šī adrese ļaus iegūt plašāku informāciju par plecu un to locītavu nostiprinošiem vingrinājumiem. Ja ciešat no sāpošiem vai smeldzošiem pleciem, šie vingrinājumi noteikti ir tie, ko iesaka ārsti.

50) Iegūstiet ceļa rādītāju!

Rūpīgi sastādiet savu treniņu programmu, ievērojot šajos rakstos dotās norādes! Dalieties pieredzē ar citiem raksta komentāros, kā arī forumā! Vieglus dzelžus!

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Urīnam un asarām ir tās pašas pamata sastāvdaļas

Pasākumi

Manic Street Preachers šogad sola jaunu albumu

Lieliskā, pasaules slavu ieguvusī grupa Manic Street Preachers, kas jau pavisam drīz – 18.jūlijā – uzstāsies Positivus AB Festivālā Salacgrīvā, sola, ka jau šogad pie klausītājiem...