3 dienu programma jauniešiem un iesācējiem muskuļu masas palielināšanai - izstrādājis Ģirts Skujāns

Ģirts Skujāns - sporta kluba "Global Fitness" treneris:

"Ar sportu nodarbojos pastāvīgi. Agrāk, skolas laikā, tās bija galvenokārt austrumu cīņas. No deviņpadsmit gadu vecuma regulāri nodarbojos trenažieru zālē. Savus treniņus svaru zālē cenšos veidot daudzveidīgus un nepieturēties pie viena treniņu modeļa.

Tā kā ziemā nodarbojos ar svonbordu, vasarā ar MTB riteņbraukšanu, tad savos treniņprocesos trenažieru zālē iekļauju arī tādus vingrojumus un metodikas, kas veicina attīstību šajos sporta veidos. Dažādie sporta veidi ir kā balanss starp muskuļu spēku, izturību un kustību koordināciju.

Savā trenera prakses laikā esmu strādājis ar daudz dažādiem klientiem, kuriem ir atšķirīgi mērķi un atšķirīgs sportiskais potenciāls. Pēdējo gadu tendences uzskatāmi rāda, ka trenažieru zāle vairs nav tikai tā vieta, kur pulcēties šauram lokam smagatlētikas sporta veida pārstāvjiem, rībināt dzelžus, stenēt izpildot smagos vingrojumus un sprindzināt muskuļus, neatejot no spoguļa. Nodarbības sporta klubā un trenažieru zālē ir kļuvušas piemērotas un komfortablas ikvienam, neatkarīgi no dzimuma, vecuma, iepriekšējās fiziskās sagatavotības un veselības stāvokļa īpatnībām.

Sporta klubi pievērš lielu uzmanību tam, lai tā darbinieki – trenažieru zāles un grupu nodarbību treneri, būtu labi izglītoti savā jomā, komunikabli un spētu strādāt ar plašu un dažādu apmeklētāju loku, kā arī jebkuras mūsdienīgas sporta zāles aprīkojuma standarts ir piemērots dažādai mērķauditorijai – no iesācēja līdz profesionālam sportistam.

Ikreiz ir prieks redzēt sporta klubā jaunus apmeklētājus, it īpaši tos, kuri līdz šim trenažieru zāli nav apmeklējuši, un sekot viņu attīstībai un sportiskajiem panākumiem. Novēlu katram sasniegt savus mērķus – vai tā būtu veselības uzlabošana, sportiski sasniegumi atlētikā, funkcionāla sagatavotība pamatsporta veidam vai vienkārši pozitīvas emocijas, labs garastāvoklis un gandarījums par labu treniņu!

Šī programma ir paredzēta iesācējiem, kas vēlas palielināt muskuļu masu."

Norādījumi:

1) programma paredzēta vienas nedēļas ciklam, treniņi ik pārdienas;
2) pirms katras dienas vingrojumu kompleksa izpildes veikt locītavu un saišu iesildošos vingrojumus;
3) vingrojumu izpildes laikā ar katru piegājienu kāpināt svaru;
4) pirms treniņa veikt iesildīšanos 12 minūtes, pēc treniņa atsildīšanos – 20 minūtes uz kardiotrenažiera.

Ja norādīts Piegājieni 1; 1; 3, bet atkārtojumi 15; 10; 6-8, tas nozīmē: 1 piegājiens pa 15 reizēm, 1 pa 10, un 3 piegājieni ar atkārtojumu reižu skaitu no 6-8.

Komentāri (31)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Kkkk
Pilnīgi garām
20.11.2017. plkst. 00:02
Raivis
Stulbi!
05.02.2015. plkst. 20:56
opaVecitis
pievilksanas 30x tas tiesam ir iesacejiem?
21.09.2014. plkst. 20:14
Raivis
Tev visi veidi ir nepareizos vārdos nosaukti,nezinu kā jūs tur trenējaties bet zinu ka nepareizi!
14.05.2014. plkst. 21:19
Eksperts
Nevar jau kačāties katru dienu jo ja muskuļiem nebūs atslodzes tad nekāda efekta nebūs. Treniņam jābūt vismaz 3 x dienā. Ja ir vairāk tad būs pārslodze un muskuļi nepaspēs \"piebriest\" .
09.04.2014. plkst. 08:23

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senos laikos ķīnieši izmantoja marihuānu, lai ārstētu dizentēriju

Pasākumi

SIGUR ROS apbur Rīgas publiku

22. augustā notika Sigur Ros koncerts, no kura koncerta apmeklētāji neizgāja vienaldzīgi – grupa spēja apburt ikvienu, kurš ļāvās mūzikas valdzinājumam. ...