Kāpēc vīrieši ir tik apmāti ar sportu?

Kāpēc vīrieši ir tik apmāti ar sportu?

Tūkstošiem gadu vīrieši medīja grupās kopā ar citiem vīriešiem, bet sievietes vāca barību un audzināja bērnus, vīrieši skrēja, dzinās pakaļ, pielavījās un izmantoja savas telpiskās spējas, lai notvertu pārtiku, bet astoņpadsmitā gadsimta beigu uzlabotā lauksaimniecības tehnika padarīja šo dinamisko spēju gandrīz lieku. Laikā no 1800. līdz 1900. gadam vīrieši izgudroja gandrīz visus modernos sporta spēļu veidus, kas šodien eksistē kā viņu medību darbības aizstājēji. Meitenēm bērnībā ir lelles, lai vingrinātos bērnu audzināšanā, bet zēni sper un ķer bumbu, gatavojoties „medībām”. Pieaugot sievietes lelles nodod saviem bērniem, bet vīrieši turpina spārdīt bumbu, tā kā patiesībā simttūkstoš gadu laikā nekas daudz nav mainījies.

Kļūdams par aizrautīgu kādas komandas līdzjutēju, vīrietis var atkal justies kā medību bara loceklis. Kad viņš vēro laukumā savus varoņus, tad iztēlojas, ka raida bumbu un gūst punktus pats. Vīrieši, skatoties spēli, var tā aizrauties, ka sāk justies, it kā tiešām spēlētu paši. Untitled 12.jpg - 110.19 KBViņu smadzenes novērtē bumbas ātrumu, leņķus un virzienus, un viņi kliedz no laimes, kad ir izdevies „nomedīt”.

Kad vīrieši nepiekrīt tiesneša lēmumam, viņi tos skaļi zākā (kaut tiesneši viņus nedzird!) – Tu to sauc par pārkāpumu?! Tu, stulbeni! Nopērc brilles! – Viņi spēj dzīvās detaļās paturēt atmiņā punktus un tiesnešu signālus, vārtus, kas gūti spēlēs, kas spēlētas pirms daudziem gadiem, un var nonākt tuvu asarām, apspriežot, ko kādam spēlētājam būtu vajadzējis darīt, un rezultātu, kāds būtu varējis būt. Vīrieši drīzāk atcerēsies vārdus, vārtus un tehniskās kļūdas vēl ilgi pēc kāda lieliska mača, nekā savu krustdēlu, krustmeitu vai kaimiņu vārdus vai dzimšanas datumus.

Automašīnu vadīšana prasa gandrīz tikai telpiskas prasmes. Ātrumi, leņķi, stūri, ātrumu pārslēgšana, mašīnas apgriešana ir vīriešu „debesis”. Vīrieši ir tik apsēsti ar braukšanu, ka var stundām ilgi skatīties televīzijā, kā citi vīrieši brauc pa apli. Vīrieši ir tik pārņemti ar sporta pārraižu skatīšanos, ka viņiem patīk vērot arī jebkuru pārbaudi nez punktu skaitīšanas vai pat piedalīties tajā. Vīriešiem pie sirds iet arī ekstrēmie sporta veidi.

Untitled 18.jpg - 127.33 KBPasaule vīriešiem ir kļuvusi mulsinoša – viņu smadzeņu primārā prasme ir kļuvusi lielā mērā nevajadzīga, un sievietes uzbrūk viņiem no visām pusēm. Vīriešiem vairs nav skaidrs, ko no viņa grib, un nav skaidru lomu modeļu, kam sekot.

Sports vienmēr ir bijis vienojoša darbība, kur, vīrietis var atkal justies kā komandas daļa: neviens nemēģina viņu mainīt vai kritizēt, un viņš var justies kā veiksminieks, kad komanda uzvar. Tas izskaidro to, kāpēc vīrieši, kas veic vienmuļu vai ikdienišķu darbu, ir lielāki sporta līdzjutēji nekā tie, kuri uzskata savu darbu par aizraujošu, par tādu, kas sniedz gandarījumu vai vismaz liekas interesants. Tieši tāpēc vīrietis drīzāk nopirks golfa nūju vai snovborda komplektu nekā daudz vairāk nepieciešamo virtuves galdu un dos priekšroku sezonas futbola mačam, nevis ceļojumam kopā ar ģimeni uz Franciju.

Ja jūsu vīrietis ir pārāk aizrāvies ar sportu vai kādu citu hobiju, jums, mīļās dāmas, ir divas iespējas. Pirmkārt, iesaistīties pašai. Untitled 14.jpg - 86.67 KBUzzināt kādas ir vīrieša intereses, un apgūt informāciju par šo jomu. Dodieties uz kādu pasākumu kopā ar viņu, un būsiet pārsteigta, cik daudz citu „sporta atraitņu” dara to pašu un bauda sporta sabiedriskos aspektus. Pat tad, ja jūs neatrodat tajā neko interesantu, uz visiem pārējiem atstās iespaidu jūsu izpratne un jūs iegūsiet daudz jaunu draugu.
Otrkārt, izmantojiet vīrieša apsēstību ar sportu kā pozitīvu iespēju pavadīt laiku kopā ar draugiem vai ģimeni, iepirkties vai sākt nodarboties ar jaunu vaļasprieku.Untitled 16.jpg - 76.84 KB Ja ir kāds liels sporta notikums, pārvērtiet to par īpašu gadījumu. Ļaujiet vīrietim pamanīt, cik lielā mērā jūs atzīstat tā nozīmīgumu.

Necīnieties un nekonkurējiet ar vīrieša sportu vai hobiju, piebiedrojieties viņam vai arī izmantojiet šo brīvo laiku kaut kam pozitīvam savā labā.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
engelitis
kameer viiriesha domas ir pieveerstas bumbai vai shaibai, vinsh uz to briidi par reaalaas dziives probleemaam aizmirst. tas ir lielisks veids kaa atpuutinaat smadzenes no probleemu risinaashanas. savukaart sievietes ieejot apgjeerbu veikalaa juutas kaa mednieces. uz to briidi vinjas domaa tikai par too kaa atrast kaadu skaistu apgjeerbu,kas piestaaveetu un patiktu tieshi vinjai. arii lielisks veids kaa atpuutinaat smadzenes.
23.07.2011. plkst. 21:07
eva mae pitas
nag hahanap kami nang mga lalaki pang kasarian
20.07.2010. plkst. 11:25
Edgars
tieši taa :)) es arii gribetu nodarboties ar kaadu sporta vedu bet nezinu kaadu :(
08.11.2008. plkst. 16:51
tapat ka sieviesu iepirksanas kures
18.10.2008. plkst. 20:49

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visefektīvākais līdzeklis, lai pamostos, ir nevis kofeīns, bet āboli

Pasākumi

Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas katedras izstāde IZGLĀB!

Izstāde „Izglāb!" tiek veltīta kultūras mantojuma saglabāšanas tēmai - profilaktiskajai konservācijai. ...