TOP 10: NHL kautiņi /video/

TOP 10: NHL kautiņi /video/

Tie, kas cīnās par kautiņu aizliegšanu NHL laukumos, jau gadu desmitiem negūst panākumus. Tāpēc, ja cīņas nevarat aizliegt – baudiet tās!

Protams, kautiņš nav spēles centrālā daļa, taču neatņemama gan un bieži vien var pavērst spēles iznākumu citā gultnē.

Ir bijušas daudzas interesantas cīņas, taču mēs jums piedāvājam 10, kas palikušas ļaužu atmiņās arī pēc vairākiem gadiem.

10 – Mark Tinordi pret Jason Smith


Tie Domi ir spēlētājs, kam nav nepieciešamība aizstāvība, taču Jason Smith iestājās par savu komandas biedru, iesaistoties aizraujošā cīniņā ar Mark Tinordi. Sākumā viss izskatījās visai mierīgi, tiesnešiem cenšoties izšķirt Domi un Tinordi, kas grūstījās pie vārtiem, taču pēkšņi klāt pieslidoja Smith un sāka raidīt sitienu krusu Tinordi virzienā.

Cīņas galvenais pievilcības faktors ir tiesnesis – pavērojiet, kā vienā brīdī tas stāv abiem aiz muguras un izbauda cīņu ar sakrustotām rokām! Jāpiemin, ka Tinordi cīņā iesaistījās ar lauztu degunu, tāpēc vismaz nedēļu pēc spēles noteikti elpoja tikai caur muti...

9 – Tie Domi pret Bob Probert


Šī klasiskā cīņa starp diviem slavenākajiem NHL cīkstoņiem nav iedomājama labākā vietā par Madison Square Garden. Domi augumā bija mazāks un līdz ar to viņa sitienu attālums – mazāks, taču cīņā viņš atgādināja niknu un drosmīgu lauvu, kas metusies virsū īstam milzenim.

Pēc cīņas beigām Domi visiem skatītājiem veltīja žestu, kurā apliek sev iedomātu čempiona jostu par godu šai uzvarai. Šis žests ir viens no slavenākajiem NHL vēsturē.

8 – Bob Nystrom pret Mel Bridgman


Dažas NHL cīņas acīmredzami ir plānotas jau iepriekš, diviem hokejistiem metoties cīņā pat bez pārkāpumiem vai asumiem laukumā.

Piemērs: ja kāds spēlētājs ar nūju aizskar pretinieku vai iegrūž to bortā, pretinieku treneris uzsit uz pleca savam „policistam”, kas uzreiz dodas laukumā darīt savu darbu.

Šī aizraujošā cīņa starp Nystrom un Bridgman ir ļoti skarba un tā vien izskatās, ka abiem jāatrisina jau sena problēma, kuras vienīgais atrisinājums ir panākams tikai šādā veidā. Nav gan zināms, par ko abi plūcās, bet tas, ka cīņa sākusies vēl pirms kāda spēlētāja pārkāpuma, gan.

7 – Wendel Clark pret Marty Mcsorley


Tipiski, ka kārtīgai NHL cīņai pamatā ir stāsts, kas ir senāks par notiekošo spēli. Šī dueļa sliktas zēns bija Mcsorley, kas ar neatļautu spēka paņēmienu taranēja Doug Gilmour galvu brīdī, kad Toronto Maple Leafs jau bija tikpat kā izcīnījuši uzvaru.

Gilmour bezpalīdzīgi nokrītot uz ledus, mūsu varonis Clark uzreiz devās izaicināt Mcsorley. Viņš uzreiz sāka bombardēt pretinieku ar īsiem un spēcīgiem sitieniem, parādot, ka rupjais gājiens nebija pieņemams. Cīņa noslēdzās ātri, taču Clark savu panāca.

Diemžēl, kā redzams viņa turpmākajā karjerā, nesportiska spēle Mcsorley bija ļoti tuva un nekādu mācību šajā dienā viņš neguva.

6 – George Mcphee pret Rick Tocchet


Ja viens no cīņas dalībniekiem pamatīgi „noraujas”, skatītāji mēdz jokot, ka tas otram bijis parādā naudu. Zinot par Rick Tocchet aizraušanos ar azartspēlēm, iespējams, ka viņa un Mcphee cīņas pamatā ir bijis kāds neliels parādiņš...

Pcphee, kas vēlāk kļuva par Vašingtonas Capitals ģenerālmenedžeri, svēra tikai 80 kg (un arī tās – ģērbies ziemas drēbēs un kārtīgi paēdis). Taču tas viņam netraucēja izaicināt vīru, kas bija par kilogramiem 20 smagāks!

Abi cīkstoņi viens otram veltīja asus sitienus, kas ļoti patika tā laika Ņujorkas Rangers vārtsargam un nesenajam Capitals trenerim Greg Hanlon. Cīņa beidzās, abiem iekrītot bortā.

5 – Jamie Macoun pret Ron Delorme


Ja vēlaties parunāt par puišiem, kas cīņā nesaudzē ne savu, ne pretinieka seju, kauja starp Macoun un Delorme ir lielisks piemērs.

Abi iztika bez slidošanas un bez uzsaucieniem, vienīgo reizi apķeroties, kad cīņa jau bija galā. Katrs otram veltīja 15 tiešus un spēcīgus sitienus, kas bira kā no automāta, vienlaikus izturot pretinieka atbildi.

Macoun bija labs aizsargs un ar kaušanos laukumā nebija uz Tu, taču šoreiz viņš uzveica Delorme pēc visiem hokeja kautiņa noteikumiem.

4 – Stan Jonathan pret Pierre Bouchard


Daudzās cīņās rezultāts ir neizšķirts, taču reizēm gadās kautiņi, kur uzvarētājs ir redzams nešaubīgi. Jonathan un Bouchard uzsāka savu dueli, veltot viens otram asus sitienus ar labo roku. Cīņa atrisinājās negaidīti ātri – abi nokrita zemē un Jonathan uzvēlās uz Bouchard.

Pirms tiesneši paspēja piesteigties, Jonathan paspēja guļošajam kārtīgi ievilkt pa seju. Kad sitēju tiesneši aizvilka prom, atklājās, ka Bouchard seja ir pamatīgi cietusi un asiņo. Asins lija uz ledus un ātri tika pieprasīta medicīniskā palīdzība.

Bouchard kļuva par teiciena „asinis, sviedri un asaras” simbolu NHL.

3 – P.J. Stock pret Stephen Peat


Spēlētāji cīņu laikā var atvilkt elpu un nomierināties, jo sevišķi, ja vadībā esošā komanda pārliecinoši soļo pretī uzvarai. Bostonas Bruins esot vadībā pret Vašingtonas Capitals ar 6-3, otrajā periodā vairākiem Vašingtonas spēlētājiem laikam nepatika P. J. Stock bravūrīgā spēle un grūstīšanās jau pēc svilpes.

Pārmācīt lecīgo devās Stephen Peat. Cīņa, kas ilga apmēram 30 sekundes, pārsteidza ar savu enerģiju, liekot domāt, cik gan Red Bull pirms tās abi kaušļi ir izdzēruši.

2 – Marty Mcsorley pret Bob Probert


Ja Bob Probert savā laikā bija NHL smagsvaru čempions, tad Mcsorley bija viņa neērtākais sāncensis numur 1. Abi minētie reiz iesaistījās kautiņā, kas iegāja vēsturē kā viens no ilgākajiem NHL. Pat spēlētāji piecēlās no soliņiem un ilgi noraudzījās notiekošajā.

Sākumā abi „taustījās”, ieņemot ērtāko pozīciju, taču kad tas bija izdarīts, sākās labi mērķētu sitienu apmaiņa. Kautiņš ilga vairāk nekā 90 sekundes, kas liecināja par abu kaušļu labo sagatavotību un izturību.

Fakts, ka tiesneši tikai noraudzījās, baidoties paši nejauši dabūt pa ģīmi, arī paildzināja cīņu.

1 – Bob Probert pret Craig Coxe


Smagsvaru jomā nav nepieciešams izdarīt sitienu sēriju, lai sakautu pretinieku – jau pāris pamatīgi zvēlieni var panākt vajadzīgo efektu.

Taču saplūcoties Probert un Coxe, abi veica vairāk par pāris labiem sitieniem – un darīja to ilgi un dikti.

Kad pēc 17 sekundēm kautiņa intensitāte mazinājās, izskatījās, ka Coxe jau svin uzvaru, taču Probert atdzima un ar pāris stipriem sitieniem pamatīgi pārsteidza iedomāto uzvarētāju. 40 sekunžu ilgais kautiņš ir viens no iespaidīgākajiem NHL vēsturē...

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Edijs
Kā sporta līdzjutējs par vairākiem dueļiem biju jau dzirdējis:) Cerams ka Raiča Ivanāns šosezon kādu kārtīgi samizos un būs vēl viens lielisks VIDEO:)
16.09.2008. plkst. 18:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Daudzi futbolisti spēles laikā noskrien 11 km

Pasākumi

Kristofs Vilibalds Gluks „ORFEJS un EIRIDĪKE”

24. janvārī plkst. 20:00 kinoteātrī Parex Plaza Ņujorkas Metropolitan operas tiešraides sēriju  turpinās Kristofa Vilibalda Gluka opera Orfejs un Eiridīke ar Danielu de Nīsu Eiridīkes...