Top 10 – Izcilākie bokseri

Top 10 – Izcilākie bokseri

Adriana reiz vaicāja Rokijam: ”Kāpēc tu vēlies kauties?” Un viņš atbildēja: „Jo es neprotu ne dziedāt, ne dejot”. 30 gadus vēlāk Stalone joprojām ir formā, jo pēdējā Rocky daļā viņš kā Fēnikss atdzimst no pelniem un sasniedz to, kas realitātē nav iespējams.

Kā novecojošs vīrs, Rokijs joprojām ir labākais. Taču realitātē (pat virtuāli uzrīkojot dažādu laikmetu bokseru cīņas) nav iespējams precīzi noteikt, kurš ir bijis visu laiku labākais bokseris.

Svara kategorijas, likmes un laikmeti ir barjeras, kas vienkārši nav pārvaramas, salīdzinot dažādu ēru cīkstoņus.

Taču mēs mēģinājām paveikt neiespējamo un izveidot sarakstu ar, mūsuprāt, 10 labākajām boksa leģendām, vienlaikus minot iespējami pienācīgāko sāncensi, kas spētu tām stāties pretīm.

10 – Joe Louis (supersmagais svars)

JoeLuis.jpg - 48.29 KB

Louis bija viens no izcilākajiem smagā svara bokseriem, 25 reizes aizstāvot savu titulu. Viņa labā roka bija tikpat spēcīga kā kreisā un 11 viņa karjeras gados par to pārliecinājās daudzi viņa sāncenši.

Tieši pirms II Pasaules kara bokseris kļuva par Amerikas ikonu, uzveicot Max Schmeling pirmajā raundā. Schemling bija vācietis, kas tolaik iemiesoja visu pasaules ļaunumu.

Virtuālā mača pretinieks: Sonny Liston. Ir grūti iedomāties šos vīrus aizvadām 12 raundu cīņu, ja ņem vērā, cik spēcīgi viņi bija. Liston bija raksturīgs ass sitiens, pie kura Louis nāktos pierast, savukārt Liston nekad nav cīnījies ar bokseri, kuram būtu bijušas tik ātras rokas.

9 – Mike Tyson (supersmagais svars)

tyson.jpg - 76.06 KB

Lai arī lielākoties šo vīru atceras dēļ izvarošanas prāvām, ausīs košanas un bankrota, mēs varam tikai iedomāties, kā būtu veidojusies viņa karjera, ja ne visas šīs jezgas...

Pasaules Sliktākais vīrs karjeras sākumā bija neapstādināms un ikviens pretinieks ringā kāpa ar bailēm. Tyson spēks bija iespaidīgs, par ko liecina 23 cīņas ar nokautu pirmajā raundā (trešais visu laiku labākais rādītājs). Un tikai personīgās problēmas neļāva realizēt pilnu Tyson potenciālu.

Virtuālā mača pretinieks: Jack Dempsey. Šie abi uzskatāmi par visai līdzīgiem cīnītājiem, jo abi savu spēku izrādīja jau pašā mača sākumā. Dempsey ir mazliet vairāk nokautu pirmajā raundā un viņa trumpis būtu izturība, savukārt Tyson noteikti liktu priekšā pārsteigumus.

8 - Archie Moore (smagais svars)

ARCHIE-MOORE.jpg - 88.33 KB

Par Archie Moore vislabāk runā viņa uzstādītais Ginesa rekords - 145 nokauti, kas ir vairāk nekā jebkuram citam. Viņš ir vienīgais bokseris pasaulē, kas cīnījies gan ar Rocky Marciano, gan Muhammad Ali. Savā karjerā Moore ir uzveicis 9 pasaules čempionus un 7 Slavas zāles locekļus.

Virtuālā mača pretinieks: Roy Jones Jr. Moore bija spēks, taču pret Jones ātrumu viņam varētu rasties problēmas. Moore varētu uzvarēt ar nokautu, taču Jones izredzes būtu tikai uz uzvaru tiesnešu vērtējumā.

7 – Rocky Marciano (supersmagais svars)

marciano.jpg - 78.22 KB

Rocky Marciano (pasaules čempions no 1952. līdz 1956.) ir vienīgais savas kategorijas bokseris, kas savā karjerā palika neuzveikts. Viņš izcēlās ar sevišķu spēku, taču viņa stils bija īpašs - lai arī Marciano sitieni nebija izteikti spēcīgi, tie deva maksimālo efektu.

Pirmās 16 karjeras kaujas viņš uzvarēja ar nokautu, bet kopā to paveica 49 no 55 cīņām.

Virtuālā mača pretinieks: Mike Tyson. Klints pret Dzelzs Maiku būtu viens no izcilākajiem visu laiku dueļiem. Viens ir skaidrs - šī cīņa beigtos ar nokautu. Tyson savos sitienos bija precīzāks par Marciano, kas viņam dotu nelielas priekšrocības.

6 – Floyd Mayweather Jr. (pussmagais svars)

Mayweather.jpg - 41.91 KB

Šis vīrs šajā sarakstā ienes mūsdienīgu elpu, jo ir vienīgais aktīvais bokseris. Šodien tieši viņu uzskata par absolūto čempionu, jo zaudējumu rūgtumu viņš pagaidām nav iepazinis.

Mayweather ir ieguvis čempionu jostas četrās (!) dažādās kategorijās un tiek uzskatīts par vienu no visu laiku ātrākajiem bokseriem. Viņa izveicība padara viņu par cietu riekstu ikvienam, turklāt, ikviena boksera kustība ir pārdomāta, tāpēc viņš nogurst lēni.

Virtuālā mača pretinieks: Roberto Duran. Duran bija līdzīgs Mayweather 80. gados, kad sensacionāli sakāva Sugar Ray Leaonard. Floyd Mayweather „sit un skrien” stils būtu interesants kontrasts Duran sitienu krusai.

5 – Guglielmo Papaleo „Willie Pep” (spalvas svars)

williepep.jpg - 23.81 KB

Iespaidīgas uzbrukuma spējas un nokauti ir tās lietas, kas šodien piesaista boksa auditoriju. Vadoties pēc šiem principiem, Papaleo šodien savas cīņas droši vien nevarētu izpārdot. Viņš bija viens no visu laiku labākajiem aizsardzības bokseriem – izvairīgs, veikls un ātrs.

Viņš 242 cīņās zaudēja tikai 11 reizes!

Virtuālā mača pretinieks: Manny Pacquiao. Šim vīram patika izrādīties, tāpēc abu duelis būtu ļoti interesants. Papaleo par labu runā lielā pieredze...

4 – Benny Leonard (vieglais svars)

benny_leonard.jpg - 65.97 KB

Lai arī kāda būtu diskusija par labākajiem vieglā svara bokseriem, Leonard tajā ieņem nozīmīgu vietu. Viņš bija tik pārliecināts par savu spēku, ka reizēm par nevairījās no oponenta sitieniem, taču tik un tā 20 gadus netika uzvarēts.

Viņa lielākie trumpji bija spēcīgs sitiens un laba boksa izjūta. 1990. gadā Leonard tika uzņemts boksa Slavas zālē.

Virtuālā mača pretinieks: Julio Cesar Chavez. Abi šie vīri bija slaveni savā laikā, taču, tā kā Leonard cīnījās 20. gadsimta sākumā, viņam būtu zināmas grūtības, jo kopš tā laika bokss ir evolucionējis.

3 – Roberto Duran (vieglais svars)

robertoduran.jpg - 62.47 KB

Duran uzskata par visu laiku labāko Latīņamerikas cīnītāju un arī spožu zvaigzni visas pasaules boksa arēnā. Viņam ir tituli 4 dažādās svara klasēs un viņš ir vienīgais bokseris vēsturē, kas cīnījies 5 desmitgadēs.

„Akmens rokas” (Duran iesauka) ļoti gudri uzveica pretiniekus, kā haizivs gaidīdama kaut nelielu upura pagurumu un asins lāsi. Tieši labi attīstītie instinkti palīdzēja Duran uzvarēt, turklāt viņš bija ļoti disciplinēts.

Virtuālā mača pretinieks: Oscar De La Hoya. Šis būtu izcils mačs starp diviem bokseriem ar izcilām uzbrukuma spējām. Cīņas iznākumu starp Duran slepkavas instinktiem un De La Hoya maldinošo ārieni nevar prognozēt.

2 – Muhammad Ali (supersmagais svars)

muhammad-ali.jpg - 33.77 KB

Supersmagā svara kategorija šodien nav tik iespaidīga, taču Ali laikā tajā cīnījās īsti titāni. Ali ātruma un izveicības prasmes lauza stereotipu, ka supersmagā svara bokserim pietiek tikai ar velnišķīgu spēku.

Ali izcilību pasvītro fakts, ka viņš dominēja laikā, kad pie debesīm spīdēja arī tādi vīri kā Sonny Liston, Joe Frazier un George Forman...

Virtuālā mača pretinieks: Joe Louis. Ali ir pazīstams kā viens no izturīgākajiem vīriem, tāpēc būtu interesanti pavērot, kā viņš tiktu galā ar Louis sitienu krusu. Katrā ziņā Louis roku ātrums būtu grūts pārbaudījums Ali izveicībai.

1 – Sugar Ray Robinson (pussmagais svars/vidējais svars)

sugarrayrobinson.jpg - 10.23 KB

Ray Robinson saņēma savu cukuroto iesauku karjeras agrīnajā posmā, kad kāds izteicās, ka viņa stils nu esot tik salds kā cukurs.

Kad boksera karjera noslēdzās, pat par visu laiku labāko bokseri pasludinātais Muhammad Ali atzina, ka Robinson tomēr esot bijis vislabākais.

Ja arī bija kas tāds, ko Robinson ringā nespēja, to zina tikai viņš. Seši čempiona tituli, kas izcīnīti pateicoties ātrumam, izturībai, precizitātei un spēkam, padarījuši viņu par īstu fenomenu.

Virtuālā mača pretinieks: Charles Burley. Burley savā laikā bija neērtākais pretinieks, no kura izvairījās pat Robinson, būtu interesanti redzēt, kāpēc...

Runājot par visu laiku izcilākajiem bokseriem, nevar izvairīties no tēmas Kā būtu ja būtu... Taču viens ir skaidrs - šī sporta veida vēsturē dižgaru netrūkst.

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
box
Kur Džo Freizers?
18.05.2015. plkst. 22:34
edzins
Es pagaidam trenejos boksa un meginu atdsrinat so bokseru pieksrocibas.... tas paliz :-)
25.01.2013. plkst. 13:57
Roy Jones
Wtf wheres Roy Jones Jr.?
09.12.2012. plkst. 22:49
janis
Floyds meivezers nav pussmagais :D
22.10.2011. plkst. 23:28
Rocky jaunakais
rocky marciano, ir boxeris kas netika uzveikts, tas ir apsveicosi :) Un Muhameds Ali, nu ko teikt titana virs , bet katram pienak beigas kad japamet, karotais, un nak jauni boxeri, katrs viens par otru labaki :) Sirds, galva, un gribasspeks :P Lai klutu par kaut ko :D ceru ka mans vards pec paris gadiem ar paradisies kaut kur, pats esmu iesacejs, bet ar sirdi un gribas speku :D
23.05.2011. plkst. 17:10

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Banāni sastāv no 75% ūdens. Tie aug sakneņos, nevis kokos. Ja regulāri lietojat uzturā banānus, jums būs lielāka iespēja kļūt par upuri moskītiem

Pasākumi

Latvijas mūzikas dīvas uzņem viesus un atklāj savu „buduāru”

7. maija pēcpusdienā mediju pārstāvju uzmanībai tika prezentēts astoņu dziedošo Dīvu – „buduārs”, kas, izmantojot ekskluzīvas mēbeles un aksesuārus no veikala KARE, iekārtots...