Top 10 – Labākie nokauti boksā /video/

Top 10 – Labākie nokauti boksā /video/

Daudzi ir gatavi ar dūrēm cīnīties mīlestības dēļ, taču uz pasaules pietiek ļautiņu, kam šo motivāciju sniedz nauda.

Boksā nauda ir galvenais iedvesmas avots, lai kāptu ringā un cīnītos ar ļoti spēcīgu pretinieku. Cīņu uzsāk divi cimdoti vīri un, ja viss rit tā, kā labai boksa cīņai pienākas, tikai viens no viņiem atstāj ringu saviem spēkiem...

Un neļaujieties aizspriedumiem, jo bieži vien kārtīgs boksa mačs sniedz ko vairāk par 11 metru soda sitieniem, spēka paņēmieniem un slam-dunk.

Piedāvājam jums sarakstu ar labākajām boksa cīņām šī sporta vēsturē, kas beigušās ar nokautu.

10 – Antonio Tarver pret Roy Jones Jr. II


Datums: 2004. gada 15. maijs

Vieta: Mandalay Bay, Lasvegasa, Nevadas štats, ASV

Iznākums: Tarver uzvar otrajā raundā ar nokautu

Pirms šīs cīņas abi pretinieki jau bija tikušies savā starpā un sešus mēnešus iepriekš ar visai diskutablu uzvaru pēc punktiem varēja lepoties Roy Jones Jr. Otro cīņu reklamēja ar saukli "Bez attaisnojumiem”, tādejādi liekot noprast, ko šoreiz viss notiks līdz galam. Tarver šajā cīņa tika uzskatīts par potenciālo zaudētāju, jo Jones tolaik bija viens no labākajiem savā svara kategorijā pasaulē. Taču iznākums bija vairāk nekā negaidīts - jau otrajā raundā, izpildot fantastisko kreiso sitienu, Tarver noguldīja pretinieku uz dēļiem ar nokautu.

Epilogs: Antonio Tarver kļuva par īstu slavenību, piedaloties dažādos sarunu šovos un rotājot boksa žurnālu vākus. Savukārt Jones Jr, viens no labākajiem 90. gadu bokseriem savā kategorijā, drīz aizgāja no sporta, kļūdams par TV kompānijas HBO boksa komentētāju. Tiesa, ne uz ilgu laiku...

9 - Rocky Marciano pret Jersey Joe Walcot I


Datums: 1952. gada 23. septembris

Vieta: Municipal stadions, Filadelfija, ASV

Iznākums: Marciano uzvar ar nokautu 13. raundā

„Gandrīz izdevās...”, bija Walcot pirmie vārdi pēc cīņas ar uzlecošo zvaigzni Rocky Marciano. Jau pirmajos cīņas mirkļos gados vecākais bokseris centās ātri uzbrukt jaunajam Marciano, pirmajā raundā izpildot spēcīgo kreiso āķi. Taču jauneklis, kas sevišķi pazīstams ar savu izturību, pēc neliela nokdauna atguvās. Walcott kontrolēja cīņas gaitu līdz pat 13. raundam, taču, lai novadītu maču līdz loģiskai uzvarai, savas neuzmanības un droši vien arī pašpārliecinātības dēļ tika nejauši uzveikts ar nokautu. Marciano neparasti spēcīgais sitiens pa pretinieka žokli pielika punktu šai cīņā...

Epilogs: Pēc gada tika aizvadīts revanša mačs, kas noslēdzās ar tādu pašu iznākumu, tikai jau pirmajā raundā. Marciano kļuva par vienīgo bokseri visās klasēs, kas savā karjerā ne reizi netika uzvarēts, savukārt Walcot pēc šīm sakāvēm piedzīvoja krasu lejupslīdi un drīz beidza aktīvā sporta gaitas.

8 – Mike Tyson pret Trevor Berbick


Datums: 1986. gada 22. novembris

Vieta: Lasvegasas Hilton viesnīca, Nevadas štats, ASV

Iznākums: Tyson uzvar ar nokautu otrajā raundā

Ja tiktu rīkots konkurss par apstulbušākā boksera fotogrāfiju, tas attēls ar Trevor Berbick no šīs cīņas iegūtu pirmo vietu. Jau otrajā raundā, pirmo reizi aizstāvot savu WBC čempiona titulu supersmagajā svarā, viņš ar savu seju apturēja Dzelzs Maika kreiso āķi un sabruka uz ringa dēļiem. Taču visu cieņu Berbick, jo viņš divas reizes mēģināja piecelties kājās... Tiesa, viņam tas neizdevās.

Epilogs: Tyson kļuva par visjaunāko čempionu supersmagajā svarā, kā arī drīz vien par veiksmes, izvarošanas, skandālu un neveiksmju vajātu cilvēku. Savukārt Berbick pēc šī mača nogrima aizmirstībā...

7 – Lennox Lewis pret Mike Tyson


Datums: 2002. gada 8. jūnijs

Vieta: Pyramid arēna, Memfisa, Tenesī štats, ASV

Iznākums: Lewis uzvar ar nokautu 8. raundā

No laika zoba nav pasargāts neviens un par šo teicienu kārtējo reizi nācās pārliecināties šo divu izcilo bokseru duelī. Pēc iznākšanas no cietuma, kur tika pavadīti 3 gadi (1992-1995), Tyson prasmes bija krietni pabalējušas un līdz ar to cilvēki mēļoja, ka viņa laikam boksa arēnā ir pienācis gals. Šajā cīņā Dzelzs Maiks bija tikai ēna no tā ātrā un spēcīgā vīra, kas viņš bija pirms vairākiem gadiem. Lewis pārbaudīja pretinieka pacietību un izturību, spēlējoties ar viņu astoņus raundus, līdz ar pāris izcilu sitienu sēriju pielika punktu Mike Tyson ērai.

Epilogs: Tyson piedzīvoja nokautus vēl pāris cīņās, līdz paziņoja par pilnīgu bankrotu. Lewis boksējās vēl divus gadus, taču 2004. gadā aizgāja no boksa neuzvarēts.

6 – Muhammad Ali pret George Foreman


Datums: 1974. gada 30. oktobris

Vieta: Stade du 20 Mai, Kinšasa, Kongo Republika

Iznākums: Ali uzvar ar nokautu 8. raundā

„Džungļu duelis”, kā šo cīņu dēvēja avīzes un TV, patiešām iznāca spraigs un interesants. Tā bija debija slavenajam Don King kā boksa menedžerim un tā bija pirmā cīņa, kurā čempiona tituls supersmagajā svarā tika izcīnīts Āfrikas kontinentā. Jā, un tas bija pirmais varenā George Forman zaudējums... Ali joprojām bija savas boksa tehnikas perfekcionisma meklējumos pēc atgriešanās ringā un pret tolaik vareno Foreman viņam it kā nebija pārāk daudz izredžu... Taču Ali bija ļoti labi sagatavojis un uz katru pretinieka sitienu atbildēja ar dubultu spēku. Astotajā raundā Foreman krita, jo nespēja izturēt oponenta vērptās kombinācijas.

Epilogs: Ali kļuva par 70. gadu izcilāko bokseri, savukārt Foreman karjera kopš šīs cīņas gāja uz leju, taču 1987. gadā viņš sensacionāli atgriezās ringā un 1994. gadā (!) kļuva par visu laiku vecāko pasaules čempionu supersmagajā svarā!!!

5 – Marvin Hagler pret Thomas Hearns


Datums: 1985. gada 15. aprīlis

Vieta: Caesars Palace, Lasvegasa, Nevadas štats, ASV

Iznākums: Hagler uzvar ar nokautu 3. raundā

Kāpēc vilkt cīņu garumā, ja vērsim var ķerties pie ragiem uzreiz? Šādā noskaņojumā laukumā devās abi pretinieki un uzreiz apbēra viens otru ar ļoti spēcīgu sitienu krusu. Neraugoties uz asiņojošo pieri, Hagler turpināja dueli un aizvadīja raundu, ko prestižais žurnāls Ring Magazine nosaucis par izcilāko boksa vēsturē. Trešajā raundā viņš pielika punktu šai cīņai, nokautējot savu pretinieku.

Epilogs: Hagler pēc diviem gadiem boksu pameta un pārcēlās uz Itāliju. Šī cīņa bija arī Hearns karjeras augstākais punkts, taču savā dzimtajā Mičiganas štatā viņš joprojām ir ievērojams cilvēks.

4 – Muhammad Ali pret Sonny Liston


Datums: 1965. gada 25. maijs

Vieta: St. Dominic’s zāle, Lewiston, ASV

Iznākums: Ali uzvar ar nokautu pirmajā raundā

Ātras kāju kustības ir katra izcila futbolista firmas zīme, taču šo jēdzienu Ali pārnesa uz boksu. Pirmā raunda vidū Liston nokrita uz dēļiem, lai gan izskatījās, ka Ali pat viņam kārtīgi nebija trāpījis. Tiesnesis (bijušais boksa čempions Jersey Joe Walcott) un 2500 skatītāji bija šokā. Walcott atguvās no apjukuma un pasludināja Ali uzvaru pirmajā raundā ar nokautu tikai pēc 20 sekundēm! Atkārtojumos ir redzams, ka starp Ali dūri un Liston galvu bija tikko pamanāms kontakts, kas vēlāk guva apzīmējumu "Spoka sitiens".

Epilogs: Pēc cīņas izvērtās diskusijas par to, vai šis mačs nebija iepriekš sarunāts. Žurnāls Sports Ilustrated rūpīgi pētīja atkārtojumus un speciālisti deva slēdzienu, ka sitiens bija īsts. Ar šo dueli aizsākās Ali pārsteidzošā karjera, savukārt Liston vairs neko dižu nesasniedza.

3 – Jack Dempsey pret Luis Firpo


Datums: 1923. gada 14. septembris

Vieta: Polo Grounds, Ņujorka, ASV

Iznākums: Dempsey uzvar ar nokautu otrajā raundā

Japāņu sakāmvārds vēsta: ”Ja krīti septiņas reizes, piecelies kājās astoņas". Tieši to paveica pirmais latīņamerikāņu izcelsmes čempiona titula pretendents izdarīja, kad čempions Jack Dempsey viņu jau pirmajā raundā septiņas reizes bija notriecis no kājām. Turklāt pēc tam Firpo tik spēcīgi uzbruka Dempsey, ka tas atkrita ringa norobežojumā un uz mirkli zaudēja sajēgu. Tiesa, otrajā raundā Dempsey tika galā ar ļoti nepiekāpīgo uz spēcīgo pretinieku, nokautējot to uz ringa dēļiem.

Epilogs: Firpo uzreiz kļuva par Latīņamerikas varoni, kļūstot par pirmo un pagaidām pēdējo Argentīnas bokseri, kas cīnījies par čempiona titulu supersmagajā svarā. Viņš mira 1960. gadā un atdusas Buenosairesas La Recoleta kapsētā starp daudzām citām šīs valsts mūžībā aizgājušajām slavenībām. Dempsey bija čempions no 1919. līdz 1926. gadam un pirms II Pasaules kara iestājās ASV armijā.

2 – Joe Louis pret Max Schmeling II


Datums: 1938. gada 22. jūnijs

Vieta: Yankee stadions, Ņujorka, ASV

Iznākums: Louis uzvar ar nokautu pirmajā raundā

Revanša mačs starp amerikāni Louis un vācu bokseri Schmeling bija iekrāsots politiskos toņos, simboliski iezīmējot II Pasaules kara aizsākumu. Louis bija amerikāņu varonis un iedvesmas avots (jo sevišķi Lielās Depresijas laikā), savukārt Schmeling amerikāņiem iemiesoja pašu ļaunumu. Pirmajā cīņā uzvarēja vācietis, taču revanša mačā Louis jau bija krietni meistarīgāks un uzvarēja vēl pārliecinošāk! Jau pirmajā raundā Schmeling divas reizes nokļuva nokdaunā un raunda beigās krita pavisam.

Epilogs: Louis izpelnījās tautas varoņa statusu un to arī saglabāja II Pasaules kara laikā, cīnoties ASV bruņoto spēku rindās. Dzīves noslēgumā viņu piemeklēja finansiālas problēmas un pat atkarība no narkotikām, taču viņa tuvais draugs Max Schmeling (!) apmaksāja viņa ārstēšanās izdevumus un pat bēres. Abi diženie vīri ir uzņemti Boksa Slavas zālē.

1 – George Foreman pret Joe Frazier I


Datums: 1973. gada 22. janvāris

Vieta: Nacionālais stadions, Kingstona, Jamaika

Iznākums: Foreman uzvar ar nokautu otrajā raundā

Bijušā ASV prezidenta Lyndon Johnson nāves dienā George Foreman un Joe Frazier aizvadīja pirmo cīņu HBO organizācijas ietvaros. Frazier bija karjeras spožumā (bilance 29-0) un tikko 15 raundos bija uzveicis pašu Ali! Tika uzskatīts, ka ar Foreman viņš tiks galā ātri, taču pretiniekam bija citi plāni. Frazier slavenie kreisie āķi nedeva nekādu efektu. Jau pirmajā raundā trīs reizes Frazier nonāca nokdaunā. Pēc trim kritieniem arī otrajā Frazier bija uzveikts, ko iezīmēja slavenais Howard Cosell kliedziens "Frazier krīt"!

Epilogs: Šī cīņa ievadīja spožo Foreman karjeru. Lai gan Frazier vairs nekļuva par čempionu, viņš spēja aizvadīt vēl vairākas patiešām interesantas un aizraujošas cīņas ar Ali.

Daži saka, ka nav labi priecāties par citu sakāvi, taču nokauts boksā faniem ir īsts saldais ēdiens. Tāpēc lasiet šo rakstu un izbaudiet vienus no profesionālā sporta aizraujošākajiem momentiem.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Novik
Nu diez vai nauda ir tā motivācija, daudziem bokseriem motivācija ir pieveikt pretinieku un pierādīt ka tieši viņš ir pats labākais!
08.12.2012. plkst. 20:06
Bokss ir aizraujoss sporta veids skatitajiem.
28.04.2008. plkst. 14:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Olas satur ne tikai daudz vitamīnu, minerālvielu un olbaltumvielu, bet arī holesterīnu, tāpēc ir prātīgi to lietošanu uzturā samazināt līdz 3 – 4 nedēļā

Pasākumi

Grupas “Sestā Jūdze” albums “Kalendārs”- cita latviešu kantrī mūzika

Šonedēļ mūzikas veikalos nonāks latviešu kantrī mūzikas grupas “Sestā jūdze” otrais studijas albums “Kalendārs”. Tajā apkopotas pavisam 10 jaunas dziesmas. Sagatavošanās darbs...