Skrejceliņi

Skrejceliņi

Kā izvēlēties trenažieri

Trenažierus var nosacīti iedalīt divos veidos: kardiotrenažieros (paaugstina izturību) un spēka trenažieros (attīsta spēku).


Pie pirmā tipa pieskaitāmi skrejceliņi, velotrenažieri, steperi un eliptiskie trenažieri. Pie spēka trenažieriem pieskaitāmi soli, trenažieri, kur slodzei tiek izmantots sportista paša svars, un kompleksi – ar brīviem un iebūvētiem atsvariem. Protams, šāds iedalījums nav absolūts: spēku un izturību attīsta nodarbības uz visa veida trenažieriem, bet dažādā pakāpē.

SKREJCELIŅI

Mūsdienās vispopulārākais trenažieru veids. Nodarbības uz skrejceliņiem tiek uzskatītas par visefektīvākajām tauku sadedzināšanas metodēm. Tam par iemeslu ir fizioloģiskās īpatnības: skriešanas laikā sportists sava ķermeņa masu pārvieto telpā, kas maksimāli paātrina vielmaiņas procesus, sadedzinot liekās kalorijas un stiprinot organismu.

Ir divu veidu skrejceliņi: mehāniskie un elektriskie. Mehāniskie ir paši vienkāršākie un ir arī lētāki. Šādi celiņi nav jāpieslēdz elektrotīklam, tā kā skrejceliņa virsmu darbina pats sportists. Taču, ja skrējējs nogurs, treniņa efektivitāte strauji kritīs, tā kā virsmu viņš griezīs daudz lēnāk.
Treniņi uz elektriskiem skrejceliņiem būs efektīvāki. Slodze tiek regulēta divos veidos: mainot celiņa virsmas slīpuma leņķi un celiņa kustības ātrumu. To var izdarīt pašrocīgi vai ar pulsatkarīgās programmas palīdzību. Pašlaik ar šādām programmām ir nodrošināti praktiski visi mūsdienu modeļi.
Skrejceliņa līmenis (un, protams, arī cena) ir atkarīgs no motora jaudas, celiņa virsmas izmēra (kas nosaka ne tikai komfortu, bet arī celiņa jaudu) un maksimālā lietotāja svara, ko celiņš spēs izturēt. Cena būs atkarīga arī no maksimālā trenažiera ātruma un celiņa virsmas slīpuma leņķa. Izvēloties skrejceliņu, svarīgi pievērst uzmanību tam, vai ir amortizācija. Amortizācijas sistēma samazina triecienu spēku, kas ir kaitīgs mugurkaulam un locītavām.
Dārgākie skrejceliņi ir aprīkoti ar treniņa programmām. Nākošā skrejceliņu klase bez tā ir aprīkota arī ar pulsatkarīgām programmām, kas automātiski regulē slodzi, atkarībā no pulsa rādītājiem.
Amerikāņu uzņēmums Icon Health and Fitness ražo PRO FORM un NORDIC TRACK zīmolu skrejceliņus, kas aprīkoti ar iFIT.com funkciju. Nodarbību laikā var izmantot speciālus kompaktdiskus un videokasetes ar dažādu treniņu programmām (piemēram, tauku sadedzināšanas vai sirds-asinsvadu sistēmas programmām). Visām interaktīvajām iFIT.com programmām ir vairāki sarežģītības līmeņi, muzikālā un video dažādība. Pieslēdzot celiņu televizoram vai CD - atskaņotājam, sportists varēs trenēties tāpat kā profesionāla trenera pavadībā. Diskā un videokasetē ir ierakstīti īpaši signāli, ar kuru palīdzību „treneris” var dot komandas skrejceliņam. Paklausot „trenera” rīkojumiem, celiņš patstāvīgi regulēs ātrumu un virsmas slīpuma leņķi, tādā veidā mainot slodzi. Bez tā, izmantojot programmas videovariantu, lietotājs varēs „skraidīt” nevis šaurā istabā, bet gan pa gleznainiem laukiem vai arī pa grūti caurstaigājamām kalnu takām.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Sveiku
Vai šitādu skrejceliņu var izvēlēties http://www.top-shop.lv/motorizedtreadmill_skrejcelins-53577-1230-pc.html Cik ir jābūt skrejceliņa ātrumam!? Lūdzu palīdziet!
22.08.2008. plkst. 14:37
Ārā skriet ir daudz patīkamāk. :)
08.07.2008. plkst. 14:42
Vasarā man arī patīk skriet svaigā gaisā, bet, piemēram, šobrīd tādā slapjā ziemā, es tomēr labprātāk izvēlos zāli.
16.01.2008. plkst. 08:39
kuku
Cik noderīgi :D
20.11.2007. plkst. 17:52
skrējēja
Man labāk patīk skriet svaigā gaisā, koki, vējiņš, dažreiz jūra. Daudz interesantāk.
02.06.2007. plkst. 13:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ir pierādīts, ka ar smiekliem cilvēki var samazināt alerģiskas reakcijas

Pasākumi

Šis tas par Lieldienām

Kad cilvēki sāka ēst olas?

Ja cilvēki spiesti ilgāku laiku pavadīt džungļos vai uz neapdzīvotas salas, viņiem jāēd, kas pagadās. Droši vien arī senais cilvēks, nokļuvis līdzīgā...