Velo trenažieri

Velo trenažieri

Kā izvēlēties trenažieri

Trenažierus var nosacīti iedalīt divos veidos: kardiotrenažieros (paaugstina izturību) un spēka trenažieros (attīsta spēku).


Pie pirmā tipa pieskaitāmi skrejceliņi, velotrenažieri, steperi un eliptiskie trenažieri. Pie spēka trenažieriem pieskaitāmi soli, trenažieri, kur slodzei tiek izmantots sportista paša svars, un kompleksi – ar brīviem un iebūvētiem atsvariem. Protams, šāds iedalījums nav absolūts: spēku un izturību attīsta nodarbības uz visa veida trenažieriem, bet dažādā pakāpē.

VELO TRENAŽIERI

Vispopulārākais trenažieru veids. Lieliski attīsta izturību, nostiprina sirds-asinsvadu sistēmu, vienlaicīgi trenējot arī kāju un muguras muskulatūru. Paneļa displejā var sekot līdzi distancei, ātrumam un pulsam.
Starp velo trenažieriem var izdalīt divas pamata grupas – mehāniskie un magnētiskie. Atkarībā no slodzes regulēšanas veida, mehāniskie dalās siksnas trenažieros (slodze ir atkarīga no lentas  nostiepuma pakāpes un tās berzes pret spararatu) un disku trenažieros (darbība balstās uz bremžu disku pretestību, piespiežoties spararatam). Katrai no sistēmām ir savas priekšrocības:
- siksnu velo trenažieri ir kompaktāki;
- disku velo trenažieriem ir liela inerce un tie lieliski imitē braukšanu ar sacīkšu velosipēdu;
- magnētiskie – klusi un tiem ir vienmērīga gaita.

Visvienkāršākie ir velosipēdi ar siksnas slodzi. Tiem ir minimālas funkcijas, ar kurām pietiek, lai veiktu pilnvērtīgu treniņu: borta displejs, pulsa mērierīces utt.

Modeļiem ar magnētisko sistēmu slodze tiek variēta, mainot attālumu starp pastāvīgajiem magnētiem un spararatu. Augstāka līmeņa trenažieriem ir jau gatavas treniņa programmas. Programmas, kuras izstrādājuši sporta speciālisti, piedāvā jau gatavus treniņa formātus, paredzētus jebkuram sagatavotības līmenim un mērķim – vai tas ir tauku sadedzināšana, vai sirds-asinsvadu sistēmas nostiprināšana. Vienā trenažierī var būt līdz 12 šādām programmām.
Augstākā līmeņa trenažieri var piedāvāt gandrīz visu: no piedalīšanās datorspēlē līdz „profesionālā trenera” praktiskiem padomiem. Visas šī līmeņa ierīces piedāvā funkciju Cool Dawn (treniņa beigās trenažiera dators palēnina tempu, lai sportista pulss normalizētos) un sistēmu Quick Start (ļauj ātri uzsākt treniņu rokas vadībā, nospiežot vienu taustiņu).

Īpaša velo trenažieru klase – velo ergometri. Šiem trenažieriem piemīt sarežģītāks tehniskais līmenis. Tie atšķiras no parastiem velo trenažieriem ar to, ka slodze tiek mērīta noteiktās mērvienībās – Vatos. Tas ļauj precīzi izvēlēties slodzi, atkarībā no lietotāja sagatavotības līmeņa un nodarbību mērķiem. Tāpēc velo ergometri tiek plaši izmantoti fizioterapeitiskiem un rehabilitācijas mērķiem.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
guna
mājās kardio velotrenažieris tas ir super, neparspīlēju- jau trešajā dienā mani sirds izturības dati pie saprātīgas slodzes uzlabojušies, pie tam tas ir pārsteidzoši ātri, tas ir pats labākais motivētājs majas apstākļos, kāds vien var būt.Tik uz priekšu!
13.01.2011. plkst. 16:44
Man mājās ir velotrenažieris. Vingroju tikai, kad ir labs noskaņojums. Bet bez tā man ir sava vingojumu programma. Bet sporta klubu apmeklēt nepieciešami - tur taču tik daudz dažādu trenažieru.
08.07.2008. plkst. 15:17
Santa
ljoti muljkjiigi iztikt "tikai" ar tiem,kas ir sporta zaalee..maajaas tureet vinju ir izdeviigaak,nekaa aukstos ziemas riitos celties un braukt vingrot,veel labaak briivdienaas-pie miiljaakaa seriaala uzseedies un tik minies :)
13.02.2008. plkst. 16:47
Man arī ir velotrenažieris mājās, bet tā kā apmeklēju sporta klubu, tad šo trenažieri izmantoju reti.Laikam mājas apstākļos nevaru sevi piespiest to darīt - nav attiecīgās atmosfēras, bet varbūt arī gribasspēka.
20.08.2007. plkst. 17:11
Es gan raujos pagaidām ar parasto velosipēdu ,,
21.07.2007. plkst. 09:32

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Auglis ar vislielāko kaloriju saturu ir avokado

Pasākumi

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) Liepājā un Ogrē

Uzsākot 2009. gadu, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) noskaņojies skaudri, bet apņēmīgi, jo 23. janvārī Liepājas teātrī pl. 19.00 un 24. janvārī Ogres novada Kultūras centrā pl....