Kardio trenažieri

Kardio trenažieri

Kā izvēlēties trenažieri

Trenažierus var nosacīti iedalīt divos veidos: kardiotrenažieros (paaugstina izturību) un spēka trenažieros (attīsta spēku).


Pie pirmā tipa pieskaitāmi skrejceliņi, velotrenažieri, steperi un eliptiskie trenažieri. Pie spēka trenažieriem pieskaitāmi soli, trenažieri, kur slodzei tiek izmantots sportista paša svars, un kompleksi – ar brīviem un iebūvētiem atsvariem. Protams, šāds iedalījums nav absolūts: spēku un izturību attīsta nodarbības uz visa veida trenažieriem, bet dažādā pakāpē.

KARDIO TRENAŽIERI

Kardio trenažieru uzdevums ir nostiprināt organisma sirds-asinsvadu un elpošanas sistēmas. Tāpēc primārais, kam būtu jāseko nodarbību laikā, ir pulsa rādītājs. Lieta tāda, ka maksimālais efekts, trenējoties uz kardio trenažiera, tiek sasniegts tā sauktajā „aerobajā zonā”.
Aerobā zona – tas ir pulsa biežums, kas atbilst 60-80 procentiem no maksimālā pulsa lieluma, kas tiek aprēķināts pēc formulas: 220 mīnus vecums.
Kā likums, tauku sadegšana notiek pie pulsa, kas sastāda 60-70% no maksimālā biežuma, bet muskuļu palielināšanās un nostiprināšanās – pie 70-80%.
Pulsa nozīme ir atkarīga no sagatavotības līmeņa. Tiek uzskatīts, ka sākotnējā līmenī nodarbību laikā pulsam jāsastāda 60-65% no maksimālā biežuma, vidējā līmenī – 65-70%, bet vairāk attīstītā līmenī – 70-75%.
Noskaidrot savu pulsu nodarbību laikā ir vienkārši: tagad praktiski visi kardio trenažieri ir nodrošināti ar dažādām pulsa mērīšanas ierīcēm. Pastāv pie auss piestiprināmie pulsa mērītāji ar klipsi (pats vienkāršākais mērīšanas veids, tādēļ diezgan neprecīzs), sensori trenažiera rokturos (precīzāki un ērtāki lietošanā) un pie krūškurvja piestiprināmie mērītāji (visprecīzākie).

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
man patīk trenažieri! ā ir viegl;ak nek;ā vnk vingrot!
22.08.2007. plkst. 16:22

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sausās brokastis ir bagātas ar šķiedrvielām, vitamīniem un daudzām minerālvielām (dzelzi)

Pasākumi

Festivāla „Republika Kazantip” ievadpasākums

Tuvojas 17. festivāla „Republika Kazantip” atklāšana, kas norisināsies
1. augustā Krimā jau sen zināmajā ciematā Popovka. Vilciens jau drīz
aties, bet tikmēr (!) mēs būsim...