Kā izvēlēties fitnesa klubu

Kā izvēlēties fitnesa klubu

Kā izvēlēties savu fitnesa klubu

Zemāk ir uzskaitīti faktori, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties savu fitnesa klubu. Ceram, ka šī informācija Jums palīdzēs orientēties plašajā sporta klubu piedāvājumā.

1. Atrašanās vieta. Ideālā variantā, protams, sporta klubs atrodas tieši blakus Jūsu dzīves vietai vai vismaz blakus Jūsu darba vietai. Piekritīsiet, ka ne īpaši patīkami ir braukt cari visai pilsētai, lai patrenētos.

2. Kluba interjers - klubam ir vienkārši Jums jāiepatīkas, jo ja Jūs esat izlēmuši nodarboties ar sevi, Jūs ne mazums laika pavadīsiet kluba telpās, tāpēc būtu muļķīgi, ja Jums nepatiktu tajā atrasties, un kluba apmeklēšana nesniegtu Jums baudu.

3. Serviss - ne mazsvarīgs faktors, kuram liela daļa visos citos aspektos mūsdienīgu fitnesa centru diemžēl nepievērš uzmanību. Tie ir tie centri, kuri vēl joprojām nav izgājuši no parastas svaru zāles formāta. Ja Jūs uz sporta centru esat atnākuši pirmo reizi, tas, kā Jūs sagaidīs, uzreiz Jums palīdzēs tikt skaidrībā par klubā valdošo apkalpošanas līmeni. Mūsdienīga un profesionāla pieeja iekļauj sevī speciāli sagatavotu un apmācītu pārdevēju komandu, kuri sagaida klientu, pastāsta visu iespējamo par klubu, sniedz informāciju par abonementu izcenojumiem, kā arī konsultēs Jūs par apdrošināšanas kompānijām. Šī speciāli izveidotā komanda palīdz klientiem ari turpmāk tikt skaidrībā ar jebkuriem jautājumiem, kuri rodas laika gaitā. Ja visas šīs funkcijas tiek uzkrautas pieņemšanā jeb „reception”, un tas viss tiek pastāstīts, pie reizes apkalpojot klientus, Jūs droši varat meklēt citu klubu, jo visticamākais arī pārējais piedāvātais kluba serviss būs tādā pašā līmenī.

4. Kluba telpas. Jau pirmajā kluba apskatīšanās reizē var noteikt, cik ērti Jums būs šajā klubā nodarboties ar sportu. Ģērbtuves - tām jābūt ērtām un plašām, kuras ir paredzētas lielam klientu skaitam - pat lielākam skaitam, nekā varētu atrasties kluba telpās. Iedomājaties situāciju, ka jūs gaidāt rindā, lai tiktu kluba telpās, un šī situācija ir radusies tāpēc, ka vienkārši trūkst vietu ģērbtuvēs. Šāda situācija diez vai kalpos par stimulu, lai pagarinātu savu abonementu.

5. Cena. Iespējams, daudzi no Jums šo punktu liktu kā pašu pirmo, bet objektīvi raugoties, abonements speciāli aprīkotā fitnesa centrā nevar maksāt mazāk par 30 latiem. Tas vienkārši nav iespējams, raugoties no kluba izmaksām. Protams, ka pastāv dažādas atlaides un akcijas, bet, ja Jūs vēlaties nopietni nodarboties ar fitnesu, tad diemžēl izvēles Jums nav. Rīgā šis jautājums vēl ir diezgan lojāls, jo, piemēram, Maskavā minimālais kontrakts fitnesa klubā - pusgada abonementam - cena sākas no 1300 - 1500 USD. Varat mēģināt arī atrast klubu, kura abonements maksā lētāk par 30 latiem, bet tas, kurš jebkad ir nodarbojies ar sportu fitnesa centrā, uzreiz sajutīs atšķirību.

6. Aprīkojums. Fitnesa centriem tas ir viens no galvenajiem veiksmes faktoriem, bet aprīkojumā ir jāprot orientēties. Latvijas tirgū tiek piedāvātas dažādu zīmolu trenažieri. Iespējams, viena no prestižākajām ir TECHNOGYM, bet ja Jūs neorientējaties trenažieros, tad vismaz pārskatiet to daudzumu un pārdomājiet to, vai visiem, kuri vēlas sportot, pietiks vietas, un nebūs jāstāv rindā, lai paskrietu pa skrejceliņu utt. Diez vai Jums patiks šaura zāle ar trenažieriem, uz kuriem jāstāv rindā.

7. Treneri zālē. Visos pieklājīgos sporta klubos ir ieviesta sistēma, kad cilvēks pirmo reizi apmeklē klubu, viņš nokļūst pie trenera - konsultanta, kas ir profesionāls konsultants, kurš izrāda trenažieru zāli, pastāsta, kurš trenažieris kādam mērķim, kurām muskuļu grupām domāts, parāda, kā uz tiem trenēties, lai nepakļautu sevi riskam gūt traumu treniņa laikā. Diemžēl daudzos fitnesa centros var novērot baisu ainu, ka vairāk nekā trešdaļa zāles apmeklētāju trenējās uz trenažieriem tā, kā tiem šķiet pareizi, nevis, kā tie ir paredzēti. Kā rezultāts labākajā gadījumā ir lieka laika tērēšana, sliktākajā gadījumā - sastiepti muskuļi vai vēl nopietnākas traumas. Tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tam, kā Jūs sagaida fitnesa treneris - instruktors. Ja Jūs pamanāt, ka pirmās Jūsu nodarbības ar viņu noved tikai pie naudas izspiešanas par tā sauktajiem individuālajiem treniņiem, tad droši varat šo klubu pamest, jo visticamākais šeit Jums nepalīdzēs bez naudas, pat tad, ja Jūs pie sola piespiedīs stienis.

8. Grupu treneru nodarbības (aerobikas treneri) - tā ir atsevišķa fitnesa tirgus kasta, kas var atļauties paši izvēlēties, kurā klubā strādāt. Protams, runa ir par profesionāļiem, un fitnesa centra administrācijas uzdevums ir piesaistīt strādāt arvien vairāk šādus profesionāļus, vadošos fitnesa trenerus jeb tā sauktos brend trenerus. Tie ir treneri, kuriem ir nopietna pieredze un plaši pazīstams vārds. Pirmo reizi apmeklējot fitnesa centru ir nepieciešams pievērst uzmanību šo treniņu dažādībai un to, vai tie notiek Jums ērtā laikā. Nodarbību sarakstu var redzēt fitnesa programmu sarakstā, kuru var atrast „reception”. Sliktākajā gadījumā šīs nodarbības vada ne lietpratēji, cilvēki bez pieredzes un izglītības. Diemžēl Jūs paši nevarēsiet novērtēt trenera profesionālo līmeni, izņemot gadījumā, ja Jūs nodarbojaties pie viena un tā paša trenera apmēram pus gadu un pat neesat "sasvīduši" treniņa laikā - tātad Jums ne īpaši ir paveicies ar treneri un līdz ar to arī ar pašu klubu.

9. Atpūtas un relaksācijas telpas. Neviens mūsdienīgs fitnesa centrs nevar iztikt bez pirtīm. Standarta piedāvājums, ar kuru principā ir pietiekami, ir turku pirts un sauna. Daži klubi palutina savus apmeklētājus arī ar infrasarkano pirti, džakuzi un baseinu, bet par baseinu uzreiz nāksies maksāt papildus, līdz ar to abonements izmaksās dārgāk. Svarīgi ir paskatīties, kādā stāvoklī šis telpas tiek turētas. Pievērsiet uzmanību tīrībai. Daudzi vīrieši ir sašutuši, ieraugot apkopēju vīriešu ģērbtuvēs, bet pie lielas apmeklētības labāk ir paciest apkopēju klātbūtni, nekā atrasties netīrībā.

10. Papildus pakalpojumi. Šeit fitnesa centra administrācijas izdomas lidojums nav ierobežots. Standarta papildus pakalpojumi, kuriem obligāti ir jābūt: fitnesa bārs ar plašu piedāvājumu klāstu, kuram vajadzētu sastāvēt no lielas izvēles fitnesa kokteiļiem, kas pagatavoti no pazīstamu ražotāju produktiem. Televizori bārā un atpūtas istabā, masāžas pakalpojumi, skaistumkopšanas salons, solārijs, galda teniss. Kā papildus komplekts ir bezmaksas internets kluba klientiem, bezmaksas seifi svarīgu mantu uzglabāšanai, bezmaksas autostāvvieta, dažādi interaktīvi konkursi, loterijas ar balvām – tātad: viss, kas liecina par kluba dzīvi tā telpās. mūsdienās šie papildus pakalpojumi nav mazsvarīgi, jo cilvēki par savu naudu vēlas iegūt ne tikai augstas klases apkalpošanu, bet arī kaut ko vairāk.


Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
mekleeju
kur i-netaa var redzees visus fitnesa klubus apkopojumaa?
29.11.2010. plkst. 18:21
Anna
Visiem iesaku jauno fitnes klubu "Infinity Fitness heatlh&spa club" (Brīvības 244), varat iemest aci viņu mājaslapā www.infinityfitness.lv Klubs tiešām atbilst augstākajiem kvalitāte kritērijiem,inetrjers ir lielisks, trenažieri ir jaunakiem 2008 gada "Life fitness" ( šī Amerikas firma ir vadošā pasaulē)
12.10.2008. plkst. 21:48
Po
Athletic,esam vienas domas!esmu braukusi 40min lidz savam fitness klubam,tagad,dzivojot citur, ari.distance nav svariga,betgan kvalitate.ja ta ir aerobika.treneris.Slinkummaisiem visam jabut tuvuma,jo johaidi-ka treninjsh ir talumtad jau negribas iet un braukt. ta ari ir kustiba-noklut tur,kur tu dabu savu figuru!Es dodu priekshroku vienam testa treninjam potenc F-kluba,lai redzetu vai tas ir taa verts!!!Es izvelejos treneri nevis klubu!
25.04.2008. plkst. 12:53
athletic
fighterin: es gan piemeram braucu no pardaugavas uz centru,lai trenetos, kaut ari man pari ielai ir sporta klubs - bet ista atmosfera ir loti svariga rezultatiem, tapec ari neizvelos tuvako, bet labako ;)
27.10.2007. plkst. 12:46
a ja darbs un dzīvesvieta ir blakus, tad nebrauksi kaut kur citur trenēties?lūk tā...
13.10.2007. plkst. 19:32

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kofeīns paaugstina aspirīna citu pretsāpju līdzekļu iedarbību, tāpēc tas ir atrodams dažos medikamentos

Pasākumi

100% Andris Ērglis (koncerta apskats)

12. aprīlī Ķīpsalas hallē notika Andra Ērgļa lielkoncerts „Sirdspuksti”. Jāatgādina, ka pavisam nesen pēdējā laika populārākais dziedātājs ir izdevis albumu ar tādu pašu...