Ko izvēlēties – ātru notievēšanu vai regulāras rūpes par savu fizisko formu?

Ko izvēlēties – ātru notievēšanu vai regulāras rūpes par savu fizisko formu?


Kad tuvojoties pavasarim daudzas no mums ir pārņēmusi apmātība par katru cenu nomest lieko svaru un iegūt slaidu augumu, pēc padoma griezos pie „Studijas ”Sports Pluss”” fizioterapeites – treneres Jūlijas Mitrofanovas.

Lielākā kļūda ir tā, ka daudzas sievietes sportiskām aktivitātēm pievēršas tikai tuvojoties pludmales sezonai un, gribot sasniegt ātru rezultātu, uzreiz sāk ar lielas slodzes nodarbībām. Bet ja pirms tam ilgstoši nekas nav darīts, tad tas tikai kaitē veselībai. Protams, var sevi nežēlīgi mocīt ar diētām, taču pieredze rāda, ka strauji zaudējot svaru, tas tik pat ātri atgriežas atpakaļ un ne reti pat dubultā. Tāpēc vispareizāk būtu regulāras sporta nodarbības, kas jāsāk ar mazāku intensitāti un kad ķermenis ir sasniedzis zināmu sagatavotības pakāpi pāriet uz augstākas intensitātes nodarbībām. Varbūt gaidīto rezultātu jūs nesasniegsiet jau šajā pavasarī, bet domājot perspektīvā ar laiku iegūsiet vēlamo ķermeņa formu un rezultāts būs daudz noturīgāks.
1 5.jpg - 42.31 KB
Vispirms ir jāatrod savs treneris, kurš labo kļūdas un skaidro kā pareizi izpildīt vingrojumus, nevis jāskrien uz pirmo sporta klubu, kas atrodas blakus mājām. Pirms tam būtu vēlams pakonsultēties arī ar savu ārstu, jo īpaši ja ir kādas veselības problēmas, lai treneris varētu izvēlēties jums piemērotus vingrojumus un fizisko slodzi. Ideāli, ja varat atrast laiku sporta kluba apmeklējumam 2-3 reizes nedēļā.
Pirms nodarbībām vismaz kādu stundu nevajadzētu ēst, jo tad cilvēks kļūst laisks un miegains, un nespēj nodoties nodarbībai ar pilnu atdevi. Arī dzeršanā vajadzētu ievērot mērenību. Tāpat arī pēc vingrošanas apmēram divas stundas vajadzētu atturēties no ēšanas. Nākot vingrot ir jābūt skaidram mērķim, ko vēlaties panākt. Vai tā ir veselības stiprināšana, vai auguma korekcija un problemātisko zonu uzlabošana. Ir speciāli vingrojumi kāju slaidumam, dibena tonusam, gurnu apjoma samazināšanai, vēdera muskulatūrai, var attīstīt bicepsus un tricepsus, bet katrs fitnesa veids ir kompleksa programma, kas domāta visa ķermeņa formas uzlabošanai.

Ir sievietes, kuras iedomājas – ja sākšu vingrot, tad kļūšu muskuļaina. Tas ir mīts, jo aerobika nepadara muskuļainu, tā tikai uzlabo muskuļu tonusu. Pirmie rezultāti parādās katram individuāli. Ja cilvēks uzsāk vingrot pilnīgi nesagatavots, tad pēc 2-3 nedēļām viņš jau pakāpeniski sāk turēt slodzi, ķermenis lēnām ir iesildījies, uzlabojas pašsajūta un sākas progress.
1fitness.jpg - 31.81 KB
Bet nevajadzētu sev par mērķi uzstādīt dažu mēnešu laikā notievēt par 25 kilogramiem. Tas nenāks par labu ne veselībai, ne izskatam. Jo straujas notievēšanas rezultātā parādās grumbas – kārotais efekts kļūst par defektu un jūs izskatīsieties daudz vecāka.
Jūlija stāsta: „Es pati esmu izmēģinājusi visādas diētas, dzērusi ābolu etiķi tādās koncentrācijās, ka nelabi metās, un visādi citādi sevi spīdzinājusi, lai ātri nomestu svaru. Atceros, ka bija laiks, kad ēdu tikai vienu reizi dienā septiņos no rīta, bet rezultāta nebija nekāda, jo mans svars palika nemainīgs. Un tad man sākās panika. Bet tagad varu apgalvot, ka visas problēmas rodas galvā – nepareizā domāšanā un dzīves uztverē. Man palaimējās, ka mani iemīlēja vīrietis tādu kāda es esmu. Un es pārstāju sevi mocīt – beidzot sāku normāli ēst, un kā par brīnumu kļuvu tievāka un rezultāts bija daudz labāks kā no visām diētām. Nevar izlasīt žurnālā jaunu diētu un sākt to ievērot. Ja gribat ieturēt diētu, tad vajadzētu griezties pie dietologa, jo zobus taču jūs arī mājās neārstējat.”

Tāpat ir arī ar vingrošanu mājās. Ja ilgi neko neesat darījusi un tagad pēkšņi sāksiet katru dienu kaut vai pildīt vēderpreses vingrojumus, tad darot to uz savu galvu, neiesildoties un nepareizi to pildot, jūs tikai iedzīvosieties muguras sāpēs. Tāpēc ir profesionāli treneri, kuri nodarbībās seko līdzi tam, lai sagatavotu ķermeni vingrošanai un lai vingrojumi tiktu pareizi izpildīti un sabalansēti. Kad esat pavingrojusi pie speciālista, jums ir izveidojušās iemaņas, tad var arī vingrot mājās.
1streching.jpg - 21.92 KB
Parasti arī grupā vingrot ir vieglāk. Pat ja sākumā kādu nodarbību, kad esat paslēpusies pēdējā rindā, treneris atļauj pahalturēt, tad tik un tā nepamanīta nepaliksiet un ar laiku viņš liks jums vingrojumus izpildīt pareizi. Jo trenera darbs ir pamanīt un labot kļūdas un pat strādājot grupā, tiek strādāts ar katru individuāli.

Jūlijai treneres darbā palīdz tas, ka viņa ir fizioterapeite un pasniedz ārstniecisko vingrošanu. Tā vairāk ir orientēta uz veselības uzlabošanu, tad ķermenis tiek iekustināts un ar laiku varat izvēlēties jau intensīvākas slodzes nodarbības. Nevajag sev piespiest vingrot ar varu, pēc vingrošanas ir jājūt baudu, ja vingrošana sagādā sāpes, tad jūs neesat izvēlējies sev piemērotu vingrošanas veidu vai slodzi. Jebkura vingrošana atbrīvo ķermeni, uzlabo stāju un gaitu. Jūlija stāsta par vienu savu klienti, kura stāvot krustojumā pie luksofora sākusi domāt, kāpēc viņa nejūtas labi – ar apģērbu viss kārtībā, somiņa ir, zeķe nav saplīsusi..., tad sapratusi, ka mugura nav taisna un lāpstiņas nav kopā. „Kad cilvēks jūt komfortu no pareizas stājas, tad treneris savu darbu ir izdarījis un pamatu ielicis. Un par to patiešām ir prieks,” saka Jūlija.

Sākt vingrot nav par vēlu nevienā vecumā. Jo katrā vecumā var atrast sev piemērotu fitnesa veidu un atbilstošas intensitātes nodarbības.
1 1.gif - 22.37 KB
Vienmēr jau var atrast aizbildinājumu – nav naudas, nav laika, ko es iešu tur starp jaunākiem lēkāt vai nav nodarbībām piemērota apģērba. Lai vingrotu nav vajadzīgs nezin kāds ekipējums. Pietiek ar ērtu apģērbu un botām, bet dažās nodarbībās vingro arī ar zeķēm, jo tas papildus nostiprina pēdu. Ja jūs nezināt ar kādu fitnesa veidu vēlaties nodarboties un kas jums būtu vispiemērotākais, tad varat atnākt pirms tam pakonsultēties ar fizioterapeitu. Viņš novērtēs jūsu fizisko formu un ieteiks ar ko sākt.

Tie, kuri ir saņēmušies un atnākuši uz sporta centru, ar laiku saprot, ka vingrošana lieliski palīdz tikt galā ar ikdienas stresu, uzlabo formu un veselību, un ar laiku kļūst par dzīvesveidu. Tas atrisina daudzas problēmas. Laba pašsajūta uzlabo dzīvi visos tās aspektos – vieglāk tikt galā ar ikdienas problēmām, ģimenes locekļi biežāk jūs redzēs labā noskaņojumā, māte, kura vingro, būs labs piemērs saviem bērniem. „Par sievietēm, kuras vingro, var teikt, ka viņas iegūst papildus enerģiju dzīvei un vienkārši staro” apgalvo trenere Jūlija.

„Studijā „Sports Pluss”” jūs varat nodarboties ar dažādiem fitnesa veidiem, latīņu un vēderdejām, jogu, bet bērniem tiek piedāvāta tāda interesanta un aizraujoša nodarbošanās kā paukošana. Pēc nodarbībām varat apmeklēt masāžu, solāriju, saunu, kosmētisko kabinetu, manikīru un pedikīru.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Notievēšanas tabletes - http://bit.ly/11ZQfnI
01.10.2013. plkst. 09:44
Protams ka labak uzturēt sevi formā, tas ir daudz vieglak nekā sēdēt uz diētām.
22.08.2008. plkst. 00:38
iveta
Paldies par noderīgo informāciju!
18.04.2008. plkst. 14:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot ūdeni pēc ēšanas samazina skābju līmeni mutē par 61%

Pasākumi

Tuvojas Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti

11. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 19. augusta līdz 6. septembrim. Festivāla rīkotājs, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, iecerējis vairākus muzikālus...