Dejo un stiprini veselību ar vēderdejām - belly dance!

Dejo un stiprini veselību ar vēderdejām - belly dance!

Vēderdeju var uztvert ne tikai kā lielisku un aizraujošu vaļasprieku, bet arī kā labu ieguldījumu sava veselības stāvokļa uzlabošanā.
Novērots, ka, regulāri apmeklējot vēderdeju nodarbības, uzlabojas sirds un asinsvadu sistēmas darbība, normalizējas asinsspiediens, apgūstot vienmērīgu elpošanas tehniku, tiek sekmēta plaušu ventilācija.

Vēderdejas parasti dejo basām kājām – tiek kārtīgi izvingrināti kāju pēdu muskuļi un masēti pēdās esošie nervu galiņi. Ar šīs dejas palīdzību var lieliski attīstīt ķermeņa lokanību un plastiskumu, nostiprināt vēdera, gurnu, starpenes, iegurņa dziļo muskulatūru, mazināt muguras, plecu stīvumu un uzlabot stāju, jo tieši mugurkauls veido īpašo, graciozo austrumnieces gaitu. Tiek stiprināta locītavu saišu sistēma, ķermenis kļūst vijīgāks un atbrīvotāks. Kustības, kas raksturīgas vēderdejai, piemēram, gurnu apļošana, organismā sekmē vielmaiņas procesus un palīdz normalizēt vēdera darbību. Veselīgs ieguvums ir arī ķermenim sniegtais tonuss.
vede.jpg - 43.68 KB
Dzīvības radīšana un iznēsāšana cieši saistīta ar sievietes klēpi. Vēderdeja, kurā šai ķermeņa daļai ir īpaša loma, ļauj labāk izjust un stiprināt savu sievišķo būtību. Uzbudinājuma impulsu plūsma ķermenī kļūst brīvāka, sieviete gūst prieku no savām kustībām un sāk izstarot pievilcību un valdzinājumu. Uzlabojoties attieksmei par savu ķermeni un rodoties pārliecībai par sevi, uzlabojas arī sievietes seksuālā dzīve. Noteiktas vēderdeju kustības uzlabo reproduktīvās sistēmas veselību, veicina apaugļošanos un vieglas dzemdības, kā arī palīdz atgūt fizisko formu pēcdzemdību periodā.
v1.jpg - 49.17 KB
Par vēderdeju mēdz teikt, ka tā palīdz atbrīvot ne vien fizisko ķermeni, bet arī cilvēka iekšējo pasauli. Austrumos cilvēka ķermenis nekad nav uztverts kā kaut kas atsevišķi dalīts – gan fiziskie, gan psihiskie procesi vienmēr tikuši skatīti kopsakarā. Tādēļ vēderdeja tiek uztverta arī kā pašizziņas un pilnveidošanās ceļš.
Ar vēderdejas palīdzību par sevi var uzzināt daudz ko jaunu, piemēram, atklāt psiholoģiskus kompleksus, kurus pauž ķermeņa valoda. Saspringta ķermeņa apakšdaļa liecina par apspiestu seksualitāti, bet augšdaļa – par nespēju atklāti komunicēt ar apkārtējiem, Bet, ja diendienā labā garastāvoklī šīs daļas tiek kārtīgi izkustinātas, agri vai vēlu atbrīvosies arī dvēsele.
v2.jpg - 88.84 KB
Vēderdeja pēc savas būtības ir deja prieka izteikšanai un vairošanai, tādēļ to saista arī ar psihoterapijas metodi – prieka un smieklu terapija. Brīnišķīga priekšrocība – to var apgūt jebkurā vecumā. Dejas demokrātiskā daba izpaužas arī apstāklī, ka, izceļot sievišķību un dejotājas personību, par skaitu tiek uzskatīts jebkurš sievietes ķermenis – kā slaiks, tā apaļīgs.1.jpg - 76.24 KB
„Sieviete un deja – tas ir tik dabisks savienojums! Agrāk vai vēlāk – viņas visas dejo!”
Šo deju var apgūt SIA „Studija „SPORTS PLUSS”” pie treneres – profesionālas dejotājas Janas.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
kaspars
eu a kā ir? \Sitas presīti arī trenē
24.01.2011. plkst. 22:23
Jā vēder dejas ir skaisti, bet tik kāpēc tām dejotājām tie vēderi ir tādi lieli?
22.08.2008. plkst. 00:40
Patiik shii nodarbe!
13.08.2008. plkst. 16:53
Vederdejas kaut ka mani neaizrauj, iznemot, kad esmu Turcija, tad gan mazliet ''parauj'' uz to lietu!
22.04.2008. plkst. 16:18

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Par spīti stereotipiem, saldais ēdiens maltītes sākumā nemaz nav tik kaitīgs. Kā uzskata daži dietologi, torte vai kūka var nospēlēt savdabīgu antiaperitīva lomu, nomierinot „vilka apetīti”. Viss ir atkarīgs no tā, cik izsalcis esat un cik sen esat pēdējo reizi ēdis. Ja ir izlaista kāda ēdienreize, uzsāciet maltīti ar dažiem šokolādes gabaliņiem, pāris konfektēm, tortes gabaliņa, dažām karotēm ievārījuma vai saldējuma. Tas paātrinās glikozes piesātināšanos asinīs, samazinās bada sajūtu un pasargās no pārēšanās

Pasākumi

Noklausies Lienes Šomases dziesmas “Klauns” remiksu

Dziesmas “Klauns” oriģinālā versija ir iekļauta Lienes Šomases šogad klajā nākušajā dubultajā CD un DVD albumā “Vārdos nepateiktais”, bet šīs dziesmas remiksu veidojis...