Vingrojumu bumbas

Vingrojumu bumbas

Mūsdienās sporta zāles apmeklējums ietver ko vairāk par dzelžu cilāšanu vai aerobiku. Modernās sporta zāles ir apgādātas ar plašu ekipējuma klāstu, sākot no airēšanas trenažieriem, beidzot ar datorizētiem trenažieriem un pie interneta pieslēgtiem velotrenažieriem. Bet starp šiem jauno tehnoloģiju trenažieriem atrodami arī gluži vienkārši rīki – vienkāršas vingrojumu bumbas. Šādas bumbas jau ilgi izmanto fizioterapeiti un pēc izskata liekas, ka īstā to izmantošanas vieta ir pludmale. Tomēr šīs bumbas ir lielisks muskuļu spēcināšanas un līdzsvara izjūtas stiprināšanas līdzeklis. Pēc nelielas apmācības ikviens, kas ir pie labas veselības, var izmantot šo bumbu treniņu nolūkos.

Vai var vingrot ar vingrojumu bumbu, ja tā nekad iepriekš nav izmantota?

Ja vien jums nav kādu savainojumu vai citu veselības problēmu, varat sāk ar vienkāršiem līdzsvara vingrinājumiem. Ja pērkat vingrojumu bumbu lietošanai mājās, parasti tā nāk kopā ar instrukciju bukletu vai video. Lūk, viens vingrojums, ko varat izpildīt, skatoties TV – sēdiet uz bumbas, vienu kāju paceļot virs zemes un balansējot. Ja jums tas par vieglu, paceliet abas reizē! Bumbas noder dažādiem treniņiem, tomēr labāk ir izmantot instrukcijas, lai neatgadītos savainojumi un jūs varētu trenēties pēc iespējas efektīvāk. Ja tomēr improvizējat pats, traumas gadījumā jūs nevarēsiet precīzi noteikt, kura tieši kustība šo savainojumu ir izraisījusi. Jūs varat iedzīvoties gan sastiepumos, gan sasitumos. Labāk ir doties uz tuvāko zāli, kur noteikti redzēsiet, kā pareizi bumbas ir jāizmanto, bet ja nē, tad uzdodiet jautājumus zāles trenerim vai apkalpojošam personālam. Pirms tam gan noskaidrojiet trenera kvalifikāciju, jo, ja viņam ir, piemēram, ASV Sporta Medicīnas Koledžas sertifikāts, uz viņu var paļauties.

Kādas ir priekšrocības, izmantojot vingrojumu bumbas?

Vingrojumu bumbas palīdz vingrināt ķermeni kopumā. Fitnesa industrija pēdējos gados ir bijusi tik aizņemta ar cilvēka ekstremitāšu trenēšanas problēmu, ka novārtā ir atstājusi pārējos muskuļus – tā atzīst sertificēti treneri. Vingrojumu bumba palīdz nodarbināt muskuļus, kas tiek atstāti novārtā, trenējoties uz cietzemes. ASV žurnāls Fiziskā Terapija pat pauž atzinumu, ka treniņš ar vingrojumu bumbu nodarbina muskuļus labāk, nekā treniņš uz cietas zemes. Pētījuma gaitā apmēram 20 gadus veci vīrieši izpildīja dažādus vingrojumus uz bumbas un uz neparasta vingrojumu dēļa (apaļa koka paneļa, ar mazu metāla lodi zem tā) – līdzīgus tiem, kādus viņi izpildīja uz cietas virsmas. Procesa laikā vīriešu vēderiem un mugurām tika piestiprināti elektrodi, kas palīdzēja konstatēt noteiktu muskuļu grupu aktivitāti. Rezultātā tika konstatēts, ka eksperimenta dalībnieku muskuļu aktivitāte, vingrojot ar bumbu vai dēli, bija divas reizes lielāka, nekā vingrojot uz cietas virsmas.

Kā noteikt labāko bumbas izmēru konkrētam cilvēkam?

Vingrojumu bumbas ir dažāda izmēra. Bumbas jāizvēlas, saskaņā ar jūsu augumu – jo garāks esat, jo lielāka bumba jums nepieciešama. Piemēram, cilvēkam augumā no 155 cm līdz 177 cm jāizmanto bumba, kas ir 55 cm plata. Sporta zālēs parasti pieejami saraksti, kuros varat redzēt, cik garam cilvēkam cik liela bumba nepieciešama. Nepieciešamo informāciju varat iegūt arī pie trenera. Ja bumbu izmantojat mājās, uz tās jābūt uzrakstam, kas vēsta par to, cik garam cilvēkam tā domāta. Tiem, kas joprojām ir skeptiski pret šo bumbu izmantošanu treniņos, vajadzēti ieklausīties kādas treneres vārdos : „Parastie trenažieri koncentrējas uz konkrētām muskuļu grupām, savukārt vingrojumu bumbas palīdz trenēt daudzus muskuļus vienlaicīgi. Nevienā ikdienas darbībā cilvēks nenodarbina tik daudz muskuļu vienlaicīgi, kā darbojoties ar vingrojumu bumbām.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
free
spēks ir bumbās!
09.10.2008. plkst. 12:07
zane
kur ir paraditi vingrojumi ar bumbu?
06.11.2007. plkst. 11:23
Jā, uz bumbas man ļoti patīk vingrot!
29.09.2007. plkst. 17:31
Kad vien tieku - dzīvojos uz bumbām ,
27.09.2007. plkst. 21:13
vingrojumi uz bumbām asiocējas ar grūtniecēm :D
20.08.2007. plkst. 15:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Daudzi dārzeņi un praktiski visas augļu sulas satur vismaz nelielu alkohola daudzumu

Pasākumi

Zucchero apkopo savas labākās dziemas

Itāļu roka blūzmenis Zucchero izdevis savu labāko dziesmu izlasi “All The Best”, kurā apkopotas 18 visu laiku populārākās Zucchero dziesmas, kā “Senza Una Donna”, “Baila” un citas....