Paukošana

Paukošana

„Paukošana ir māksla iedurt dūrienu pašam to nesaņemot,” tā paukošanas būtību definē dramaturgs Moljērs.

Par paukošanu sauc divcīņu ar floreti, špagu vai zobenu. Tas ir elegants, pat aristokrātisks sporta veids, kas attīsta ātrumu, reakciju, koordināciju un arī domāšanu. Domāšanas ātruma sacīkstēs mēs taču piedalāmies ik dienu – darbavietās vai sēžot pie auto stūres. Protams, paukošanā nepieciešama arī fiziskā sagatavotība un tehniskās prasmes, lai straujo domu realizētu.
1Fencing.jpg - 42.94 KB
Tā kā paukošana ir saistīta ar ieročiem, varētu likties, ka tas ir bīstams sporta veids, bet īstenībā par drošību ir padomāts. Zobeniem, špagām un floretēm ir neass gals, turklāt katram sportistam ir maska un speciāls aizsargtērps.

Ar floreti un špagu cīņā izdara dūrienus, bet ar zobenu – cirtienus. Tie visi ir elektrificēti ieroči. Lai aparātā ar krāsainu lampiņu nofiksētos dūriens – floretes dūriena stiprumam jābūt ne mazākam kā 500grami, špagas – 750grami, zobenam fiksējas pat pieskāriens. Savā starpā ieroči atšķiras ar smaguma un arī ar asmeni – floretes un zobena asmeņiem ir 4 šķautnes, bet špagai – 3. Paukojot ar špagu nav vajadzīga elektroveste, dūriens skaitās visās ķermeņa daļās. Paukojot ar floreti un zobenu ir speciālas elektrovestes, un dūrieni, kā arī cirtieni skaitās tikai tajās.
1Fencing3.jpg - 30.75 KB
„Studijā „Sports Pluss””, līdztekus citiem fitnesa veidiem ir iespēja nodarboties ar paukošanu (floretēm un špagu). Jānis (21) ar paukošanu nodarbojas kopš sešu gadu vecuma, un pašlaik šo smalko sporta veidu pasniedz „Studijā „Sports Pluss””.

Ar paukošanu var sākt nodarboties jebkurā vecumā. Bērniem labākais laiks, kad sākt ar to nodarboties ir no 7-10 gadiem. Pieaugušajiem vecums nav svarīgs, galvenais, lai ir „spēks kaulos” un vēlme darboties.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Neesmu meeginaajusi!
07.08.2008. plkst. 11:30
Sorry, ka teica treneris pareizi jasaka -paukot! Savadak ieprieksminetais izteiciens vairak atbilst Caka ielas aktivitatem:)
18.06.2008. plkst. 09:59
nervus kutinošs sports
05.06.2008. plkst. 11:41
Pateicoties portalam IRLaiks varesu papaukoties:)
28.04.2008. plkst. 14:50

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot katru dienu 5 glāzes ūdens par 45% samazinās resnās zarnas vēža iespējamība, turklāt tas par 79% samazina risku saslimt ar krūts vēzi un par 50% - ar urīnpūšļa vēzi

Pasākumi

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Garīgās Mūzikas festivāla koncertiem

Ir uzsākta biļešu tirdzniecība uz Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem. Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā...