Sports – ideāls līdzeklis skaistumam un labam augumam!

Sports – ideāls līdzeklis skaistumam un labam augumam!

Mēs to tā īsti nemaz neesam pamanījuši, taču viena no mūsu galvenajām nodarbēm ir sēdēšana – skolā, darbā, autobusā vai vilcienā, pie datora, televizora, krodziņā, ciemos, pie draugiem. Šo sarakstu bez grūtībām varētu turpināt. Ja mēs neparūpēsimies par īpašu ķermeņa izkustēšanos, ātri kļūsim slinki un laiski, nejutīsimies labi un pievilcīgi. Tāpēc ir svarīgi regulāri nodarboties ar sportu un kustēties. Tas ne tikai liek darboties asinsritei, bet arī rada labu vispārējo ķermeņa un gara pašsajūtu.

Sportam ir daudz pozitīvu iezīmju, un par dažiem sporta veidiem tu noteikti sajūsminies vai nu kā aktīvs sportists, vai kā līdz jutējs. Tādi iemīļoti sporta veidi kā braukšana ar sniegadēli vai lidošana ar paraplānu saista tāpēc, ka tie sniedz iespēju iegūt jaunu pieredzi. Kurš gan labprāt kādu reizi sniega mākonī nenobrauktu lejup pa vientuļu kalna nogāzi vai nepalidinātos absolūtā klusumā gaišā, tikai slīdširmja nests? Sportā tu vari uzlabot savas spējas un aizvien no jauna pārvarēt robežas, ko iepriekš neesi varējusi izdarīt. Tas dod paļāvību saviem spēkiem, ļauj aizmirst stresu un dod spēku darboties arī citās dzīves jomās. Sports dod ideālu iespēju reizi pa reizei tā īsti iztrakoties, izlādēt agresiju un vienkārši uz īsu laiku aizmirst visas nepatikšanas. Psihologi pat apgalvo, ka sports attīsta spēju vadīt sevi un citus, tātad uzņemties atbildību par sevi un citiem.

Dažas no sporta pozitīvajām izpausmēm:

  • Ķermeņa uzturēšana formā;
  • Patīkamas fiziskās sajūtas;
  • Pašapziņas stiprināšana;
  • Vieglāka stresa pārvarēšana;
  • Draudzība un kontakti;
  • Mazāka uzņēmība pret slimībām.

Ja jau sports dod tik daudz pozitīva, tad kāpēc gan visi nenodarbojas ar kādu sporta veidu? Daudziem cilvēkiem ir vesela rinda iemeslu, kāpēc viņi to nedara. Pārāk aizņemti darbā, mācībās, privātajā dzīvē, nepietiekami finanšu līdzekļi, utt. Sportam tiešām nepieciešams laiks, taču arī atpūtai laiks ir vajadzīgs. Vai nebūtu vērts pamēģināt atpūsties aktīvi – sportojot? Pēc nogurdinošas dienas atrast spēku, lai dotos uz sporta nodarbību, ir gan grūti, taču tā nesīs daudz vairāk atslodzes un atpūtas nekā, piemēram, sēdēšana sašļukušā pozā pie televizora.

Daudzi cilvēki, kas grib uzsākt sporta nodarbības, izvēlas nepareizus orientierus. Ja tu pēc tam, kad būsi salasījies sporta žurnālus, aizskriesi uz sporta zāli, pagrābsi bumbu un mēģināsi iedabūt to basketbola grozā kā Maikls Džordans vai Andris Biedriņš, tas neizdosies. Mēs bieži televīzijā vai reklāmās redzam cilvēkus, kuru ķermeņi izskatās nevainojami un kuri sasniedz augstus rezultātus, un neapzināti salīdzinām sevi ar viņiem. Galu galā mums vairs nepatīk savs ķermenis un mēs zaudējam ticību sev. Varbūt tu jūties par resnu, par bālu vai neveiklu, lai nodarbotos ar sportu? Tā klājas daudziem cilvēkiem, - pat tad, ja viņi varbūt nemaz nav nesportiski. Ko tādā situācijā darīt? Katrs iesākums ir grūts. Lielākā daļa sporta veidu sagādā prieku tikai tad, kad tu tos mazliet jau pārvaldi. Kad sākuma grūtības būs pārvarētas, iespējamās šaubas un bailes pazudīs pašas no sevis. Ļoti svarīgi ir izvairīties no situācijām, kurās kāds varētu par tevi uzjautrināties, vai arī tādām, kuras tu varētu pārdzīvot kā neveiksmes. Te palīdzēs sākotnēja trenēšanās vienatnē vai kopā ar draugiem.

Galvenais mērķis sportā ir personisko sasniegumu uzlabošana – neatkarīgi no tā, ko šajā jomā spēj citi!

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
gribu sev majās trenažieri
04.10.2007. plkst. 10:03
Sports katram ir nepieciešams atšķirīgās "devās":) Bet es i par sportu:)
16.08.2007. plkst. 00:40
Sportoshana atshkiriibaa no spirtoshanas ciinjaa ar sevi uz izturiibu var arii uzvareet. ..
15.08.2007. plkst. 16:41
PAREIZI !,,
18.07.2007. plkst. 11:32
modelia
pilnīgi piekrītu pēdējai frāzei,un gribētu vēl piebilst:sportojot-koncentrējaties uz to,ko dariet!
29.06.2007. plkst. 22:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Par spīti stereotipiem, saldais ēdiens maltītes sākumā nemaz nav tik kaitīgs. Kā uzskata daži dietologi, torte vai kūka var nospēlēt savdabīgu antiaperitīva lomu, nomierinot „vilka apetīti”. Viss ir atkarīgs no tā, cik izsalcis esat un cik sen esat pēdējo reizi ēdis. Ja ir izlaista kāda ēdienreize, uzsāciet maltīti ar dažiem šokolādes gabaliņiem, pāris konfektēm, tortes gabaliņa, dažām karotēm ievārījuma vai saldējuma. Tas paātrinās glikozes piesātināšanos asinīs, samazinās bada sajūtu un pasargās no pārēšanās

Pasākumi

Cēsīs atvērts mūsdienīgs centrs Pils kompleksa apmeklētājiem

Starp Cēsu veco un jauno pili durvis vēris mūsdienīgs Pils kompleksa apmeklētāju centrs – tūrisma informācijas centrs....