Salsa – labs iepazīšanās veids?

Salsa – labs iepazīšanās veids?

Divdesmitā gadsimta vidū daudzi kubiešu muzikanti pārcēlās uz ASV un Meksiku. Līdz ar viņu mūziku popularitāti sāka iekarot Latīņamerikas dejas: mambo, ča- ča-ča un rumba. Salsa attīstījās vēlāk, kā vēl viens jauns latīņamerikāņu deju virziens.

Eiropā un citur pasaulē salsa kļuva plaši pazīstama deviņdesmitajos gados. Šodien salsas klubi un salsas pasniedzēji atrodami gandrīz katrā lielākā pilsētā visā pasaulē. Salsas piekritēji bez ikdienas pasākumiem parasti rīko arī ikgadējus deju festivālus vai karnevālus.

Salsa Latvijā ienāca tikai pirms dažiem gadiem un šajā īsajā laikā tā ir iekarojusi milzīgu popularitāti.

Salsa apliecina veselīgu dzīves uztveri. Var dejot salsu vai skriet no rītiem un gan vienu, gan otru var uzsākt jebkurā vecumā. Salsa vieno, jo aizraušanās ar salsas dejošanu vienlaicīgi sniedz dabisku veidu, kā draudzēties. Jebkurš cilvēks, kurš dejo salsu jeb salseros (vīrietis – salsero, meitene – salsera), aizbraucot uz citu pilsētu vai valsti var droši meklēt vietu, kur dejo salsu, jo tur viņu vienmēr sagaidīs sirsnīga uzņemšana.

Untitled 6.jpg - 91.91 KBSalsu mēdz uzskatīt par dzīvesveidu. Dažkārt, tikai vienreiz izdzirdējis mūziku, cilvēks jau ir aizrāvies. Šī jautrā mūzika piesaista ar savu unikālo skaņu sajaukumu. To veido afrikāņu un Karību ritmi, kubiešu deju melodijas un džeza un roka elementi. Salsa ir radoša un karsta kustību spēle starp vīrieti un sievieti. Tā pati no sevis raisa smaidus un rada draudzīgu kontaktu starp dejas partneriem. Salsas panākumus stiprina tās pieejamība, jo visā pasaulē salsu uzskata par brīnišķīgu veidu, kā vakarā aizmirst ikdienas rūpes.

Ir standarta pamatsoļi un pasniedzēju iemācītas figūras, kas dejas laikā tiek kombinētas visdažādākajos veidos. Atšķirībā no sporta dejām šeit nav iepriekš iestudēta scenārija, katra deja var būt citāda.

Untitled 4.jpg - 58.27 KBApgūt salsu spējot pat cilvēki, kas vispār nekad nav dejojuši, jo dejas pamatsolis ir ļoti vienkāršs. Dejojot cilvēki sadraudzējas un paplašinoties dejotāju pulkam, pieaug arī draugu loks.

Dejojot salsu nav nepieciešams atrast savu deju partneri, kā sporta vai balles dejās, ja zini soļus, varēsi sadejoties ar citiem salseros.

Mācības nekad nav tas pats, kas dejas salsas klubā vai deju vakarā, bet viens bez otra arī nepastāv, jo apgūto gribas likt lietā un jo vairāk dejo, jo vairāk gribas iemācīties ko jaunu.

Rīgā ir vairākas atpūtas vietas, kur skan salsas mūzika. Pēdējā gada laikā ir ievērojami pieaudzis deju vakaru un nodarbību daudzums Dejot salsu Rīgā var, piemēram, Sunset Bar, Cuba Cafe, NB Biljarda klubs, Moda Cafe, La Salsa un citur.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vita
Nāc dejot Salsu - www.studiox1.lv!
14.09.2010. plkst. 02:17
sexīgs iepazīšanas veids
05.06.2008. plkst. 11:41
Es apmeklēšu Latvijas Salsas festivālu, kas norisināsies Rīgā. Esmu jau nopirkusi biļeti! Aicina apmeklēt: http://www.nianse.lv Būs jautri!
19.05.2008. plkst. 11:18
Gribēju pateikt, ka kaut ko tādu var pamēģināt 17.maijā. Ja interesē varat paskatīties: http://www.bars-sarunas.lv/ Laižam visi uz Cēsīm :)
15.05.2008. plkst. 17:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ja jums vairs neslāpst, tas var nozīmēt, ka jums nekavējoties jāpadzeras, jo, kad cilvēka ķermenis atūdeņojas, tas „atslēdz” slāpju mehānismu

Pasākumi

Koncerts "Mūzika pāri visam..."

Muzicēs Elīna Volkmane (soprāns, Latvija / Norvēģija) un Agnese Egliņa (klavieres, Latvija).
Piedalās Juris Vizbulis (tenors, Latvija).
Programmā A. Loti, B. Marčello, G. Doniceti, V....