Kartingi

Kartingi

Kas un kāpēc izvēlas braukt ar kartingiem?

Faktiski ar kartingiem brauc cilvēki vecumā no 5 līdz 70 gadiem – gan sievietes, gan vīrieši. Lielākajā daļā kartinga trašu kartings ir uz ģimeni orientēts sporta veids. Šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kamdēļ cilvēki brauc ar kartingiem.

Lai kāds arī būtu katra individuālā braucēja iemesls spēku izmēģināšanai kartinga trasē, tie cilvēki, kas izvēlas šādu izklaides veidu, izjūt nepieciešamību pēc ātruma, jautrības un asām izjūtām.

Kartingu ātrums

Tātad – kādu ātrumu spēj attīstīt kartings? Atbilde ir atkarīga no kartinga tipa, trases garuma.

Bērnu kartingi spēj attīstīt ātrumu no 30 līdz 50 km/h. Yamaha Can kartingi bez problēmām sasniedz 80 – 110 km/h lielu ātrumu. Ja Jums ir iespēja izmēģināt kādu no 100 cm3 klases spēkratiem, jārēķinās, ka ar to jaudu ir iespējams sasniegt ātrumu ap 120 km/h.

Ja esat izvēlējies un atradis, kur tiek piedāvāti braucieni ar TAG kartingu (no angļu valodas „Touch and Go” jeb ar elektrisko startu), šie agregāti spēj attīstīt ātrumu ap 95 – 125 km/h. Šis kartinga veids ir aprīkots ar 125 cm3 šķidrās dzesēšanas dzinēju ar jaudu 25 – 30 zirgspēki. TAG kartingiem jo vairāk dosiet plašumu, jo iespaidīgāk tas parādīs savu raksturu. Trase ar īpaši garu taisni ļaus šim „nezvēram” pat pārsniegt iepriekš minētos ātruma limitus.

Pēdējais kartings, ar ko iepazīstināsim, ir tā saucamais „Shifter” kartings. Tas ir aprīkots ar sešu ātrumu transmisiju, kas 125 cm3 motoram ļauj pat īsās distancēs attīstīt ļoti iespaidīgu ātrumu – līdz pat 160 km/h!

Parasti jautājumu par to, cik lielu ātrumu spēj attīstīt kartings, ir izplatīts iesācēju vidū. Tāpēc augstāk minētais kartingu jaudu apraksts dod atskaites punktu, taču krietni svarīgāks apstāklis ir tas, ka ātrums kļūst par relatīvu jēdzienu, kad trasē kopā ar Jums dodas vēl 10 kartingi. Ja sacensība ir interesanta, baudījumu var gūt arī braucot ar ātrumu 50 km/h, it īpaši ovālās trasēs.

Taču iespaidīgākas sajūtas par ātrumu sniedz centrbēdzes spēks asos līkumos un apļa laiks.

Ātruma un sacensību apvienojums padara braukšanu ar kartingiem par adrenalīna piesātinātu laika pavadīšanu, ko pat profesionāli autobraucēji izmanto savu iemaņu pieslīpēšanai, līdz ar to šāda pieredze ne tikai sniedz īpašas sajūtas, bet arī noder ikdienā.

Vai braucot ar kartingu ir iespējams gūt savainojumus?

Jā, kā jebkurā citā sporta aktivitātē, šāds risks pastāv. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties iesācēju programmu, ja dodaties trasē ar kartingu pirmo reizi.
Taču salīdzinot kartingus kaut vai ar skeitbordu vai riteņbraukšanu procentuāli šādi gadījumi ir krietni retāki.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
osis
kur var nopirkt kartingu
25.04.2008. plkst. 14:27
puisis man piedāvāja izbraukt Biķeros....bet stulbās bailes mani atkal pieveica :(...jo tur visi tā riepās triecas... :(..bet gribēšana izbraukt man paliek
04.10.2007. plkst. 09:50
Taa ir atputa - tusinjsh un dziives stils - vienlaiciigi!:) vai ta medz gadiities biezhi??? ;)
06.08.2007. plkst. 06:46
ļoti dārgs prieks..
04.07.2007. plkst. 19:03
Moto
Kartingi brīvā dabā ir vienkārši SUPER :) Noteikti ietilpst kategorijā - foršās izklaides!
18.06.2007. plkst. 13:16

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sīpoli palīdz samazināt holesterīna līmeni organismā pēc sātīgas maltītes

Pasākumi

Labvēlīgais Tips: „Mums būs šovs!”

„Mēs par to nekautrējamies – mums būs šovs.”, ar šādiem vārdiem grupa „Labvēlīgais Tips” nekautrējoties paziņo, ka šogad 2. un 3. oktobrī 19.00 Arēna Rīga amfiteātrī rīkos divus lielos šovus. ...