Peintbols

Peintbols

Kas ir peintbols?


Peintbols (no angļu valodas „paintball” – krāsas bumbiņa) ir komandas spēle, kas var tikt spēlēta jebkur – telpās, ārpus tām, mežā vai klajā laukā. Šo spēli var spēlēt jebkurā vecumā neatkarīgi no tā, cik daudz ir spēlēts iepriekš, un jebkurā fiziskās sagatavotības līmenī. Peintbols ir kaut kas starp „sunīšiem” jeb „ķeršanu” un paslēpēm, taču tas nav salīdzināms ne ar vienu citu spēli, tāpēc būtība tas pašlaik ir izveidojies par patstāvīgu sporta veidu.

Peintbolu var spēlēt vairākos veidos, kas atšķiras ar izvirzītajiem mērķiem spēlējošām komandām, kas jāsasniedz spēles gaitā. Visparastākais peintbols tiek spēlēts ar mērķi „iznīcināt” pretinieku komandu. Peintbolu spēlē ar pneimatiskajiem ieročiem, kurus dažkārt arī sauc par marķeriem. Pneimatiskajos ieročos par enerģijas  avotu izmanto vai nu saspiestu gaisu vai arī ogļskābo gāzi CO2 (tā ir tā pati gāze, ar kuru pilda CocaCola un citus atspirdzinošos dzērienus). Peintbola ieroči šauj ar krāsu lodītēm, kas sastāv no želantīna apvalkā iepildītas pārtikas krāsvielas. Šo krāsvielu var viegli izmazgāt un viņa neatstāj paliekošus traipus. Ar šo krāsvielu nevar saindēties pat tad ja tā iekļūst mutē. Arī peintbola granātās un mīnās tiek izmantota šāda pārtikas krāsviela. Peintbola krāsu bumbiņas pēc izšaušanas no marķiera sašķīst līdzko ietriecas savā mērķī. Līdz ko šādā veidā tiek trāpīts kādam no spēlētajiem, tas tiek uzskatīts par trāpījumu. Spēlētājs tiek uzskatīts par sakautu, ja krāsas plankums uz jebkuras spēlētāja ķermeņa daļas, ekipējuma vai apbruņojuma pārsniedz 2–latu  monētas izmērus. Pēc trāpījuma spēlētājs izstājas no notiekošās spēles un gaida sākamies nākamo.

Vai peintbols ir bīstams?

Pēc bīstamības peintbols ir salīdzināms ar hokeju vai futbolu. Līdzīgi kā citos aktīvos sporta veidos arī peintbolā spēlētājiem ir jālieto speciāls aprīkojums, lai sevi pasargātu no traumām. Pie tāda aprīkojuma pieskaitāma maska, ceļa aizsargi un citi aizsargi. Peintbola bumba var sasniegt ātrumu 100 metri sekundē, taču ņemot vērā bumbiņas uzbūvi (viegli nomazgājama krāsa želejveidīgā apvalkā) un arī tās niecīgo svaru, tā nevar nodarīt nopietnus miesas bojājumus.

No kāda vecuma var spēlēt peinbolu?

Peintbolu var spēlēt no 10 gadu vecuma. Galvenais ir jāievēro visi nepieciešamā drošības noteikumi – jāvalkā maska un citi aizsargi.

Kas spēlē peintbolu?

Peintbols ir viens no populārākajiem ekstrēmajiem sporta veidiem pasaulē. Peintbolu pasaulē spēlē kopš 1981.gada, Latvijā - aptuveni no 2000.gada.

Spēles scenāriji.

Peintbolam ir daudz dažādi spēles varianti. Šeit iepazīstināsim ar dažiem populārākajiem.

1. Komanda pret komandu
Spēlētāji sadalās divās komandās. Komandas sāk spēli no pretējām laukuma malām. Uzvar tā komanda, kura ir pilnībā izšāvusi pretinieku komandu.

2. Top Gun
Katrs spēlētājs spēlē pats par sevi. Uzvar tas, kurš paliek pēdējais.

3. Capture the flag
Spēlētāji sadalās divās komandās. Katrai komandai savā laukuma pusē ir bāze, kurā atrodas karogs. Katras komandas uzdevums ir paņemt pretinieka karogu un atnest līdz savai bāzei. Ja karognesēju nošauj, tam jānoliek karogs zemē un jāiziet no spēļu laukuma.

4. Futbols
Divas komandas sāk no pretējām laukuma malām. Laukuma centrā atrodas viens karogs. Uzvar tā komanda, kura karogu aiznes līdz pretinieka bāzei.

Kādi ir ieguvumi no peintbola spēles?

Peintbols sniedz iespēju noņemt ikdienā uzkrāto stresu, izbaudīt jaunas, vēl nepiedzīvotas asas izjūtas. Tā ir reāla iespēja nomainīt darba kabineta ikdienas rūpes pret aktīvu atpūtu svaigā gaisā, iespēju sajust sevi kā uzvarētāju, izbaudīt drauga pleca klātbūtni.

Vai peintbols ir dārgs?

Nē, peintbols ir ideāla izklaide par pieņemamu cenu! Cena par peintbola spēli variē no dažiem līdz pat padsmit latiem, kas atkarīgs no tā, kur tiek spēlēts un ar kādu ekipējumu.

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Super spēle!
22.10.2007. plkst. 16:20
gribētu pamēģināt, bet bail! pēc tam esot zilumi..un bik sāpīgi! dzekam jau noteikti nekas, bet meitenei.....
03.10.2007. plkst. 15:29
Peintbolu nu jau 3 meeneshus es atceros katru riitu dushaa, apskatot rinkveidiigu zilumu kruushu apviduu, ko ieguvu nodarbojoties ar sho lielisko aktiivo izklaidi. Taisniibas peec jaaatziist, ka to zilumu dabuuju nevis kaadaa peintbola ciinjaa, bet peec tam meeginot paarbaudiit un saprast, cik saapiigi ir dabuut paaris peintbola bumbinju no 3 metriem muguraa, bet vienu sanaaca dabuut arii pa kruutiim. Protams, saapiigi, bet taas saapes jau otrajaa dienaa vairaak nebija manaamas, bet zilums veel joprojaam saglabaajies... a ko dariit!!!
29.08.2007. plkst. 19:16
kiborgs
helga, kur parasti spēlē?
19.07.2007. plkst. 21:55
kas ir peintbols?- ideaala speele....tieshaam dievinu vinju
19.07.2007. plkst. 21:51

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zilai krāsai ir nomierinošs efekts, jo tā liek smadzenēm izdalīt nomierinošos hormonus

Pasākumi

Noslēdzies atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas kausa izcīņa triatlonā

Sestdien, 23.augustā, pie Ventspils Zilā karoga pludmales norisinājās atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas kausa izcīņa triatlona sprinta distancē. Sacensības, kuras Baltijā ir...