Vai tu nedzer pārāk daudz ūdens?

Vai tu nedzer pārāk daudz ūdens?

Pēdējo gadu pētījumi pierādījuši, ka daudzi no mums nedzer tik daudz ūdens, cik būtu nepieciešams, lai uzturētu labu veselību. Lielākā daļa veselīga uztura speciālistu uzsver, ka, līdztekus veselīgas ēšanas paradumiem, mums visiem jādzer vairāk ūdens, it īpaši fizisko aktivitāšu laikā, lai izvairītos no dehidrācijas.
gymGirl-300.jpg - 24.28 KB
Taču pēdējā laikā ir parādījusies arī pretēja informācija, it īpaši starp tiem, kuri ciena fiziskās aktivitātes. Tāpat kā vieni no mums apdraud savu veselību, fiziskas slodzes laikā neuzņemot pietiekami daudz šķidruma, citi nodara sev nopietnu kaitējumu, patērējot pārāk daudz ūdens.

Šāda pārmērīga ūdens dzeršana spēj izraisīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, ūdens intoksikācija vai hiponatriēmija. Palielinoties ūdens daudzumam asinīs, samazinās sāls koncentrācija. Līdz ar to, ķermeņa audiem pieejamā sāls daudzums samazinās, kas var izraisīt smadzeņu, sirds un muskuļu darbības traucējumus.

Galvenie hiponatriēmijas simptomi var būt nelabums, reibonis, apātija un apjukums. Taču tikpat labi šīs pazīmes var liecināt arī par dehidrāciju, tāpēc ir ļoti svarīgi sekot līdzi uzņemtā ūdens daudzumam.

Vai ir iemesls satraukumam? Britu diētas ārstu asociācija norāda, ka vidusmēra pieaugušajam dienā būtu jāpatērē 2.5l ūdens. Karstā laikā vai arī fizisku aktivitāšu laikā un pēc tām patērētajam ūdens daudzumam jāpieaug.

Nepieciešamo ūdens daudzumu vienai dienai jūs varat uzņem ne tikai ar tīru ūdeni, bet arī ar gāzētajiem un negāzētajiem dzērieniem, tēju un augļu sulām. Arī augļi un dārzeņi satur daudz ūdens.
fruits_and_vegs_3.jpg - 34.75 KB
Dzer, bet nezaudē mēra sajūtu!

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Līga
Galvenais dzert sārmainu ūdeni aqualar un viss būs labi
03.12.2015. plkst. 12:32
Kustības un šķidrums Tam, kas nodarbojas ar fizkultūru, jāatceras, ka pietiekami jādzer. Parasto dienā nepieciešamais šķidruma daudzums ir 2–3 litri, bet kad nodarbojies ar fizkultūru, tas vajadzīgs vēl vairāk. No ķermeņa šķidrums izdalās svīstot: kad, piemēram, zaudē šķidrumu tikai 2 % no ķermeņa svara, tad fiziskās spējas kopumā pavājinās par 20 %. Ja vīrietis vai sieviete sver 70 kg, 2 % šķidruma zaudējums nozīmē to, ka svars krītas par 1,4 kg. Cilvēks, kas daudz nodarbojas ar fizkultūru, var izsvīst tik daudz.
15.07.2008. plkst. 12:02
To gan nezinaju, ka var parlieku udeni sadzerties, bet visur jau jaievero mers.
26.04.2008. plkst. 18:04
Gailis
Jaa, 2L vodkas un udens deva ir uznemta =)
29.02.2008. plkst. 21:18
Brīžiem tiešām aizdomājos - vai tik nedzeru to ūdeni par daudz...bet ko darīt ja gribās :) ... "cukurs" pārbaudīts - tur viss kārtībā. Šobrīd jau tas ir ta kā pieradums, dienā izdzeru vismaz 2.5l, ja ne vairāk...protams visam jābūt saprāta robežās, bet domāju, ka labāk vairāk nekā mazāk /ja runā par ūdeni/
18.01.2008. plkst. 13:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Auglis ar vislielāko kaloriju saturu ir avokado

Pasākumi

Lullabies with no words/ šūpuldziesmas bez vārdiem

Klajā nākusi jauna izlase skaisto un vērtīgo ierakstu sērijā – Lullabies With No Words, jeb Šūpuļdziesmas bez vārdiem. Tiesa, apzīmējums ‘dziesmas’ šoreiz nav gluži precīzs -...