Patērētāji kā probiotiķi izvēlas kefīru

Patērētāji kā probiotiķi izvēlas kefīru

Oktobra sākumā Sanofi Aventis veica divas ekspresaptaujas. Aptauju mērķis bija noskaidrot, vai patērētāji lieto probiotiķus un vai ģimenes ārsti viņiem iesaka tos lietot. Aptauju rezultāti parāda, ka pacientu skaits, kas lieto probiotiķus būtu lielāks, ja ģimenes ārsti biežāk ieteiktu tos lietot.

Viena no ekspresaptaujām tika veikta ar medicīnas pārstāvju starpniecību, mutiski aptaujājot 72 ārstus visā Latvijā. Savukārt otra aptauja tika veikta interneta vidē, aptaujājot 420 patērētājus visā Latvijā.

Andis Brēmanis, Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs: „Vienkāršiem vārdiem runājot, probiotiķi ir līdzekļi, kurus sastāvā ir dzīvi mikroorganismi, kas palīdz līdzsvarot gremošanas trakta mikrofloru. Mūsu organismā tie paveic daudz „labo darbu” -  stiprina imūnsistēmu; ir nenovērtējami palīgi Rota vīrusa diarejas ārstēšanā un profilaksē; veicina gremošanas un uzsūkšanās procesus zarnu traktā, piemēram, mazina laktozes nepanesību; producē vitamīnus un īso ķēžu taukskābes; optimizē mikrofloru zarnu traktā antibiotiku lietošanas gadījumos; uzlabo holesterīna vielmaiņu.”

Vairāk kā trešdaļa aptaujāto ģimenes ārstu (37%) atzīst, ka probiotiķi ir neatsverams līdzeklis cīņā ar antibiotiku izraisītajām blaknēm, gandrīz trešdaļa (29%) uzskata, ka to lietošana pacientam rada labāku pašsajūtu terapijas laikā, savukārt 19% ārstu uzsver probiotiķu ietekmi zarnu mikrofloras līdzsvara saglabāšanā.

Neskatoties uz to, saviem pacientiem tās iesaka ne vairāk kā puse no aptaujātajiem (47%).

Andis Brēmanis uzskata, ka iemesls ir ģimenes ārstu aizņemtība: „Ģimenes ārstam ne vienmēr ir laiks iedziļināties ar uzturu saistītajos jautājumos.”

Varam diezgan droši apgalvot, ka pacientu skaits, kas lieto probiotiķus, būtu lielāks, ja ģimenes ārsti biežāk ieteiktu tos lietot. Gandrīz puse (44%) no aptaujātajiem patērētājiem norādīja, ka tieši ģimenes ārsta ieteikums ir bijis izšķirošais iemesls izvēlei lietot probiotiķus. Pārējie aptaujātie kā pamudinātājus lietot probiotiķus atzinuši ģimenes locekļu (35%) un draugu (9%) ieteikumus, tikai nelielu daļu no aptaujātajiem ir ietekmējusi informācija medijos (internets – 8%, prese – 4%).

Ekspresaptaujas dati vēlreiz apliecina, ka Latvijā pacienti ļoti uzticas ārsta viedoklim, kas, no vienas puses, ir ļoti pareizi, jo ārsti ir profesionāļi savā jomā. Taču no otras puses, aptaujas dati parāda, ka ne visi pacienti ir gatavi uzņemties atbildību par savu veselību un rīkoties proaktīvi, paši jautājot ārstam, vai, lietojot antibiotikas, ir kādas iespējas samazināt to radītās blaknes. Probiotiķi šo iespēju sniedz.

Savukārt no aptaujātajiem patērētājiem probiotiķus lieto vairāk kā puse (65 %). Lielākā daļa no viņiem priekšroku dot pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir dzīvie mikroorganismi - 53 % regulāri lieto kefīru, 55% - jogurtu. Medicīniskos līdzekļus patērētāji lieto ievērojami retāk.

Daktere Ilva Koškina: „Daudzi medikamenti, visbiežāk - antibiotikas, kuras tiek pielietotas cīņā pret bakteriālām infekcijām un bieži vien var glābt dzīvības, nereti iznīcina arī labvēlīgās mikrofloras pārstāvjus, īpaši gremošanas traktā. Labā ziņa ir tā, ka ir veidi, kā gremošanas traktu saglabāt veselu. Pirmkārt, ir svarīgi izvēlēties veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Otrkārt, antibiotiķu lietošanas laikā paralēli jālieto probiotiķus. Probiotiķi var būt gan pārtikas produkti, tādi kā kefīrs, rūgušpiens, jogurts, gan medicīniskie līdzekļi, piemēram, ErceFlora duo, citi.”

Andis Brēmanis: „Lietot probiotiķus drīkst arī bez ārsta ieteikuma. Vai tad mēs pirms rūgušpiena vai skābētu kāpostu lietošanas arī konsultējamies ar ārstu?  Arī šie produkti  satur pienskābās baktērijas dzīvā veidā, kurām ir tādas pašas īpašības un ietekme uz organismu kā probiotiķiem kapsulās.”

 

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 07:04
Pēc antibiotikām cenšos intensīvāk palietot Lacto, bet par tā efektivitāte ir diez gan grūti spriest. Laikam jau efektīvs, jo sūdzību nekādu nav:)))
03.11.2008. plkst. 10:29

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 26. maijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Mēle ir vienīgais muskulis jūsu ķermenī, kas ir pievienots tikai no vienas puses

Pasākumi

Daiņa Lesiņa keramikas izstāde Kāpnes

Raksturojot Daiņa Lesiņa radošo veikumu keramikas jomā, jāuzsver, ka viņa darināto priekšmetu primārā funkcija nav lietojamība, bet gan to spēja raisīt skatītājos emocijas, vēlmes,...