Dienas nepieciešamā ūdens aprēķins

Dienas nepieciešamā ūdens aprēķins

Visi zinām, ka ūdens ir veselīgs, tas dienā jāuzņem pēc iespējas vairāk. Taču tikpat labi arī lasām rakstus, kur minēts, ka ar ūdens patēriņu nevajadzētu aizrauties, tas arī var radīt liekas problēmas. Gandrīz ik rakstā ar padomiem par pareizu uzturu un dzīvesveidu teikts, ka katru dienu jāizdzer 2 – 3 litri ūdens.

Bet kā tad galu galā ir? Jādzer, cik „lien” vai tomēr „jāpiebremzē”?
Tiem, kuri apdomīgi pieiet ik padomam, nevajag to uztvert burtiski. Ja ir runa par ūdeni, tad faktiski ir domāts šķidrums, ko organisms saņem ar ogām, augļiem, dārzeņiem. Pie tā var pieskaitīt arī zupu, ik rīta kafiju vai tēju (tajos dzērienos, kuros ir kofeīns, ieskaita kā pusi).

Astoņas ūdens glāzes dienā ir vispārināts princips. Bet, ja ūdens lietošanā gribi būt ļoti precīzs, tad šāds ūdens daudzums ir vajadzīgs cilvēkam, kurš sver 64 kilogramus.

Lai noteiktu šo individuālo normu, svars jādala ar 32 (64 : 32 = 2).

Taču, ja tu nodarbojies ar sportu, ja ir karsts laiks un intensīvi svīsti, tad šis ūdens daudzums ir jāpalielina. Alkoholiskie dzērieni gan šeit netiek pieskaitīti, jo tiem ir urīndzenosšs efekts un zaudētais šķidrums ir atkal jāatjauno.

Patērētā ūdens daudzums ir vienmērīgi jāsadala visas dienas garumā, nav prātīgi darīts, ja lielākā slodze tiek atstāta vakara stundām. Tas, kurš dzer ūdeni, piepilda kuņģi, bet ūdens, savukārt, atšķaida kuņģa skābi. Tieši šis faktors ir svarīgs, jo pārāk liela kuņģa skābes koncentrācija var izraisīt izsalkuma sajūtu.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
rrrzzz
A es dzeru 4.5 L dienā! :)
17.03.2015. plkst. 20:49
es palieku nervoza, ja mājās beidzies minerālūdens. Pat nezinu, kas man vairāk vajadzīgs- ūdens vai gāzes burbuļi! :DDD
15.08.2008. plkst. 16:35
trusis
uudens ir okay
20.05.2008. plkst. 14:11
kad pierod pie ūdens, ir ok! pat nekādus citus dzeramos lietot negribas, ja nu vienīgi pa retam tējiņu vai rītā kafiju, bet citādi - sulu saspiežu pati - bet arī galvenokārt vitamīnu lādiņam :) Priekā!
02.04.2008. plkst. 12:14
es gan atšķirībā no citiem varu dabūt ūdeni iekša un dienā patērēju to diezgan daudz,ūdeni tīrā veidā izdzeru apmēram 1,5 L.Protams ir dažs labs ūdens,ko tiešām nevar dabūt iekšā.
29.02.2008. plkst. 15:00

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bez ūdens cilvēks var izdzīvot vidēji 11 dienas

Pasākumi

Atkārtoti izdots Igo dziesmu albums “Bet dzīvē viss ir savādāk”

Atkārtoti izdots 1999.gadā ierakstītais Igo albums “Bet dzīvē viss ir savādāk”, kuru pats dziedātājs un arī daudzi latviešu mūzikas pazinēji pamatoti uzskata par vienu no...