Kas ir veģetārisms?

Kas ir veģetārisms?

Veģetārisms ir dzīvesveids, kas palīdz mums būt harmonijā ar dzīvās dabas likumiem. Pastāv dažādi veģetārisma veidi, no kuriem izplatītākais Eiropā un Latvijā ir ovolaktoveģetārisms, kad neēd no nokautiem dzīvniekiem iegūtus produktus un pārtiku, kurā ietilpst šie produkti, taču uzturā iekļauj olas un piena produktus.
Pasaulē visizplatītākais - laktoveģetārisms - nepieļauj no nokautiem dzīvniekiem iegūtu produktu un olu izmantošanu uzturā, taču pienu un piena produktus var lietot.
Ovoveģetārisms nozīmē, ka uzturā netiek lietoti piena produkti un produkti, kas iegūti no nokautiem dzīvniekiem, taču ēdienkartē iekļauj olas.
Vegānisms ir atsacīšanās no visu dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas uzturā.
Stingrākais no visiem veģetārisma veidiem ir frutārisms, kad ēd tikai tos augu valsts produktus, kurus var iegūt, nekaitējot augam. Frutārieši ēd augļus, sēklas un dažus dārzeņus, piemēram, tomātus un gurķus, taču neēd augus un tādus dārzeņus kā, piemēram, sīpoli un kartupeļi. Frutārieši parasti neēd graudus un graudaugu produktus, jo graudi tiek ievākti, nopļaujot augu.

Jāatzīmē, ka veģetārieši bieži vien atsakās no alkohola, smēķēšanas, kā arī no nepārtikas precēm, kuru izgatavošanā ir izmantotas dzīvnieku sastāvdaļas - ādas un nereti arī vilnas izstrādājumiem, parastajām ziepēm, dažādiem kosmētikas līdzekļiem.

Veģetārisms un veselība
Mxd Fruit.jpg - 54.78 KB
Latvijas Republikas Veselības ministrija piekrīt apgalvojumam, ka veģetārs uzturs ir veselīgs un augu valsts pārtikas produkti spēj sniegt cilvēkam visas nepieciešamās uzturvielas.
Neskaitāmi pētījumi liecina, ka veģetārieši, kuru uzturs ir daudzveidīgs un sabalansēts, ir caurmērā veselīgāki, nekā gaļas ēdāji. Kāpēc gan tā?

Dzīvnieku valsts produkti ir bagāti ar taukiem un it īpaši - ar holesterīnu. Cilvēkiem, kuri galvenokārt pārtiek no gaļas un citiem dzīvnieku valsts produktiem, asinīs ir augsts holesterīna līmenis. Tā kā holesterīns nosēžas uz artēriju sieniņām, pārlieks tā daudzums nozīmē nepatikšanas, jo spēj izraisīt augstu asinsspiedienu, sirdstrieku un citas sirds kaites, arterosklerozi …

Dzīvnieku valsts produkti cilvēku apgādā ar proteīniem, taču tā vietā, lai uztrauktos par tā iztrūkumu, daudz nopietnāk būtu jāpadomā, vai proteīna uzturā nav pārlieku daudz. Tam nevajadzētu pārsniegt vairāk kā 15% no kopējā uzņemtā barības vielu daudzuma. Nelaimīgā kārtā mēs ar pārtiku uzņemam pārlieku daudz proteīna un no tā cieš nieres. Atšķirībā no dzīvnieku valsts proteīniem, augu valsts proteīni mūsu zarnu traktā neizraisa pūšanas procesus.

Gaļēdāju uzturā bieži vien pietrūkst šķiedrvielas. Veģetārieši proteīnu parasti uzņem ar tādiem augu valsts produktiem kā graudaugiem, pākšaugiem un dārzeņiem. Tie ir šķiedrvielām bagāti un palīdz uzturēt veselīgu zarnu traktu. Veģetāriešus daudz retāk nekā gaļēdājus nomoka tādas visnotaļ nepatīkamas kaites kā aizcietējumi un zarnu trakta vēzis.
patient-monitoring-connectivity.jpg - 15.86 KB
Arī nierakmeņi, akmeņi urīnpūslī, osteoporoze, diabēts, aptaukošanās, sirdskaites, dažu veidu vēži, kā, piemēram, krūts vēzis un zarnu trakta vēzis brāļus gaļēdājus piemeklē biežāk nekā veģetāriešus. Augu valsts produkti nodrošina augstu šķiedrvielu un zemu piesātināto tauku saturu mūsu uzturā.

Bez visa pārējā, dažnedažādu kaitīgo ķīmisko vielu koncentrācija gaļas produktos ir līdz pat 14 reizes augstāka nekā augu valsts produktos. Visi taču zina stāstu par barības ķēdēm… Daži fermeri lieto trankvilizatorus, lai nomierinātu dzīvniekus, hormonus, lai stimulētu ātrāku augšanu un/vai antibiotikas, lai novērstu infekcijas. To visu uzņem cilvēks, ēdot gaļu. Visas minerālvielas atrodas augsnē. Dzīvnieku organismā tās nonāk, ēdot augus, vai arī ēdot dzīvniekus, kuri pārtikuši no augiem. Atšķirībā no dzīvniekiem cilvēks var izvēlēties -uzņemt minerālvielas tieši no augiem, vai arī ar dzīvnieku starpniecību.

Vesels cilvēks pietiekamu daudzumu olbaltumvielu, tajā skaitā visas neaizstājamās aminoskābes, spēj uzņemt ar augu valsts produktiem, nelietojot dzīvnieku izcelsmes produktus. Nav pamats uztraukties par olbaltumvielu deficītu sabalansētā veģetārā uzturā. Galvenie olbaltumu avoti veģetārā uzturā ir pākšaugi, rieksti, sēklas un visi graudaugu produkti. Pākšaugu produktos olbaltumu ir pat vairāk nekā gaļā.

Arī nepieciešamos vitamīnus cilvēks var uzņemt ar augu valsts produktiem. Vienīgie izņēmumi ir D un B12 vitamīns. Pietiekami uzturoties saulē, cilvēks var nodrošināt savu organismu ar visu tam nepieciešamo D vitamīna daudzumu. Galvenais B12 vitamīna avots mūsdienās ir dzīvnieku izcelsmes produkti .Tā kā šo vitamīnu sintezē baktērijas, ēdot svaigus, nemazgātus zaļumus, dārzeņus, augļus un ogas, dzerot svaigu akas vai avota ūdeni, kā arī ar dažiem raugiem un ieraugiem cilvēks uzņem B12. Šo vitamīnu sintezē arī baktērijas, kas atrodas cilvēka zarnās. Ar vesela cilvēka organismā esošo B12 vitamīna rezervi parasti pietiek vairākiem gadiem, tādēļ regulāra tā uzņemšana veselam cilvēkam nav nepieciešama.

Veģetārisms un ekoloģija - tas, ko tu ēd, tieši iespaido ekoloģiju; gaļas ražošana nodara lielu postījumu.
Mežu izciršana un sugu izmiršana
799px-Hoh_Rain_Forest_Maples.jpg - 41.48 KB
Lai ražotu gaļu, vajadzīga lauksaimniecībā izmantojamā zeme, kur audzēt labību lopiem. Ko mēs darām, kad tās pietrūkst? Mēs iznīcinām mežus un kopā ar tiem neskaitāmas savvaļas augu un dzīvnieku sugas. Liela daļa Centrālāfrikas lietus mežu jau ir izcirsta, atbrīvojot vietu mājlopu ganībām. Šo postījumu rezultātā katru gadu izmirst ~ 1000 sugas. Pēc jaunāko tehnoloģiju ieviešanas zvejniecībā, tikpat bēdīgs liktenis piemeklējis arī okeānu un jūru iemītniekus - viens pēc otra tie nonāk uz iznīkšanas robežas.
Ēdot gaļu, mēs ignorējam faktu, ka zemei un tās ekosistēmām nodarītais postījums ir neatgriezenisks.

Ūdens
delf.jpg - 8.16 KB
100 g gaļas saražošanai nepieciešams 15 reizes vairāk ūdens nekā, lai saražotu 100g graudu. Arī pesticīdu un dažādu citu ķimikāliju patēriņš ir stipri lielāks. Varētu domāt, ka, dzīvojot uz „zilās” planētas, par ūdeni nevajadzētu satraukties. Diemžēl tā tas nav. Ūdens tiek attīrīts, to var izmantot atkal, tomēr attīrīšanas efektivitāte nav 100%, un vienmēr paliek ūdens, kuru mēs nekad vairs nevarēsim izmantot.
”Viena mēneša pārtikas saražošanai gaļēdājam nepieciešams vairāk ūdens, nekā lai saražotu pārtiku veģetārietim veselam gadam”(”Becoming Vegetarian ”Melina,Davis and Harrison)

Degviela un piesārņojums
smoke_chimney.jpg - 19.54 KB
Gaļēdāja pārtikas saražošanai tiek sadedzināts 3 reizes vairāk degvielas, nekā būtu nepieciešams veģetārieša vajadzībām.
Pesticīdi, herbicīdi un minerālmēsli, kuri bagātīgi tiek lietoti, lai saražotu barību lopiem, nokļūst augsnē, mūsu ūdens rezervēs un sasniedz arī pazemes dzīvniekus.

Erozija
Lai saražotu 100g liellopa gaļas, erozijai tiek pakļauti 3500g zemes aramkārtas. Dabai būs vajadzīgi daudzi gadi, lai radītu pāris centimetrus zaudētā. Aramzeme tiek noārdīta daudz ātrāk, nekā tā spēj veidoties. Un atkal mēs iznīcinām…

Kad dodamies iepirkties, lielveikalu plauktos redzam gaļu košos iepakojumos un dažkārt aizmirstam tās izcelsmi. Īstenībā mēs ēdam nevis gaļu, bet gan…dzīvniekus. Gaļas gabals uz mūsu šķīvja nav vienkārši ”karbonāde”, bet dzīvnieks, kurš pirms tam pakļauts lielām ciešanām.
1 1.jpg - 12.51 KB
Slavenu veģetāriešu citāti
Pitagors:
”Kamēr vien cilvēks turpinās nonāvēt dzīvniekus, tikmēr viņi nogalinās arī viens otru. Tas, kurš sēj iznīcību un sāpes, nespēj ievākt prieku un laimi”.

Mahatma Gandijs:
”Es ticu, ka garīga attīstība liek mums pārtraukt nogalināt dzīvas būtnes savu miesisko vajadzību apmierināšanai”.
”Par nācijas diženumu un morālo progresu var spriest pēc tā, kā tā izturas pret saviem dzīvniekiem”.

Alberts Einšteins:
”Nekas cits neatstās labvēlīgāku iespaidu uz cilvēka veselību un nepalielinās izdzīvošanas iespējas dzīvībai uz zemes, kā vien veģetāra diēta”.

Tomas Edisons:
”Esmu veģetārietis un atturos no alkohola; šādi spēju pilnībā izmantot savu smadzeņu potenciālu”

Leonardo da Vinči:
”Ļoti agri es atsacījos no gaļas, un pienāks diena, kad dzīvnieku nogalināšana būs ārpus likuma, līdzīgi kā šodien ārpus likuma ir nogalināt vienam otru”.

Darvins:

”Formu, organisko funkciju un diētu klasifikācija uzskatāmi parāda, ka cilvēkam, kā arī antropoīdiem un pērtiķiem normāla ir augu valsts barība, mūsu ilkņi ir mazattīstīti un mēs neesam radīti, lai sacenstos ar savvaļas vai plēsīgajiem dzīvniekiem”.

Romērs Rolāns:

”Neiecietība pret dzīvniekiem un neiejūtība pret to ciešanām, manuprāt, ir viens no smagākajiem grēkiem un sakne visām cilvēku perversijām. Ja cilvēks rada tik daudz ciešanu, kādas tiesības tam ir žēloties par savējām?”

Plūtarhs:
"Varētu jautāt, kāda iemesla dēļ Pitagors atturējās no gaļas, bet es drīzāk gribētu uzdot jautājumu, kā cilvēkam vispār ienāca prātā ar savu muti nogaršot asinis un likt pie lūpām miruša dzīvnieka miesu. Kas viņus piespieda likt uz galda miroņus un nosaukt to par ēdienu? Pārtikt no tā, kas agrāk bija elpojis, māvis vai blējis, kustējies un dzīvojis?"
lamb1.jpg - 24.64 KB

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mūks
Aizmirsāt piebilst,ka gaļēdāji ir mazattīstītāki.Viņi savā saprātā tālāk par dzīvnieku instinktiem netiks. Lielākā daļa ģēniju ir veģetārieši. Un vispār jebkuram sakarīgi domājošam cilvēkam ēst līķi neliksies pieņemami.
15.01.2017. plkst. 09:53
Salaats
esmu 20gadnieks kurs tikai nesen uzsaka visu so vegitarisma padarisanu biju daudz par to runajis... visadi aizspriedumaini viedokli , vertejumi , atzinas bez pamatojuma lidz sapratu , ka lai par ko varetu gudri spriedelet vajag pameginat uz savas adas ... pameginaju un jutu pamatigas izmainas sava dzive ---> Pamegini pirms runa ! =)
04.09.2014. plkst. 18:15
Gaļēdājam
Katrs veģetārietis ir [ar tādu kļuvis savu iemeslu dēļ, cits neēd, jo žēl dzīvnieki, cits neēd, jo negaršo, cits neēd, jo nepatīk pieņemsim, tas ko uzņemam to ēdot, tāpēc, ja Tev nav nekāda saprašana, tad paklusē... Paies ilgi gadi līdz cilvēki sapratīs, kādēļ nevajadzētu ēst gaļu, vai vismaz sākt ar tās samazināšanu pārtikā. Katrreiz kad liec pie mutes gaļas gabalu, iedomājies ko šis dzīvnieks juta tai brīdī,kadviņam ar lāpstu pa galvu blieza... Kādēļ, kad cūkai pakaļ dodas uz stalli, visas trako, skraida haotiski, kviec? Viņas jūt. viņas saprot. viņām ir bail. kā zināms organisms sastāv no 90% ūdens, ūdenim ir atmiņa, visas šīs emocijas tiek ieprogramētas gaļā, pirms dzīvnieks aiziet un Tu to pēc tam ņammā iekšā... Tagad palūko, kurš ir emocionāli savaldīgāks un stabilāks, kurš ir agresīvāks? Gaļēdājs vai veģetārs? Ēd vien šīs bailes, agresiju un visu pārējo emociju jūru un turpini slepkavot, kviekt, baidīties... Greizsirdība arī starp citu nāk caur gaļu, tās visas ir dzīvnieciskas emocijas un jūtas...
05.05.2014. plkst. 15:21
ina
ko tatrs grib to lai eed..kaapeec jaanoliek vienam otrs????
03.10.2012. plkst. 20:55
kanibāls
jabut totali nenormalam lai neestu gaļu.
22.06.2012. plkst. 17:11

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40 grādu temperatūrā pēc Celsija, cilvēks zaudē aptuveni 14,4 kalorijas stundā elpojot

Pasākumi

Guns N’ Roses jaunais albums arī Latvijā

No šīs nedēļas arī Latvijā izdevniecības “Universal Music” apgādā ir pieejams viens no visvairāk gaidītajiem albumiem rokmūzikas vēsturē – “Chinese Democracy” – grupas...