Neraudi, tu taču esi vīrietis...

Neraudi, tu taču esi vīrietis...

Visiem pazīstama aina - bērns ir paklupis, nobrāzis celi un raud. Ja tas ir puika, vecāki "mierina" viņu šādiem vārdiem: "Neraudi, tu taču esi vīrietis, bet vīrieši neraud". Visbiežāk bērns šos vārdus nedzird un turpina liet asaras tālāk. Un pareizi dara. Asaras ne vien atvieglo ciešanas, bet arī dziedē.

Diemžēl par īpaši nevēlamām tiek uzskatītas vīriešu asaras. Mūsu apziņā kopš bērnības ir ielikts stereotips - "vīrieši neraud, tas ir kauns". Īstenībā no asarām kaunēties nevajag, jo īpaši tāpēc, ka asaras ne vienmēr tika uzskatītas par dvēseliska vājuma izpausmi. Ir atzīts, ka nepareizas audzināšanas dēļ vīrieši pierod bez raudāšanas paciest fiziskas un garīgas ciešanas un rezultātā samaksā par to ar kuņģa čūlu un kolītu (tipiskajām kaitēm, kuras izraisa apspiestas skumjas).

Ar asaru palīdzību no cilvēka organisma tiek izvadītas visdažādākās indīgās vielas, kuras vērā ņemamā daudzumā veidojas lielu fizisku un psihisku slodžu rezultātā. Jāatzīmē, ka publiskas gaudas, pēc speciālistu domām, visbiežāk ir klasificējamas kā histērija un tāpēc nav uzskatāmas par veselīgām. Gluži otrādi - gaudas saasina stresa stāvokli, paaugstina asinsspiedienu un vājina paškontroli. Bet klusa raudāšana kādā stūrītī mājas apstākļos cilvēkam ir vienkārši nepieciešama. No tās nekādā ziņā nav jākaunas, jo raudāšanai piemīt ārstniecisks efekts, kurš noder infarktu, insultu, čūlu, gastrītu, visu iespējamo spazmu un pat astmas lēkmju profilaksē.

Interesanti, ka kopā ar asarām no organisma tiek izvadītas ne vien kaitīgās ķīmiskās vielas, bet – kas daudz svarīgāk – arī stresa stimulatori kateholamīni, kas ir sevišķi bīstami jaunam un nenobriedušam organismam. Tāpēc bērni raud daudz biežāk nekā pieaugušie.

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
dzelzs sirds
neatceros ka butu kadreiz raudajis
22.06.2012. plkst. 17:56
chiquilla
Mans virietis ir diezgan temperamentigs un emocionals, un es vinu esmu redzejusi raudam, bet tas man nekad nav licies nekas pelams, ja virietis raud, vins tachu ari ir cilveks, kurs ir tiesigs izpaust savu emocionalo stavokli. Starp citu dienvidnieki daudz biezak atlaujas liet asaras, ja gribas - raud, ja gribas smieties -smejas..
27.10.2008. plkst. 13:00
pareizi! jo... itkā vīrieši nebūtu dzīvas būtnes, kam sirds jūt.
04.05.2008. plkst. 20:09
nu , ko reizēm arī paraudāsim ,,,
18.04.2008. plkst. 11:21
mazā
Paldies par rakstu.Es jau domāju,ka esmu pārlieku emocionāla,ka ik pa laikam mazliet paraudu,bet izrādās,ka tas pat ir veselīgi.
28.01.2008. plkst. 09:56

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Asins šūna veic ceļu caur visam ķermenim 20 sekunžu laikā

Pasākumi

Dima Bilan nevēlas mainīties – ne uz labo, ne uz slikto pusi

Neskatoties uz to, ka Krievijas jaunais estrādes mākslinieks Dima Bilan Latvijā viesojās šī gada februārī, 21. jūnijā visiem Ogres iedzīvotajiem un Dima atbalstītājiem bija iespēja...