Bišu indes terapija

Bišu indes terapija

Bišu inde (ievadīta dzēlienu veidā) un citi bišu produkti – svaigs medus, propoliss, bišu māšu peru pieniņš, ziedputekšņi un bišu vasks – ir lietoti ārstniecībā gadsimtiem ilgi daudzās zemēs, bet kopš tālās senatnes – Ķīnā. Bišu inde ir bezkrāsains šķīdums ar specifisku smaku un garšu. Bišu inde satur dažas bioloģiski aktīvas vielas, tajā skaitā vielas, kas darbojas pret iekaisumu – melitīnu un adolapīnu. Tā bagātīgi satur arī tādas fizioloģiski aktīvas vielas kā dopamīnu, serotīnu, noradrenalīnu un histamīnu, kas visas kopā patiešām var mazināt dažādu slimību smagumu. Kā apgalvo bišu indes ieteicēji, tā stimulē arī imūnsistēmu.

Ir arī sausā bišu inde – pulveris, kas uzglabājot nezaudē savas ārstnieciskās īpašības. Injekcijām to lieto, atšķaidot ar destilētu ūdeni. Dzīves bites inde ir efektīvāka par sauso indes ekstraktu, tāpēc terapijā vērtīgāk ir lietot dzīvas bites dzēlienus. Tos var arī labāk dozēt, jo indes pūslītis ar dzeloni paliek dzēluma vietā un vēl aptuveni 5 minūtes darbojas kā sūknītis.
bee-stinger-724392.jpg - 26.45 KBBišu indi ārstniecības nolūkos visbiežāk izmanto cilvēki, kas cieš no osteoartrīta, reimatoīda artrīta, ģikts, akūtām kakla sāpēm, hroniskām galvas sāpēm vai jebkurām citas izcelsmes sāpēm, psoriāzes, AIDS un multiplās skrelozes (MS). Tieši ar MS slimojošie atdzīst, ka bišu indes terapija patiesi palīdzot. Tā rezultātā Multiplās skrelozes apvienība pat piešķīrusi līdzekļus bišu indes iedarbīguma tālākai pētniecībai.

Ja nav iespējams izmantot dzīvas bites dzēlienu, ārsti var lietot flakonā iepildīti indi, kaut šādi tās potence ir samazinājusies. Ja slimnieka ārsts neiebilsts, apiterapiju (ārstēšana ar bišu produktiem) var uzticēt veikt arī specializētiem biškopjiem. Viņi ar pinceti izņems biti no burkas un uzliks to ādas izvēlētajam apvidum, kur tā iedzels. Bites dzeloni var vai nu tūliņ izvilkt vai atstāt ādā dažas minūtes. Parasti vienā reizē dod divu līdz piecu bišu dzēlienus, kaut arī daži pacienti prasa vairāk. Atsevišķi cilvēki pat tur mājās burku ar bitēm un ar tām veic pašārstēšanos.

Pirms uzsākt apiteraiju, iepriekš vienmēr jāpārbauda veselības stāvoklis un jāpārliecinās par varbūtējo alerģiju pret bišu indi. Viens bites dzēliens jūtīgiem cilvēkiem var izsaukt alerģisku reakciju, kuras novēršanai vajag sniegt pirmo medicīnisko palīdzību. Šo netradicionālo medicīnu nedrīkst izmantot arī cilvēki ar sirdsdarbības traucējumiem, tuberkulozi, cukurslimību, sifilisu, gonoreju, kā arī sievietes menstruālā perioda vidū, jo šiem cilvēkiem bišu inde var izraisīt dažādas veselības problēmas, bet pats dzēliens – šoku un iekaisumu.

Interesanti…

  • Daži cilvēki sevi pakļauj līdz pat 4000 dzēlieniem gadā, kas nozīme 20 līdz 40 dzēlienu trīs reizes nedēļā.
  • Amerikas Apiterapijas apvienība, kurā ir 1600 biedru, aprēķinājusi, ka šajā specialitātē darbojas aptuveni 10 000 neprofesionālu praktizētāju.
  • Ārsts Kristofers Kims no Ņūdžersijas apgalvo, ka viens pats ir izdarījis vairāk nekā trīs miljonus bišu indes injekciju ap 2000 pacientiem ar dažādiem sāpju sindromiem.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:49
Janina
Produkcijai TENTORIUM,udens propolis ekstratam ir jabut loti vertigam-interesanti kur var vinu dabut.
31.10.2011. plkst. 19:08
mazais34
Propolis šķist arī spirtā un eļļa. Spirtā- var izmantot dažādu brūču dziedēšanai un arī iekščigai lietošanai. Eļļā - izmanto kā deguna pilienus iesnu gadījumā un arī apdegumu ārstēšanai.
21.05.2009. plkst. 12:22
Produkcija TENTORIUM , ir pat ūdens propolis ekstrakts.Propolis šķīst tikai ūdenī ,kas apstrādāts ar šungītu.Tas ir dabīgs akmens. Ei-Pi-Vi (ūd.prop.ekstr.) satur decēna skābes,kuras izdzen parazītus nošunas iekšpuses.
22.04.2009. plkst. 22:14

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cilvēka smadzeņu ietilpība pārsniedz 4 tera bitus

Pasākumi

Grupas “Remix” jaunā DVD prezentācijas koncerts

Latviešu supergrupa “Remix” 27.augustā ar prezentācijas koncertu Dzintaru koncertzālē atzīmēs jaunā DVD “Uz veselību!” klajā nākšanu.
DVD prezentācijas koncertā Dzintaru...