Heroīna posts

Heroīna posts

Heroīns pieder narkotiku grupai, ko dēvē par opiātiem un medicīnā lieto kā pretsāpju līdzekļus. Tās iegūst no opija magonēm. Heroīnu iegūst no morfīna, bet tas ir divreiz stiprāks. Patiesībā heroīns sākumā parādījās kā morfīna aizvietotājs tāpēc, ka morfīns, būdams lielisks sāpju remdētājs, tomēr radīja ļoti lielu atkarību. Izrādījās, ka heroīns ir vēl labāks pretsāpju līdzeklis, bet izraisa vēl lielāku atkarību. Tā nu nelaimīgie morfinisti, no vilka bēgot, nokļuva tieši rīklē lācim. Heroīns savu nosaukumu ieguvis tāpēc, ka uz šo „varonīgo” (hero – angļu val. varonis) brīnumlīdzekli tika liktas lielas cerības. To reizēm joprojām lieto medicīnā, lai palīdzētu neglābjami slimiem cilvēkiem, kas cieš lielas sāpes. Heroīna zinātniskais nosaukums ir diacetilmorfīns vai diamorfīns.

Tīrs heroīns ir balts pulveris, bet tīrs heroīns uz ielas nav nopērkams. Patiesībā tīrs heroīns nogalina dažu minūšu laikā. To sajauc ar citiem pulveriem, piemēram, kofeīnu, krītu, glikozi, miltiem un talku, un tas iegūst viegli brūnganu nokrāsu. To pārdod papīra paciņās, ko dēvē par „darījumiem” (deals) vai „sainīšiem” (wraps). Heroīns ir salīdzinoši dārga narkotika un rada ātru pieradumu. Viena deva jeb "čeks" maksā aptuveni 10 latus.

Heroīna lietošanaheroin-needle-and-candle.jpg - 21.81 KB
Visparastākais un arī bīstamākais heroīna lietošanas veids ir tā injekcijas, lai gan pēdējā laikā heroīna lietošana tiek uzsākta ostīšanas vai smēķēšanas veidā – bieži piejaucos to “zālītei”. Pulveri parasti tējkarotē sajauc ar ūdeni un uzkarsē, pēc tam iepilda šļircē. Heroīnu var injicēt zem ādas vai muskulī, bet ātrākais rezultāts sasniedzams, injicējot to tieši vēnā. To dēvē par „arterizēšanu”. Heroīna lietošanu sāk, injicējot to rokās. Uz tām paliek rētas, ko dēvē par „ceļa zīmēm”. Taču, ja tas vairs nav iespējams (kad vēnas, pārmērīgi sadurstītas, zaudējušas elastību), heroīnisti ir ar mieru injicēt jebkurā vietā, tai skaitā pat acīs…

Heroīna iedarbība
Lietojot heroīnu, rodas silta, miegaina sajūta līdz ar intensīviem laimes uzplūdiem, kas pārņem, kad narkotika sāk iedarboties. Cilvēki jūtas atslābinājušies, nesaistīti un brīvi no visām rūpēm un raizēm. Pirmoreiz lietojot, var uznākt nelabums, it īpaši, ja narkotika ievadīta injicējot. Tā kā heroīns ir depresants, tas iedarbojas kā nomierinošs līdzeklis. Tas nomierina nervu sistēmu, palēninot reaktīvās funkcijas, piemēram, klepošanu. Palēninās arī elpošana, sirdsdarbība, un lietotājs var kļūt apātisks. Narkotiku iedarbība turpinās 6 līdz 12 stundas.

Pēc pirmās lietošanas reizes reakcija var būt visdažādākā – no spēcīgas vēlmes lietot vēlreiz līdz pat galēji nepatīkamām sajūtām un saindēšanās pazīmēm. Heroīns noved pie ātras (dažkārt pēc vienas vai divām heroīna lietošanas reizēm), spēcīgas psihiskās un fiziskās atkarības. Sākuma posmā ir vērojama seksuālo vēlmju un varēšanas paaugstināšanās, kas laika gaitā ātri noplok. Regulāra heroīna un citu opiātu lietošana vīriešiem ātri rada erekcijas traucējumus, kas ar laiku noved pie potences zuduma.

Heroīna nodarītais ļaunumsuntitled.jpg - 13.71 KBHeroīns rada ārkārtīgu atkarību – gan fizisku, gan psiholoģisku. Nav teikts, ka pieradums radīsies pēc pirmās reizes, kad to izmēģinās, bet pēc pirmās reizes narkotikas tiks lietotas atkal un atkal. Tolerance izstrādājas ātri. Pastāvīgie lietotāji vairs nejūt efektu, pie kura bija pieraduši. Viņiem katru reizi nepieciešams arvien vairāk un vairāk heroīna, tikai lai justos „normāli”. Ja viņiem kādu brīdi jāiztiek bez heroīna, sākas ārkārtīgi nepatīkama organisma pretreakcija, kas izpaužas kā krampji, drebuļi, salšana, šķavas, svīšana. Pat tiem izbeidzoties, saglabājas psiholoģiskā atkarība. Heroīnisti izceļas ar izdomas bagātību, kad nepieciešams apmierināt viņu tieksmes, un, lai to izdarītu, var ķerties pie negodīgiem līdzekļiem un noziedzīgas rīcības.

Pastāv arī risks, kas saistīts ar narkotiku injicēšanu – vēnu bojājumi, gangrēna, hepatīts un AIDS vīruss. Narkomāni, kuru dzīves stils nepieļauj īpašu uzmanību pret savu veselību un higiēnu, tam ir īpaši pakļauti. Turklāt viņu pirktais heroīns var saturēt piemaisījumus, kas paši par sevi var nodarīt ļaunumu veselībai un nogalināt.

Ne mazāk svarīgi ir ņemt vērā, ka pastāv risks pārdozēt. Tas bieži notiek ar cilvēkiem, kuri tikko sāk lietot heroīnu, vai tiem, kuri uz kādu laiku pārtraukuši to lietot un, lai gan viņu organisms ir zaudējis toleranci, ieņēmuši savu parasto devu. Tas var notikt arī sakarā ar izmaiņām narkotikas tīrības pakāpē, par kuru lietotājs var nezināt. Savienojums ar citiem depresantiem, tādiem kā alkohols, arī var izraisīt pārdozēšanu. Pārdozēšanas sekas ir samaņas zaudēšana, koma un nāve.

Īsumā par heroīnu – lietošanas sekas, traucējumi, atkarības pazīmes
Sistemātiskas lietošanas pazīmes:
•    biežas un straujas garastāvokļa un aktivitātes maiņas neatkarīgi no situācijas;
•    traucēts miega un nomoda režīms;
•    nedabiski šauras zīlītes;
•    neizskaidrojams, biežs nespēks;
•    periodiski mainās reibuma stāvoklis ar abstinenci.
Ārējās pazīmes:
•    sašaurinātas acu zīlītes
•    injekciju pēdas uz rokām un kājām
•    āda bāla, pelēcīga
Psihiskie traucējumi:
•    neparasta miegainība;
•    atbrīvotība, eiforija jeb labsajūta;
•    nemiers, neadekvāta uzvedība;
•    uzmanības traucējumi;
•    spriešanas spēju traucējumi;
•    vēlēšanās uzturēties vienatnē, tumsā un klusumā, neraugoties uz diennakts stundu;
•    neskaidra runa;
•    pazemināts apziņas līmenis.
Fiziskie traucējumi:
•    palēnināts pulss;
•    lēna elpošana.
Netiešās pazīmes:
•    papīra ietinamie;
•    šļirces;
•    ampulas un adatas;
•    nokvēpis staniols;
•    žņaug;
•    salocītas karotes;
•    izlietoti sērkociņi.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ramesh S Iyer
Dear Sir/Madam. we provide leasing of instruments such as; Bank Guarantees (BGs), Medium Terms Notes (MTNs), Standby Letter of Credits (SBLCs), Letter of Credits (LC), Bank draft Project Finance and Funding. We also provide Bank account opening services with United States, United Kingdom, China, Hong Kong, Spain, Switzerland, Poland, Belgium, Hungary, Japan, Banks. we will have your projects funded such as Real Estate Development, Aviation Service, Agriculture Finance, Petroleum Importation, Telecommunication, construction of Dams or Bridges and all kind of projects, we fund 100% of the face value of the financial instrument. Currently, we are looking for brokers and financial consultants that will work with us as our agents and representative. If in need of our services, contact me for detail information. Awaiting your response. Best regards, RAMESH SUBRAMANIAM IYER Contact: rsi.leaseconsult@gmail.com Skype ID: rsi.leaseconsult Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.
01.03.2019. plkst. 03:20
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:52
Jampampiņš
Lohi visi jobanie , ejat dirst ar saviem hašišiem ! Sukas bļe ! Maukas jobanās! Pohuj bļeg !
22.05.2015. plkst. 20:11
Antons
akdievs kā tur vienai tantei uz sejas pumpa
21.04.2013. plkst. 21:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Mīnus 40 grādu temperatūrā pēc Celsija cilvēks zaudē aptuveni 14,4 kalorijas stundā elpojot

Pasākumi

UPEs apgādā ir iznācis šūpuļdziesmu ieraksts „Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam”

Dziesmu autors – KĀRLIS KAZĀKS.
Ainars Mielavs, izdevniecības vadītājs: „Kārli pazīstu kā ļoti atbildīgu un domājošu dziesmu autoru vēl no viņa kādreizējās grupas OCEANFALL...