Prāta nomierināšana

Prāta nomierināšana

Dzīve ir ātra, interesanta un aizraujoša. Tā ir arī pārbaudījumu un prasību pilna, taču brīžiem tā mūs nogurdina, rada stresu, nemieru, bailes un satraukumu.

Mūsu ķermenis un gars spēj tikt galā tikai ar noteiktu daļu šo sajūtu. Pēc kāda laika mēs sasniedzam stāvokli, kad visa ir par daudz un rezultātā jūtamies slikti un neizturami. Nekāds ārējs spēks nespēj mūs atbrīvot no šīm sajūtam. Atbilde ir mūsos pašos – lai tiktu galā ar šīm sajūtām, mums ir jāielūkojas dziļi sevī. Viens no veidiem kā to izdarīt, ir mācīties un pielietot praksē meditāciju.

Lai spētu veselīgi un pilnvērtīgi funkcionēt, ķermenim ir vajadzīgs izsvērts samērs starp vingrinājumiem un atpūtu. Tāpat tas ir nepieciešams arī jūsu prātam. Iemācieties nomierināt prātu, ļaujot tam pilnībā atbrīvoties no domāšanas, analizēšanas, kombinēšanas, nemitīgas pagātnes ainu atveidošanas. Šīs ir svarīgākās iemaņas, kuras nepieciešamas izkopt, lai apslāpētu sevī kaitīgos spriedumus par realitāti.
Nemitīgā domāšana un analizēšana var pārraugt slimībā.

Atsauciet atmiņā savus skaistākos piedzīvojumus, padomājiet, kas tos padarīja tik īpašus. Tā bija jūsu ļaušanās šiem notikumiem, jūs pat neapzinājāties, ko domājat, kamēr tas notika.

Untitled 4.jpg - 57.23 KBCaur meditāciju izpaužas cilvēku dabiska vēlme iemācīties nomierināt prātu, lai spētu dzīvot, saskaroties ar modernās pasaules drudžaino rosību. Meditācija nav ezoteriska mācība, kuras apguvei vajag tērēt daudz laika un naudas, lai kāds speciālists atklātu jums senatnes skolotāju noslēpumus. Meditācija ir ļoti vienkāršs process, kura laikā atslābinoties iespējams atbrīvoties no spriedzes. Lai to panāktu, varat koncentrēties uz kādu krāsu, pilnīgu tukšumu vai arī lēnām atkārtot vienu skaņu, tādējādi pilnībā izslēdzot jebkuras citas domas. Ikreiz, kad jūtat, ka prātā ielaužas kāda uzmācīga doma, centieties to apspriest, skaļi sev pasakot, ka šis brīdis atvēlēts meditācijai.

Iesācējiem meditācija var ilgt piecpadsmit sekundes, bet vēlāk to var pagarināt līdz divdesmit minūtēm. Šāda relaksācija prātam ir tikpat svarīga kā regulāra atpūta ķermenis, un ar to iespējams nodarboties jebkurā vietā.

Kas notiek meditējot:

• nomierinās prāts. Pētījumos pierādīts, ka meditācijas laikā samazinās smadzeņu garozas aktivitāte tajā rajonā, kur atrodas galvenais domāšanas centrs;
• atslābinās muskulatūra. Šajā laikā atpūšas ķermeņa augšējās daļas — plecu joslas, kakla daļas muskuļi, uzlabojas smadzeņu apgāde ar skābekli.
• uzlabojas veselība. Samazinās asinsvadu spazmas, normalizējas asinsspiediens, uzlabojas perifērās nervu sistēmas un gremošanas orgānu darbība;
• mazinās nogurums un atjaunojas darba spējas. Piecas meditācijas minūtes atsver pusstundu miega.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:57
olga
www.tmmed.wordpress.com
31.12.2009. plkst. 00:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Skaņu, ko dzirdat „krakšķinot” pirkstus, patiesībā ir skaņa, ko pārplīstot rada slāpekļa burbuļi

Pasākumi

No de facto līdz de iure Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltīta izstāde

Izstādes patrons: Latvijas Valsts prezidents Valdis ZatlersLatvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītu pasākumu ietvaros no 2008.gada 14.novembra līdz 2009.gada 4.janvārim Latvijas...