Kad palīdz homeopātija?

Kad palīdz homeopātija?

Vārds “homeopātija” ir grieķu izcelsmes saliktenis, kas radies no vārdiem homoios (līdzīgs) un pathos (ciešanas).

Metode radās Vācijā tikai 20.gs.sākumā un tās tēvs ir vācu ārsts Kristians Fridrihs Samuels Hanemans. Jau senatnes ārsti bija novērojuši, ka viela, kura izraisa kādu slimību, var šo pašu slimību un citas līdzīgas slimības ārstēt.

Hanemans izmēģināja daudzu vielu iedarbību uz veseliem cilvēkiem. Smalki tika pierakstīts, kā izskatās saindēšanās aina visās tās fāzēs un stadijās. Turpinot tālāk savus eksperimentus Hanemans noskaidroja, ka šī pati viela, atšķaidīta ar ūdeni, spēj mazināt saindēšanās simptomus, gan ārstēt citas slimības, kuru klīniskā aina izskatās līdzīgi. Tas tad arī ir homeopātijas pamats jeb līdzības princips, pēc kura dots arī visas ārstēšanas metodes nosaukums (homoios-līdzīgs).

Hanemana idejas strauji izplatījās Eiropā, Āzijā un Amerikā.

Ķīmiskie preparāti grauj slimības izraisītājus un daudz nenoskumst, ja šai cīņā par veselību nedaudz cieš arī baciļu saimnieks, savukārt homeopātiskie līdzekļi veicina organisma aizsargspējas, līdz organisms ar slimību tiek galā "pats".

Visi šie ķīmiskie preparāti organismam jāatindē un jāizvada ārā. Tie ir procesi ,kuru gaitā iet bojā aknu un nieru šūnas, zarnu baktērijas - vitamīnu ražotājas, cieš kaulu smadzenes - galu galā mazinās organisma pretestības spējas un drīz bez antibiotikām mēs nevarēsim dzīvot. Ja jūs interesē tikai, kā tikt ātrāk uz kājām un uz darbu, un Jums vienalga, kas būs ar veselību pēc nedēļas, tad, protams, jāķeras pie Aspirīna, Tailenola un citiem "apēd un vesels" līdzekļiem.

Līdz pat mūsdienām nav atrasts pietiekami izsmeļošs zinātnisks izskaidrojums homeopātijas iedarbībai. Viens no izplatītākajiem skaidrojumiem ir tas (par to bija pārliecināts arī pats Hanemans), ka cilvēka organismam piemīt spēcinošs dzīvības spēks, kas tiecas atjaunot slimības laikā zaudēto līdzsvaru, un homeopātiskais preparāts tikai nodod informāciju, kas nepieciešams organisma pašregulējošā spēka atmodināšanai.

Blakus tradicionālajai homeopātijai nostiprinājās modernā homeopātija. Tā radījusi kompleksus preparātus, jaunas homeopātisko zāļu formas (injicējamus) un citus jauninājumus, kuri ievērojami atvieglo ārsta ceļu līdz diagnozei, ārstēšanu padara efektīvāku un atbrīvo pacientu no sarežģītās zāļu ieņemšanas procedūras.

Kad organisms ir slims, rodas simptomi, tādējādi organisms mēģina pats sevi atveseļot. Tradicionālā medicīna mēģina novērst šos simptomus, lai uzlabotu pacienta pašsajūtu, turpretī homeopātija spēcina imūnsistēmu, paātrinot atveseļošanos.

Homeopātijā tiek lietotas augu (65% no visiem līdzekļiem), minerālu (metāli, nemetāli, sāļi, skābes, dažādi ķīmiski savienojumi) un dzīvnieku (bites, čūskas, zirnekļi, dažādi jūras iemītnieki) izcelsmes vielas, kas tiek daudzkārt atšķaidītas. homeo1.JPG - 52.06 KB

Ārstēšanas princips ir šāds — lai stimulētu atveseļošanās procesu, pavisam nelielos daudzumos tiek izmantota viela, kas parasti izraisa slimības simptomus.

Homeopātijas pielietojuma joma kā cilvēkiem, tā arī dzīvniekiem ir ļoti plaša. Ar šo metodi ārstē gan akūtas, gan hroniskas vainas, arī psihiskas un fiziskas slimības.

Arī šodien tradicionālās medicīnas spēcīgie ķīmiskie medikamenti daudziem pacientiem atstāj ļoti nelabvēlīgu ietekmi uz aknām, nierēm, zarnu traktu, kuņģa gļotādu, tāpēc nereti veidojas situācija, kad ir grūti pateikt, vai pacientam bīstamāka ir pati slimības norise vai terapija. Pareizi piemeklēti homeopātiskie preparāti neradīs nelabvēlīgās blakusparādības.

Labi rezultāti ir funkcionālas dabas traucējumu novēršanai pubertātes vecumā, pretmenstruālā sindroma, klimaktēriskas dabas traucējumu, ādas, alerģisku slimību u.c. gadījumos.

Homeopātija daudzos gadījumos spēj līdzēt arī tiem pacientiem, kuru slimību ārstēšanai alopātiskajā medicīnā reizēm pat nav iedarbīgu zāļu. Šī ārstēšanas metode, protams, nespēj aizvietot ķirurģisku iejaukšanos, taču ir neatsverams palīgs mokošo blakusparādību atvieglošanai un pašsajūtas uzlabošanai. Tāpat homeopātijas iespējas ir ierobežotas ļoti akūtu, dzīvībai bīstamu slimību gadījumos.

Grūtniecība un homeopātija pregnant.jpg - 76.73 KB
Grūtniecība ir īpašs laiks katras sievietes dzīvē, kurš uzliek papildus pārbaudījumus organismam. Ja dzīves spēki un veselība ir pietiekami, tad sieviete šajā laikā uzzied.

Sievietes veselībai ir izšķiroša nozīme grūtniecības un dzemdību laikā. Ja grūtniecības laikā un pirms tās sieviete lietojusi tikai veselīgas lietas un vajadzības gadījumā homeopātiskos preparātus, ārsti novēro mazāk dzemdību komplikāciju un bērni dzimst veselāki.

Ja dzemdībās nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tad homeopātiskie preparāti palīdzēs izvairīties no komplikācijām un saīsinās atveseļošanās laiku.

Arī zīdīšanas periodā var palīdzēt homeopātija.

Grūtniecības laikā mēs skatāmies, lai topošā māmiņa nelietotu ķīmiskus medikamentus, kuri varētu kaitēt mazulim. Līdzko bērns piedzimis, tā šīs rūpes aizmirstas. Ārsts var ar vieglu roku nozīmēt bērnam antibiotikas klepus vai kakla sāpju gadījumā. Tā rīkojoties, ārsts domā tikai par sava darba apdrošināšanu, nevis par bērnu. Augošam organismam jāattīsta imūnsistēma. Zīdaiņa vecumā biežāk grūtības sagādā gremošanas traucējumi, vieglas elpošanas ceļu infekcijas slimības, nakts nemiers un ādas vainas. Visas šīs slimības bērna organisms var uzvarēt ar homeopātisko ārstniecības līdzekļu palīdzību. Tā netiks traucēta organisma attīstība.

Sports un homeopātija
Gan augstas klases sportistu, gan rīta skrējēju apdraud fiziskām aktivitātēm raksturīgas problēmas – sasitumi, sastiepumi, mežģījumi, lūzumi, saules- un karstuma dūriens, krampji, bailes, “lampu drudzis”, galvassāpes u.c. Homeopātiskie preparāti var palīdzēt visās šajās vainās, gan arī tur, kur skolas medicīna nedarbojas.
Koncentrēšanās spēju uzlabošanu, kustību koordināciju un reakciju iespējams uzlabot ar homeopātiju.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ila
WebAptiekas piedāvājumā ietilpst minerālvielas saturoši uztura bagātinātāji, homeopātiskie līdzekļi, miega zāles un cita tipa medikamenti, ko jūs varat aplūkot un iegādāties internetā. Cilvēki no visas Latvijas var pasūtīt sev vajadzīgos medikamentus, kuri tiks piegādāti uz mājām. Sīkāka informācija:http://webaptieka.lv/lv/products/homeopatija-1
04.08.2015. plkst. 14:55
ka4uks
augšanais ari palīdz?
09.06.2014. plkst. 14:51
Vizma
Es iesaku sadraudzēties ar Radītāju, visuvareno Dievu. Mana bērnība bija zinātnisko sasniegumu un progresa laiks. Dzīvē strauji tika ieviesti visi izgudrojumi - lauki un dārzi samigloti ar DDT, cilvēki un lopi saņēma pirmās antibiotikas, visiem bērniem valsts nodrošināja profilaktiskās potes. Trīs gadu vecumā mana imunitāte bija pilnībā iznīcināta. Mani progresīvie vecāki darīja visu, lai es būtu vesela. Viņi veda mani uz sanatorijām un lika slimnīcās. Tomēr pusaudžu vecumā es jau biju tuvu nāvei, manas plaušas gandrīz vairs nefunkcionēja un ārsti apsvēra vienu izņemt, taču to nedarīja, jo otra nebija tik vesela, lai varētu mani nodrošināt ar skābekli. Mans veselības stāvoklis sāka mainīties tikai tad, kad to uzticēju Dievam. Esmu Viņam pateicīga par savu dziedināšanu. Vismaz pēdējos 40gadus neesmu antibiotikas lietojusi. Esmu dzemdējusi un izaudzinājusi 4 veselus bērnus, tikai jaunākais dēls ir alerģisks, bet ar Dieva gādību arī ar viņu viss būs kārtībā. Kad kāds no mums sasirgst, jautājam Dievam, tad izvēlamies ārstu vai dzeram zāļu tēju. Kādu reizi, kad darba bija daudz, es atrados pilsētas centrā un jutos slikti, jo biju dabūjusi vīrusu.Deguns tecēja, galva sāpēja. Garām ejot homeopātiskajai aptiekai, nolēmu ieiet un pajautāt, lai kaut ko iedod iesnām. Man iedeva zirnīšus, kurus lietojot manas darbaspējas un labsajūta atgriezās dažās stundās. Nekādu iesnu, paldies Dievam, vairs nebija.
03.09.2012. plkst. 12:14
Jaunums gemmoterapija
Latvijā beidzot ir parādijusies medekamentu līnija Plant Extrakt, kas pārstāv gemmoterapiju. Gemmoterapijā izmanto pumpurus, jaunos dzinumus un saknītes. Šīs augu daļas maisījumos ar spirtu, ūdeni un glicerīnu, kalpo šķīdumu pagatavošanai, kuros k oncentrētas galvenās augu aktīvās vielas – macerāti. To īpašības atkarīgas no auga, no kura tie ir iegūti – upenes dod enerģiju, egle cīnās ar klepu, vilkābele palīdz sirdij utt. Bez tam daudziem produktiem ko izmanto gemmoterapijā ie vienotas īpašības – diurētiska, drenējoša (organisma izvadfunkcijas), detoksikācijas iedarbība. Ārstniecība ar pumpuru preparātiem ir atsevišķa terapeitiska metode, kas balstās uz fitoterapijas un homeopātijas principiem. Šīs metodes pamatā ir izmatoti to augu daļu ekstrakti, kas atrodas augšanas procesā, kas savākti svaigā veidā – jaunie dzinumi, saknītes, sakņu un lakstu iekšējā virskārta, pumpuri. Šīs augu daļas satur visvairāk skābes (augšanas hormoni, ģenētiskā informācija), vitamīnus, minerālus un citas aktīvās vielas. Ārstniecība ar jaunajiem pumpuriem – ir dabas embrio – šūnu (audu) terapija. Augu embrioni satur visa topošā auga spēku. Sīkāk aprakstīts www.gemmoterapija.lv
09.12.2011. plkst. 13:51
gaisma
te filma.kas var izskaidrot principu http://rutube.ru/tracks/581394.html?v=fbf66362273b05fd96d4a8b1afb959a3
02.04.2009. plkst. 19:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zilai krāsai ir nomierinošs efekts, jo tā liek smadzenēm izdalīt nomierinošos hormonus

Pasākumi

Akcija "Laimē ielūgumu uz Scorpions koncertū" noslēgusies

Sveiks, lasītāj!
4.novembrī multifunkcionālajā halē „Arēna Rīga” savas 2008.gada turnejas ietvaros koncertēs rokmūzikas veterāni - pasaulslavenā vācu rokgrupa Scorpions.  ...