Akupunktūra

Akupunktūra

Akupunktūra ir latīņu izcelsmes vārds, kas tulkojumā nozīmē “adatu terapija”. Tā ir Ķīnas tradicionālās medicīnas metode, kura izmanto iedarbību uz cilvēka ādas virsmas bioloģiski aktīvajiem punktiem ar speciālām netraumatiskām adatām. Adatas nozīme šajā gadījumā ir relatīvs jēdziens, jo var durt arī ar asaku, kaulu, pirkstu un tamlīdzīgi, kā to darīja senajā Ķīnā.

Akupunktūras sākumi tiek datēti ar 10 000 gadiem pirms mūsu ēras. Korejas pussalā veiktajos izrakumos atrastas tik vecas adatas no akmens un zivju asakām, kuras nepārprotami izmantotas akupunktūrai. Apmēram 2000. g. pirms mūsu ēras sākas adatu terapijas izmantošana Ķīnas imperatoru galmā, par ko vēsta senie traktāti, kuri daļēji saglabājušies līdz mūsu dienām. Lai gan par akupunktūras dzimteni pieņemts uzskatīt Ķīnu, ir atrasti fakti, kas liecina par to, ka zināšanas par akupunktūru ir arī citām tautām. Tā, piemēram, vienā no Londonas muzejiem glabājas ēģiptiešu papirusi, uz kuriem ir apzīmēti akupunktūras punkti, tie ir datēti ar 1550. g.p.m.ē. Apmēram no 1960. g. Rīgas 1. poliklīnikā sāka darboties pirmais akupunktūras kabinets. Milzīgi nopelni akupunktūras attīstībā mūsu zemē pieder prof. Nikolajam Nikolajevam. Latvijā akupunktūru drīkst praktizēt tikai diplomēti ārsti, kas pabeiguši speciālus kursus un ir sertificēti akupunktūras ārsti. Tā kā pirms pakļaujat sevi caurduršanai, pārliecinieties, vai Jūsu izvēlētais speciālists ir ieguvis kādu sertifikātu šajā jomā.

Akupunktūra – ierocis pret dažādām slimībām

Akupunktūra palīdz pie dažādām slimībām un problēmām. Sevišķi labi rezultāti ir pie bronhiālās astmas, deguna gļotādu saslimšanām, nātrenes, jostas-krustu osteohondrozes, trijzaru nerva neiralģijas, sejas nerva paralīzes, dažādām mokošām nervu sāpēm, dzirdes traucējumiem, potences traucējumiem vīriešiem, miega traucējumiem, migrēnas, hormonāliem traucējumiem, šī metode palīdz notievēt, kā atmestu smēķēšanu. Labi palīdz arī sirds un asinsvadu ārstēšanā.

Akupunktūras punkti

Uz ķermeņa atrodas daudzi un dažādi akupunktūras punkti, un, tos atbilstoši kairinot, var atbrīvoties no dažādām kaitēm. Organismā ir klasiski 800 akupunktūras punkti, no kuriem visvairāk — 140 — atrodas uz auss. Punkts pats par sevi ir neliels - vidēji 2mm diametrā, tas var palielināties vai samazināties atkarībā no organisma stāvokļa ( piem., miegs vai fiziska slodze). Punktu izvietojums uz ķermeņa ir ārkārtīgi dažāds, un to lielākā daļa projicējas pa nervu gaitu vai arī nervu - asinsvadu kūlīšu gaitu.

Cilvēka organisms ir viens vesels — šī teorija ir adatu terapijas pamatā. Austrumu medicīna atzīst: veselam cilvēkam pa visiem 14 enerģijas kanāliem enerģija plūst vienmērīgi, bet tad tiklīdz kādā vietā rodas enerģijas sastrēgums, viņš saslimst.

Enerģijas kanālus iedala iņ un jaņ kanālos. Iņ kanāli atbild par parenhimatozajiem orgāniem — aknām, sirdi, nierēm, liesu, aizkuņģa dziedzeri u. c. Jaņ kanāli regulē zarnas, žultspūsli u. c. orgānus, kuri veic transporta funkcijas. Kanāls ir nosacīta līnija, uz kuras noteiktā secībā izvietoti akupunktūras punkti. Piemēram, deniņos var atrasties gan kuņģa, gan žultspūšļa kanāls. Tas nozīmē — ja sāpošā vieta izvietojas uz kuņģa kanāla, lai cik dīvaini tas arī šķistu, punkts, uz kuru iedarbojoties var novērst galvassāpes, atrodas uz pēdas.


Procedūras norise

Procedūrai izmanto zelta un sudraba, taču pieejamas arī tērauda adatas. Adatas ir dažāda garuma — no puscentimetra līdz 20 cm un vairāk. To garumu izvēlas atkarībā no audu slāņa biezuma — jo cilvēks apaļāks, jo adata garāka.

Zelta adatas ir stimulējošas, ar tām var ārstēt impotenci, neauglību, uzlabot asinsriti pēc traumām, izdarot procedūru 10–12 reizes pēc kārtas. Sāpju noņemšanai un neirozes ārstēšanai lieto sudraba adatas, kurām ir nomierinoša iedarbība.

Brīdī, kad adatu dur cauri ādai, jūtamas sāpes, taču tās nav tik stipras kā iedurot pirkstā ar šujamo adatu. Ja punkts, kurā iedur adatu, atrodas muskuļos — uz rokām, kājām, sēžamvietas, apakšstilba –, rodas specifiska tirpšanas sajūta. Durot vietās, kur mazāk mīksto audu, var būt spiedoša, dedzinoša vai spīlējoša sajūta.

Visvairāk sāp dūrieni sejā, vēderā, plaukstas iekšpusē. Iņ (iekšējās) virsmas ir sāpīgākas nekā jaņ (ārējās) — mugura, plaukstas virspuse. Atkarībā no vēlamā efekta adatas tur no pāris minūtēm līdz pat stundai. Pēc procedūras atsevišķās vietās, kur ir biezs asinsvadu tīklojums, paliek zilumi.


Informācijai!

• Adatu terapija nerada atkarību;
• Nedrīkst lietot, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, akūta vīrusinfekcija un pēc pārciesta infarkta;
• Nerekomendē menstruāciju laikā, jo var rasties zemādas asins izplūdumi;
• Adatu terapija nav ieteicama grūtniecības laikā, jo var rasties komplikācijas

Komentāri (21)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Inga
Vai var palīdzēt pacientam pēc insulta. Operēta laba puse, kustību traucejumi kreisajā pusē.Vīrietim 44.gadi.
01.01.2010. plkst. 11:02
kri
manai masai akupunkturas specialists pec daziem seansiem palidzeja atbrivoties no cistas dzimumorganu zonā. bet parastie arsti gribeja dot vinai hormonus saturosus lidzeklus dzert.
27.05.2008. plkst. 22:56
Esmu pamēģinājis un man ļoti noderēja , paldies šai interesantajai metodei !!
16.04.2008. plkst. 11:36
krista
esmu apmekleejusi ljoti daudzus akupunktuuras seansus, lai aarsteetu savas probleemas un man sii terapija paliidzeeja, paleenaam, tacu pamatiigi!!! meegjiniet, nenozeelosiet!
07.01.2008. plkst. 16:05
Mia
gribētu izmēģināt:))
16.11.2007. plkst. 19:34

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Olas satur ne tikai daudz vitamīnu, minerālvielu un olbaltumvielu, bet arī holesterīnu, tāpēc ir prātīgi to lietošanu uzturā samazināt līdz 3 – 4 nedēļā

Pasākumi

"Very Cool People" klubā Sunny Melody

Piektdien, 31. jūlijā, klubā Sunny Melody ar koncertu uzstāsies jazz-funk grupa "Very Cool People".

Ieeja: 5Ls (ar flaijeriem 4 Ls, tas ir pieejams VCP profilā draugiem.lv...