Dong quai jeb Ķīnas zirdzene

Dong quai jeb Ķīnas zirdzene

Kas ir Dong quai jeb Ķīnas zirdzene?

Ķīnas zirdzene (Angelica sensis) jeb ķīniesu angelica ietilpst augu grupā, kas ietver burkānus, pētersīļus un indīgos velna rutkus. Āzijas sievietes tradicionāli šo saldi rūgto sakni izmantojušas, lai atvieglotu menstruālos krampjus un regulētu ciklu. Rietumvalstīs Ķīnas zirdzene bieži sastopama dažādos sieviešu uztura bagātinātājos – „brīnumlīdzekļos”, kas sola ārstēt visas kaites, sākot no menopauzes karstuma viļņiem.

Kam noder Ķīnas zirdzene?

 Ķīniešu homeopāti iesaka zirdzeni kombinācijā ar citām zālēm, lai atvieglotu menstruālos krampjus un pirmsmenstruālā sindroma simptomus. Nesens pētījums ASV, kurā iesaistījās 71 sieviete pēc menopauzes, atklāja, ka dong quai nemaz tik ļoti nepalīdz pret karstuma viļņiem, ja to lieto vienu pašu. Kopumā laboratoriskie pētījumi un eksperimenti ar dzīvniekiem ir devuši daudzsološus rezultātus, bet ar cilvēkiem šis medikaments ir maz pētīts.

Kā Ķīnas zirdzene darbojas?

Dong quai satur elementu, ko sauc par kumarīnu, kas tieši izraisa efektus, kas novēroti laboratorijās un eksperimentos ar dzīvniekiem.

Cik tā ir droša?

Ja to lieto pārāk daudz, Ķīnas zirdzene var būt kaitīga. Dažas no tās sastāvdaļām var padarīt jūsu ādu jūtīgu pret sauli un izraisīt izsitumu veidošanos. Pētījumi rāda, ka dažas dong quai sastāvdaļas dzīvniekiem ir izraisījušas vēzi, kā arī jau iedzimtus defektus. Citi pētījumi informē, ka saknes lietošana var izraisīt drudzi un smagu asiņošanu menstruāciju laikā. Ja izlemjat Ķīnas zirdzeni tomēr lietot, konsultējieties ar kvalificētu homeopātu, kurš jums ieteiks pilnīgi precīzas devas jūsu gadījumam. Izvairieties lietot dong qui kopā ar medikamentiem, kas šķidrina asinis, piemēram, varfarīnu un aspirīnu, kas palielina asiņošanas risku. Dažas no dong quai sastāvdaļām, saskaņā ar laboratoriskiem pētījumiem, izraisa efektus, kas līdzīgi tiem, ko rada estrogēns-sievišķais hormons. Sievietēm, kam ir problēmas ar estrogēnu, noteikti vajadzētu izvairīties no dong quai lietošanas.

Kā Ķīnas zirdzeni lietot?

Daudzi homeopāti brīdina, ka dong quai ir jālieto tikai kopā ar citām zālēm, kā to iesaka kvalificēti ķīniešu homeopāti. Ja lietosiet to vienu pašu vai arī komerciāliem nolūkiem ražotā produktā, iedarbība visticamāk nebūs efektīva, turklāt radīsies risks iegūt nevēlamus blakus efektus. Paturiet prātā, ka likumdošana neregulē ārstniecības augu medikamentu izplatīšanu, tāpēc nav garantijas, ka iegādāsieties drošu produktu. Dažos gadījumos ķīniešu medikamentus vaino dēļ smagajiem metāliem un citām kaitīgām sastāvdaļām, kas reizēm tiek konstatēti to sastāvā.

Komentāri (16)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
jertiks
vnji nav nemaz tik indiigi..
19.06.2008. plkst. 22:07
Raco
ir taadi sastapti
19.06.2008. plkst. 22:05
Jauns un nedzirdēts augs!
02.10.2007. plkst. 15:46
līdz šim nebiju par tādu neko dzirdējis ,
02.10.2007. plkst. 11:10
bik atgādina suņu burkšķus :) bet suņuburkšķi gan nav kaitīgi
02.10.2007. plkst. 09:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ēdiena oranžā nokrāsa dāvā mundrumu. Ir pierādīts, ka ne tikai vitamīnu sastāvs, bet pat ēdienu krāsa ietekmē cilvēka veselību un garastāvokli. Piemēram, burkāni, apelsīni, smilts ērkšķis, persiki, aprikozes, melones, oranžie kabači un ķirbji papildina enerģiju, nostiprina imūnsistēmu, uzlabo asinsriti. Oranžā krāsa izstaro prieku un atbrīvo mūs no negatīvām emocijām, padara par sabiedriskiem un radošiem cilvēkiem

Pasākumi

Dziedātāju Jenny May Holivuda sauc!

Dziedātājai Jenny May ir iznācis jauns singls – „Es esmu jūsu elks”. Dziesmas melodija ir liriska, saulainās noskaņās, savukārt dziesmas teksts vārda tiešajā nozīmē – gāž no...