Vīrushepatīts C

Vīrushepatīts C

Pēc Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) veiktā pētījuma datiem aptuveni 1,7% Latvijas iedzīvotāju ir inficēti ar vīrushepatītu C.

Vīrushepatīts C ir akūta vai hroniska vīrusa izraisīta infekcija. Lielai daļai C hepatīta slimnieku nav simptomu vai arī 20%-30% gadījumu tie ir nespecifiski. Tikai 25% slimnieku parādās dzelte.

Vīrushepatīts C izplatās trīs veidos: ar inficētu asiņu starpniecību – visizplatītākais pārneses veids, retāk – seksuāli transmisīvā ceļā un vertikālās transmisijas rezultātā. C hepatīts ir intravenozo narkotiku lietotāju un ar tiem saistīto personu vidē ļoti izplatīta infekcija.

Slimību diagnosticē ar speciālu analīžu palīdzību, ja ir epidemioloģisks iemesls – veiktas medicīniskas manipulācijas, narkotiku lietošana, gadījuma dzimumsakari, nelietojot prezervatīvu, un nespecifiskas slimības pazīmes, piemēram, darba spēju samazināšanās, koncentrēšanās spēju zudums u.c.

Simptomi var parādīties divu nedēļu līdz sešu mēnešu laikā pēc inficēšanās.

Akūtā formā C hepatīts izpaužas reti. Šādā gadījumā simptomi ir līdzīgi citu hepatītu izpausmēm, bet papildus tām var būt C hepatītam raksturīgas psihiskas pārmaiņas – „kašķīgums”, aizkaitināmība, kā arī dažkārt matu izkrišana, sāpes locītavās, apetītes un svara zudums, vemšana, caureja, dzelte.

Līdz 85% gadījumu C hepatīts norit hroniskā formā. Hroniska C hepatīta gadījumā jāuzsāk specifiska ārstēšana ar iedarbīgiem pretvīrusu preparātiem. Lai varētu nodrošināt optimālu ārstēšanu, pacientam jākonsultējas Latvijas Infektoloģijas centrā (Linezera iela 3).

Sekas

C hepatīta infekcija var novest pie aknu cirozes un aknu vēža.

Ārstēšana

Tā kā infekcija atklāta tikai 1988. gadā, tad vēl nav speciālas profilakses (vakcīnas) pret C hepatītu. Tomēr cilvēkiem ar C hepatītu ir svarīgi vakcinēties gan pret A, gan B hepatītu, lai novērstu superinfekcijas attīstību un attālinātu aknu cirozes un aknu vēža iestāšanos.
Ārstēšanas kurss ilgst aptuveni gadu, un tā laikā cilvēkam ir jāveic injekcija vienu reizi nedēļā.

No 2006.gada medikamentus 75% apmērā kompensēja valsts, taču no šā gada 1.marta kompensācija ir 50% apmērā.Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:52
ainis
Tā diemžēl ir patiesība, ka - ja vēlies izveseļoties, tad viss ir uz paša pleciem! Pasūtīju pats zāles no Indijas caur wwwatbalstscom, izmaksas ap 600USD, tūliņ beigšu ārstniecības kursu, ceru, ka būšu uzvarējis cīņu.
20.08.2017. plkst. 10:42
dke
iespējams kādam noder šī info http://www.chealth.lv/images/pdf/Metodika_epsorin.pdf
16.01.2013. plkst. 14:57
Ir gan med.aparats DETA-RITM .Biomagnētiskās rezonances beskontakta med.aparats. Viņš paredzets uz 1700 ārsteš.programam. Kuras paredzēta Hepatītu ārstēšana.
22.04.2009. plkst. 22:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cigaretēs ir vismaz 40 zināmas kancerogēnas vielas

Pasākumi

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm septembrī un oktobrī

9. jūnijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm septembrī un oktobrī, kuru vidū arī trīs pirmizrādes, kā arī Jāņa Petera jubilejas koncerts un Jāņa Lūsēna...