Kā atmest smēķēšanu - padomi

Kā atmest smēķēšanu - padomi

Jebkurā vecumā atmetot smēķēšanu, tiek pozitīvi ietekmēta veselība. Tiek atgūta pilnvērtīga garšas un smaržas sajūta. Vieglos un vidēji smagos gadījumos HOPS pacientiem neapšaubāmi apstājas plaušu funkcionālo rādītāju pasliktināšanās un samazinās mirstība. Plaušu vēža risks bijušajam smēķētājam pēc 10-15 gadiem ir tikai nedaudz augstāks par nesmēķētāju.
Uzsākot smēķēšanas atmešanu, vissvarīgākā ir pacienta motivācija, ģimenes un draugu atbalsts. Smēķēšana ir cieši saistīta ar ikdienas rituāliem - pirmā rīta cigarete, dzerot kafiju vai pārrunām ar kolēģiem pusdienlaikā, tāpēc jāmaina savi ieradumi, piemēram, kafiju aizstājot ar sulu, sarunu laiku veltot grāmatu lasīšanai vai fiziskiem vingrinājumiem u.tml. Piemērots laiks smēķēšanas atmešanai ir brīvdienas, ceļojumi.

Vislielāko palīdzību un atbalstu cīņā par smēķēšanas atmešanu var sniegt ģimenes ārsts. Pētījumi liecina, ka 70% pacientu grib atmest smēķēšanu un vēlas saņemt ģimenes ārsta palīdzību, jo pašiem atmest šo ieradumu izdodas tikai 10 % gadījumos. Diemžēl pacientu aptaujas dati Latvijā liecina, ka ārsts ieteicis atmest smēķēšanu tikai 14,3% smēķētāju.

Atmest smēķēšanuNikotīna atkarība ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kurš liedz pārtraukt smēķēt. Šī atkarība tiek klasificēta kā slimība. Lielākā daļa pretsmēķēšanas līdzekļu tiek balstīti uz nikotīna aizvietošanu. Tie ir plāksteri un košļājamās gumijas, kuri atvieglo nikotīna trūkuma simptomus. Kā laba alternatīva pasaulē un arī Latvijā ir pieejams nikotīnu nesaturošais ārstniecības līdzeklis - bupropiona hidrohlorīds, kurš mazina vēlmi uzsmēķēt. Būdams antidepresants, tas iedarbojas uz dopamīnerģiskiem (atkarības attīstība) un noradrenerģiskiem (atturības attīstība) mehānismiem galvas smadzenēs un ir efektīvs 30 % gadījumu.

Pie netradicionālajām smēķēšanas atmešanas metodēm var minēt akupunktūru un psihoterapiju.

Iedvesmai daži ieguvumi, kas var palīdzēt atmest smēķēšanu:

    * 20 minūtes pēc pēdējās cigaretes arteriālais asinsspiediens pazemināsies līdz normālam, atjaunosies normāla sirdsdarbība, uzlabosies asins piegāde pēdām un plaukstām;
    * pēc astoņām stundām normalizēsies skābekļa saturs asinīs;
    * pēc divām diennaktīm pastiprināsies spēja sajust garšu un smaržu;
    * pēc nedēļas uzlabosies sejas krāsa, pazudīs ādas, matu, izelpas nepatīkamā smaka;
    * pēc mēneša kļūs manāmi vieglāk elpot, pazudīs nogurums, galvassāpes, it sevišķi no rītiem, vairs nemocīs klepus;
    * pēc pusgada – pazemināsies pulss, uzlabosies sportiskie panākumi, jutīsi vēlmi pēc fiziskām slodzēm;
    * pēc gada – koronāro slimību risks samazināsies uz pusi, salīdzinot ar smēķētājiem;
    * pēc pieciem gadiem – strauji samazināsies iespēja saslimt un nomirt ar plaušu vēzi, salīdzinot ar tiem, kas izsmēķē paciņu cigarešu dienā;
    * ietaupīsies ievērojami naudas līdzekļi, kurus varēsi izlietot pēc saviem ieskatiem. Turklāt cigaretes Latvijā ar laiku kļūs aizvien dārgākas, tāpēc atmet pēc iespējas ātrāk!

Komentāri (35)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 08:46
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:05
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:44
Justin Williams
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:33
Justin Williams
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:32

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Seno romiešu, ķīniešu un ģermāņu sabiedrībās urīns bieži vien tika izmantots kā mutes skalojamais līdzeklis

Pasākumi

„Rīgas mākslas telpā” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 13. līdz 27. jūnijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bakalaura un maģistra programmas diplomdarbu izstāde...