Endometrioze

Endometrioze

Kas ir endometrioze? Vai tā ir saistīta ar neauglību? Kā mazināt endometriozes simptomus?

Endometriozes gadījumā dzemdes gļotādas šūnas no dzemdes dobuma nokļūst citos orgānos vēdera dobumā un piestiprinās pie tiem, piemēram, olnīcām, dzemdes ārējās virsmas, zarnām vai urīnpūšļa. Endometriozes perēkļi ir diagnosticēti visos orgānos, izņemot liesu. Menstruāciju laikā šie audi asiņo līdzīgi dzemdes dobuma gļotādai.

Vai endometrioze var būt neauglības cēlonis

Ne vienmēr, bet dažas sievietes ir neauglīgas. Endometriozi diagnosticē 6–39% pacienšu ar neauglību. Neauglības cēloņus endometriozes gadījumā ne vienmēr var izskaidrot, bet biežāk tie ir olvadu saaugumi, tāpēc spermatozoīdi nevar sasniegt olšūnu, vai arī ir traucēta apaugļotas olšūnas virzīšanās pa olvadu uz dzemdi, hormonālas pārmaiņas u. c. Tādēļ ginekologs var ieteikt konsultēties pie ginekologa endokrinologa. Visos gadījumos, ja ārsts nosaka diagnozi, kas prasa ilgstošu vai operatīvu ārstēšanu un jums rodas šaubas, griezieties pie cita speciālista, lai iegūtu otru viedokli. Tās ir pacienta tiesības.

Lielākai daļai sieviešu, ja notikusi šāda dzemdes šūnu migrācija, imūnsistēma «bēgles» iznīcina, un tās nerada problēmu.

Uzskata, ka sievietei ir lielāks risks ciest no endometriozes, ja tā bijusi arī mātei vai māsai, agri sākušās pirmās menstruācijas un mēnešreižu laikā ir stipra asiņošana.

Piemēram, Lielbritānijā no endometriozes cieš desmitā daļa sieviešu. Endometrioze sastopama sievietēm reproduktīvā vecumā, un simptomi zūd, iestājoties menopauzei.

Biežākās sūdzības

Apmēram 25% endometriozes gadījumu sievietei nav nekādu sūdzību.

    * Viena no visbiežākajām sūdzībām ir stipras sāpes mēnešreižu laikā. Sāpju stiprums atkarīgs no tā, pie kādiem orgāniem šūnas ir piestiprinājušās. Biežs simptoms ir arī sāpes dzimumakta, urinācijas un vēdera izejas laikā.
    * Pirmajos trijos grūtniecības mēnešos iespējams spontāns aborts.
    * Novēro pārmaiņas menstruālajā ciklā, tas var būt ar stiprāku asiņošanu, vai asiņošana ir ilgāka par 7 dienām.

Kā nosaka diagnozi

Vienīgais veids, kā var apstiprināt endometriozes diagnozi, ir laparoskopija. Šo procedūru veic vispārējā narkozē. Ķirurgs veic nelielu griezienu un ievada vēdera dobumā optisku instrumentu, ko sauc par laparoskopu, ar ko var aplūkot vēdera dobuma orgānus un veikt manipulācijas, piemēram, atdalīt saaugumus, izlobīt olnīcu cistas u. c.

Kā ārstē endometriozi

Sievietes, kas vēlas ieņemt bērnu, tiek ārstētas ar hormonterapiju un/vai operatīvu terapiju. Grūtniecība simptomus bieži vien atvieglo. Diemžēl tie atkal var atjaunoties pēc bērna piedzimšanas.

Apmēram 85% sieviešu medikamentozā terapija dod efektu. Parasti zāles jālieto 6–9 mēnešus. Efekts turpinās vēl kādu laiku pēc terapijas, taču endometrioze ir kaite, kas var atkārtoties.

Ja medikamentozā terapija nelīdz, iespējama ķirurģiska ārstēšana. Ķirurģiskā ceļā atdala vēdera orgānu salipumus un izņem endometriozes perēkļus. Dažreiz IVF (ārpus organisma apaugļošana) ir vienīgā iespēja, kā sievietēm ar endometriozi tikt pie bērna.

Komentāri (20)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:06
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:44
Justin
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:35
Justin Williams
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:34
Sintija
Labdien. Es arī cietu ar Endometrozi,vēlētos dalīties savā pieredzē par to un tās ārstēšanu! Jau is pagājis vairāk kā gads kad gulēju slimnīcā, man bija 17,gadu, viss sākās ar sāpēm kreisajā iegurnī, likās, ka esmu apsaldējusies, taču sāpes nerimās un bija neciešamas, braucām uz tuvāko aprūpes centru kur ātrie negribot mani aizveda uz slimnīcu. Tā nu lūk divas atundas mokoties sāpēs gaidiju ārstu kuri divas dienas nevarēja noteikt kas tas par milzīho izaugumu vēderā, iepriekš lasīju, ka ja endometrioze ir 6-8xm lielumā tā ir bīsatama un var pārplīst, taču mana endometrioze bija 8-12 cm lielumā kurā bija mana olnīca un niere, es pati esmu smalka maza auguma meitene, 45kg smaga un 1.60 cm gara, Ārsti minēja, ka tā ir ļaundabīga. Vai tas ir reāli? Nu ir pagājis vairāk kā gads un es jūtu diskomfortu vēdera lejasdaļā un laikam rodas jaunas problēmas kaut kas nav izgriests līdz galam, es ļoti ceru , ka neauglība neveicināsies, ko man darīt, esmu apjukumā, gribu dalīties pieredzē, varbūf kāds zinās kā palīdzēt
11.04.2017. plkst. 11:24

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ēdiena oranžā nokrāsa dāvā mundrumu. Ir pierādīts, ka ne tikai vitamīnu sastāvs, bet pat ēdienu krāsa ietekmē cilvēka veselību un garastāvokli. Piemēram, burkāni, apelsīni, smilts ērkšķis, persiki, aprikozes, melones, oranžie kabači un ķirbji papildina enerģiju, nostiprina imūnsistēmu, uzlabo asinsriti. Oranžā krāsa izstaro prieku un atbrīvo mūs no negatīvām emocijām, padara par sabiedriskiem un radošiem cilvēkiem

Pasākumi

Gain Fast piedāvā jaunu videoklipu

Neilgi pēc Gain Fast otrā albuma “Tas Nav No Zemes Šīs” iznākšanas, grupa saviem klausītājiem piedāvā noskatīties savu pirmo video klipu, kurš tapis albuma tituldziesmai “Tas Nav Uz Zemes Šīs”....