Kāpēc tika izgudrota kosmētika?

Kāpēc tika izgudrota kosmētika?

Pirmie ādas kopšanas līdzekļi parādījās jau aizvēsturiskos laikos. Lai kur mitinātos pirmatnējais cilvēks, visur uz viņa ādu nelabvēlīgi iedarbojās apkārtējās vides faktori – saule, vējš, ūdens, sāls.

Tāpēc etnogrāfi visdažādākajos zemeslodes reģionos atklājuši senas un vienkāršas ādas kopšanas līdzekļu receptes, kas ir līdzīgas cita citai. To pamatā visbiežāk ir dzīvnieku tauki un augu eļļas.

Dažkārt taukvielām piejauca aromātiskas sastāvdaļas vai krāsvielas, iegūstot kaut ko līdzīgu mūsdienu krēmam vai smiņķi. Jau senie ēģiptieši izmantoja smiņķi, ēnoja acis, krāsoja lūpas, nagus un matus.

Senie grieķi, bet pēc viņiem arī romieši, mīlēja peldes ūdenī, kam bija piejauktas dažādas aromātiskās eļļas. Viņi bija iecienījuši arī aromātiskas vielas, ar kurām iezieda ķermeni vai piesūcināja apģērbu, lai izplatītu tīkamas smaržas.

Untitled 4.jpg - 89.94 KB Sastāva ziņā daudzi kosmētiskie līdzekļi ir maz mainījušies. Gan senāk, gan tagad to pamatā ir dzīvnieku un augu tauki, kam pievienotas ēteriskās eļļas, ekstrakti, dažādi pūderi un krāsvielas.

Pašam vārdam „kosmētika” ir grieķiska izcelsme, tas apzīmē līdzekļus un paņēmienus ādas kopšanai un cilvēku ārienes uzlabošanai.

Mūsu dienās kosmētika kļuvusi par spēcīgu rūpniecības nozari. Dažādās valstīs darbojas neaptverams skaits firmu, kas izlaiž daudzveidīgu produkciju. Ikvienas firmas personālā ir ne tikai ļaudis, kas komponē un izgatavo kosmētiskos līdzekļus, bet arī dizaina mākslinieki, grafiķi, modelētāji un ārsti.

Tagad izšķir ārstniecisko un dekoratīvo kosmētiku. Ārstnieciskā kosmētika ietver higiēniskos un dziednieciskos defektus (pārmērīgi sausu ādu, grumbas, pūtes, pigmentus, dzimumzīmes, utt).

Daudzveidīgi kosmētiskie līdzekļi paredzēti dažādu ķermeņa daļu – roku un kāju, mutes dobuma, nagu – kopšanai.

Untitled 6.jpg - 65.12 KB Dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem pieder uzacu un skropstu tuša, dažādi smiņķi un grimi, matu krāsošanas līdzekļi, pūderi, lūpu krāsa, kosmētiskie un tonējošie krēmi, dezodoranti, odekoloni un smaržas.

Visos šajos kosmētikas labirintos ir labi jāorientējas. Ķermeņa un sejas kopšanas līdzekļus vislabāk izraudzīties kosmētikas salonos, konsultējoties ar ārstu kosmetologu.

Speciālists vispirms noteiks klienta ādas tipu un īpatnības, pēc tam rekomendēs ādas kopšanas režīmu, lai ārējais veidols harmonētu ar būtību.

Arī dekoratīvā kosmētika prasa zināšanas un iemaņas. Izvēlēties un pareizi lietot kosmētiskos līdzekļus dienai un vakaram – tā ir vesela zinātne.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
sonora
lai varetu būt skaisti.
24.01.2019. plkst. 12:47
anatolijs
eee bļe
06.05.2015. plkst. 12:40
levuo
pietrūkst par daudzveid;ību
22.04.2014. plkst. 09:07
paola
valen verga
02.06.2010. plkst. 23:53
Izvēlēties kosmētiku ir grūti, bet prast pareizi to lietot - tā jau ir augstākā pilotāža!
09.08.2008. plkst. 23:11

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ja uzturā lietosiet pārāk daudz burkānu, kļūsiet oranžs

Pasākumi

Mākslas projekts „Cirks” Vidzemes tirgus gaļas paviljonā

Laikā no 1. līdz 9. maijam Mākslas dienu ietvaros Vidzemes tirgus gaļas paviljonā norisināsies interaktīvs mākslas projekts „Cirks”. Šis mākslas projekts sola daudz un dažādas...