Krāsainās kontaktlēcas

Krāsainās kontaktlēcas

Lai mainītu acu krāsu, nav jādodas pie ķirurga, bet gan uz optikas veikalu pie acu speciālista. Šobrīd gandrīz visu kompāniju piedāvājumā blakus vissarežģītākajām optiskajām kontaktlēcām tiek piedāvātas arī krāsainās kontaktlēcas. Bet arī starp tām ir liela dažādība. Nav svarīgi, vai jūsu acs varavīksnene ir gaiša vai tumša. Tagad ikviens var pats izvēlēties savu acu krāsu. Ir tikai jāiegādājas krāsainas kontaktlēcas. Kontaktlēca ir caurspīdīga līdz pat zīlītei. Dabiskas acu krāsas efekts tiek iegūts, uz lēcas attēlojot varavīksnenes struktūru. Lēcas krāsa redzei nekaitē.

Kas ir krāsainās kontaktlēcas?

Tās ir kontaktlēcas no tādiem pašiem materiāliem kā optiskās, ar līdzvērtīgu skābekļa caurlaidību, tātad paredzētas dienas nēsāšanai un ikmēneša nomaiņai. Šajās kontaktlēcās ir iestrādāts speciāls krāsu pigments, bet to centrālā — optiskā zona un malas ir caurspīdīgas, tāpēc tās netraucē redzei un nav vairāk pamanāmas uz acs, kā arī nav kaitīgs acīm. Krāsu pigments parasti ir iezīmēts kā pārtrauktas punktētas līnijas, un cauri caurspīdīgai daļai spīd dabiskā acu krāsa. Tāpēc krāsas pārmaiņas efekts ir atšķirīgs tumšākām un gaišākām acīm. Lai panāktu sev vēlamo acu krāsas maiņu, tiek piedāvāti vairāki krāsaino kontaktlēcu varianti.

Untitled 4.jpg - 18.89 KBKontaktlēcas var krasi vai pilnībā mainīt acu dabisko krāsu. Tumšo acu īpašniekiem tiek piedāvātas kontaktlēcas ar intensīvu krāsas pigmentāciju dažādos toņos. Populārākās ir zilās, zaļās un brūnās, bet ir arī pelēkas un violetas. Protams, dabiski tumšbrūnas acis nekad nekļūs par gaiši zilām un tas arī neizskatītos dabiski.

Vieglāk acu krāsu mainīt pie mums raksturīgo gaišo zili–pelēko–zaļgano acu īpašniekiem. Tiek piedāvātas vienkrāsainas dažādu toņu kontaktlēcas, piemēram, gaiši zila un spilgti zila vai gaiši brūna un tumši brūna vai gaiši zaļa un spilgti zilzaļa, utt.

Dabiskākam acs izskatam tiek piedāvāts trīskrāsainās kontaktlēcas — gar krāsainās daļas iekšmalu un ārmalu ir tumšāks pigments. Tādas krāsainās kontaktlēcas padara acis it kā lielākas un jaunākas. Kontaktlēcu krāsu vai toņa izvēli nosaka arī matu krāsa, gaume un ieceres. Tiek piedāvātas arī viegli zilas, zaļas un zilganzaļas krāsas kontaktlēcas. Tās ir arī mazliet lētākas nekā krāsainās kontaktlēcas, bet derēs tikai gaišām acīm.

Ar kontaktlēcām, kurās ir iestrādāts īpašs perlamutra spīdums (Freshlook Radiance) jebkurai acu krāsai var piedot papildus mirdzumu un noslēpumainību. Arī šeit pieejami 4 dažādi toņi, atkarībā no dabiskās acu krāsas.

Untitled 6.jpg - 34.63 KBKrāsainās kontaktlēcas pieejamas diapazonā no +6 līdz -8 dioptrijām. Atsevišķiem lēcu veidiem dioptriju spektrs ir plašāks, taču tās ir ļoti dārgas. Nopērkamas arī astigmatisma gadījumā lietojamas lēcas. Krāsainās kontaktlēcas ražo arī bez optiskā stipruma. Taču, arī pērkot lēcas bez dioptrijām, jākonsultējas ar ārstu — jānosaka radzenes liekums un jāpārbauda acs veselība, jo lēcas var valkāt tikai tad, ja acis ir veselas. Pirmajās reizēs lēcas var radīt diskomforta sajūtu, ko var mazināt ar mitrinošiem pilieniem un pareizu režīmu. Krāsainās kontaktlēcas vienam mēnesim maksā ap Ls 18 pārī, tonējošās Ls 9–18 pārī.

Krāsaino kontaktlēcu kopšana un glabāšana neatšķiras no pierastās — tām var lietot jebkurus mīksto lēcu kopšanas šķīdumus. Untitled 8.jpg - 35.59 KBKrāsainās kontaktlēcas tāpat kā parastās lēcas pēc izņemšanas no acīm jāglabā speciālā dezinficējošā šķidrumā, lai notīrītu acs izdalītās tauku un olbaltuma daļiņas un citus nosēdumus. Šķidrums lēcu trauciņā jāmaina katru dienu, lai tajā nesavairotos mikrobi un acīs nerastos infekcija. Sausumā lēcas ātri izžūst un kļūst nederīgas.

Tāpat kā parasto kontaktlēcu lietotājiem, arī ar krāsainajām kontaktlēcām telpās ar sausu, siltu gaisu ieteicams lietot acis mitrinošos pilienus, bet izejot ārā spožā saulē — lietot saulesbrilles.

Svarīgi ielāgot!

  • Ar lēcām, izņemot silikona hidrogēla lēcas, nedrīkst gulēt. Naktī acis elpo mazāk, un, ja tās nosedz ne tikai plakstiņš, bet arī lēca, skābekļa piegāde acij samazinās vēl vairāk. Šā iemesla dēļ lēcas jāizņem arī sauļojoties.
  • No rīta lēcas vēlams ielikt acīs ne ātrāk kā pusstundu pēc piecelšanās, jo guļot acīs rodas skābekļa trūkums.
  • Valkājot lēcas, vienmēr jāņem līdzi spogulītis un lēcu konteiners ar to kopšanas šķidrumu gadījumam, ja acīs iekļūst svešķermenis un rodas vajadzība lēcas izņemt.
  • Ar lēcām nav vēlams peldēties un iet dušā, jo, iešļakstoties acīs ūdenim, rodas nepatīkama sajūta un lēcas var viegli pazaudēt.
  • Ar lēcām nav ieteicams iet pirtī un saunā, jo karstumā no tām iztvaiko ūdens, tās pielīp radzenei un rada diskomforta sajūtu.
  • Regulāri nēsājot lēcas, reizi pusgadā ieteicams apmeklēt ārstu, lai pārbaudītu acu veselību.

Komentāri (33)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:11
Gary Derek Beckett
If you are seeking a Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease or Purchase, we are the best financial institution to help you to secure verifiable and easily monetized BG, SBLC and other financial instruments. At SPOT FINANCE, we are a group of experienced bankers, seasoned brokers with years of experience in the financial instrument industry. We deal directly with reliable Providers of BG, SBLC, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments issued by Top rated global banks. Our procedure is TIME SAVING and transparent. With us, you can secure any denomination of BG / SBLC from 10M to 10B (EURO / USD) in time for use in Heavy / Light project financing anywhere in the world. Basically, we are here to help you move your business to the next level. Anticipating your interests, Email: info.spotfinanceltd@gmail.com Skype: spotfinanceltd Sincere regards, Gary Derek Beckett SPOT FINANCE LTD
23.11.2018. plkst. 04:43
Maruta
Cik maksa un ka nopirks?
26.04.2015. plkst. 20:07
A.M.
Kur var iegadaties lecas kas nav domatas ne talumam ne tuvumam bet vienkarsi acu krasas nomainisanai ?
25.07.2013. plkst. 21:14
lilux...
cik maksa Lēcas?
06.12.2011. plkst. 17:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zilai krāsai ir nomierinošs efekts, jo tā liek smadzenēm izdalīt nomierinošos hormonus

Pasākumi

Gada vismīļākā un romantiskākā diena – Valentīndiena – ir klāt!

Visu Mīlētāju jeb Svētā Valentīndiena ir klāt. Tā ir diena, kad cilvēki viens otram teic mīļus vārdus, dāvina ziedus, dāvaniņas, apsveikuma kartiņas un cenšas būt bezgala mīļi....