Kriosauna

Kriosauna

Krioterapija (aukstumterapija) ir metode, kas tiek izmantota gan medicīnā, gan kosmetoloģijā. Tā ir balstīta uz stimulējošu aukstās gāzes iedarbību uz cilvēka organismu. Krioterapija mobilizē imūnsistēmu, stimulē vielmaiņas procesu, tai ir atsāpinoša iedarbība un tā uzlabo vispārējo pašsajūtu.

Untitled 36.jpg - 38.24 KBKrioterapija ir pozitīva šoka terapija, ko procedūras laikā saņem cilvēka organisms. Receptori, kas atrodas uz cilvēka ādas, izjūt pazemināto temperatūru, tā ir ekstremāla, tāpēc rodas pozitīvs šoks, kā rezultātā atmostas organisma sistēmas un aktivizē savu darbību.

Medicīnas literatūrā ir minēti perspektīvi virzieni: pulnomoloģija (bronhiālā astma, hronisks bronhīts, hroniska pneimonija), ginekoloģija, apdegumu ārstēšana, ķirurģija, gastroenteroloģija, sporta medicīna, dermatoloģija u.c.

Kriosaunas rašanās vēsture

Aukstuma pielietošana ārstnieciskos nolūkos ir zināma jau no antīkiem laikiem un auksta ūdens un ledus ārstnieciskās iedarbības pieminēšana skaistuma un aktīvi ilga mūža pagarināšanai, kā arī pretsāpju un pretiekaisuma efekta pieminēšana, sastopama vēl Hipokrāta un Avicenas darbos. Aukstumārstēšanas tradīcijas atrada savu turpinājumu un attīstību turpmākajos medicīnas attīstības etapos (Celsijs, Halēns, Virhovs, Samoilovičs, Pirogovs u.c.) Vairāk nekā pirms 100 gadiem vācu zinātnieks, mācītājs P.Kneips, ielēca ledainā Dunajā, lai izārstētos no plaušu karsoņa, pierādīja pats uz sevis, ka pašu smagāko slimību var pieveikt, pateicoties pašizārstēšanās spēku stimulēšanai. Vēlāk viņš attīstīja rūdīšanās un siltumārstēšanās sistēmu tā, ka tā arī šodien ir mūsdienu medicīnas sastāvdaļa. Metodi nosauca par „Krioterapiju” no grieķu valodas „krio” – ledus.

Pirmos zinātnieciskos darbus krioterapijas jomā sāka veikt Japānā aptuveni pirms 50 gadiem. Zinātniekam Tosimo Jamaučhi no uzlecošās Saules valsts bija nepieciešams atrisināt samērā sarežģītu uzdevumu – atrast iespēju atjaunot kustīgumu, samazināt sāpes locītavās un uzlabot slimnieku kopējo pašsajūtu. Risinājums tika atrasts- sasniegt cerēto mērķi palīdzēja šķidrā slāpekļa un gaisa tvaiku maisījums no – 130 līdz – 160 grādiem. Tas izraisīja īstu revolūciju krioterapijas jomā. Tosimo Jamaučhi darbu rezultāti runā paši par sevi. Aptuveni 80% pacientu gandrīz pilnībā tika vaļā no sāpēm un atgriezās pie pilnvērtīgas dzīves.

Pirmo reizi Tosimo Jamaučhi paziņoja par savu metodi 1979.gadā reimatoloģijas kongresā Vīzbādenē (Wiesbaden/ Vācija). Pēc dabas praktiskie vācieši, kuru ārstēšanās tradīcijas ar aukstumu bija nesatricināmas, ātri uztvēra loģiku un šīs idejas klīnisko jēgu. Un jau 1984.gadā profesora R. Frīke klīnikā sāka strādāt krioterapijas modulis, veicot 100 procedūras dienā. Uz šodienu Rietumeiropā pastāv vairāk, nekā 400 kriomedicīnas centru, kur miljoniem cilvēku ir iespēja saņemt ārstnieciskās atveseļošanās procedūras.

Latvijā kriosauna pieejama kopš 2004. gada decembra.

Kas ir krioterapija

Untitled 30.jpg - 45.74 KBKriosauna ārēji ir līdzīga vertikālajam solārijam, vienkārša iekārta, kurā kā izejvielu izmanto šķidro slāpekli. Aerokrioterapijas procedūras būtība ir cilvēka ķermeņa ieskaušana aukstā slāpekļa tvaika un gaisa maisījumā. Procedūras laikā nekad neiestājas pārdzesēšanās.

Īslaicīgais ādas kontakts ar zemās temperatūras slāpekļa tvaikiem veic spēcīgu iedarbību uz cilvēka termoregulācijas sistēmu.

Kā notiek krioterapijas seanss

Atveseļošanas seanss ir vienkāršs. Klientam ir jāizģērbjas (var arī kails) un jāieiet kabīnē, bet operators ar lifta palīdzību noregulē kameru atkarībā no cilvēka auguma. Seansā divdesmit sekunžu laikā kamera piepildās ar aukstu slāpekļa tvaika un gaisa maisījumu, kas aizsedz ķermeni līdz pleciem, bet galva atrodas virs kameras augšējās līnijas. Ja ir vēlēšanās, kabīnē var notupties, lai procedūra palīdzētu uzlabot ne tikai veselību un ķermeņa ādas stāvokli, bet arī sejas āda saņemtu kosmetoloģisko slāpekļa efektu. Āda kļūst tvirtāka, izlīdzinās krunciņas, samazinās strijas. Procedūras laikā cilvēks var brīvi justies, sarunāties un kustēties. Seansa ilgums – 1,5 līdz 3 minūtes. Procedūra ir patīkami vēsa, jo tvaiki nav mitri, tāpēc aukstumu nejūt. Diskomforts tāpat kā karstajā saunā, kur temperatūra sasniedz pat + 140 °C, nerodas, jo nav mitruma. Procedūra notiek operatora klātbūtnē.

Untitled 32.jpg - 42.81 KBAtrodoties kriokameras iekšienē jūs atklāsiet, ka gaiss ceļas augšup it kā pa spirāli un, sākot no pašām kājām, apvij visu ķermeni ar sausa gaisa – slāpekļa maisījuma plūsmu, kas ir līdzīga bieziem tvaikiem ar temperatūru no –120 līdz –160 C, bet tas nav ledusauksts ūdens, tāpēc sajūtas pacientam izrādās neparastas, interesantas un samērā komfortablas. Pacienta diskomforts šīs procedūras laikā ir trīs reizes mazāks, nekā ledusaukstā ūdenī.

Kriosaunas pozitīvie efekti

* paaugstina organisma vispārējo tonusu;
* atjauno organisma novājinātās funkcijas;
* uzlabo ādas stāvokli un krāsu;
* paaugstina potenci;
* likvidē paģiru sindromu 20 minūtēs;
* efektīvi mazina celulītu;
* aktīvi izvada toksīnus;
* aktivizējas virsnieru darbība;
* palīdz artrītu ārstēšanā;
* likvidē depresīvu stāvokli, stresu, hronisku nogurumu;
* sadedzina liekos taukus (vienas procedūras laikā – 3000 kilokaloriju). Šādā gadījumā ieteicams divas stundas pirms un divas stundas pēc procedūras neēst;
* likvidē alerģisku stāvokli (bronhiālā astma, dermīti);
* lieto hronisku slimību profilaksei, kas saistītas ar endokrīno un imūno procesu traucējumiem;
* regulē muskuļu tonusu, tāpēc palīdz osteohondrozes un radikulīta gadījumos;
* palīdz uzturēt sportisku formu, atlabt pēc traumām un fiziskas slodzes;
* kriosaunu var lietot ārstu uzraudzībā kā terapeitisku procedūru līdzekli dažādu slimību ārstēšanā.
* pēc dzemdībām palīdz stiprināt vēdera muskulatūru un atjaunot organismā hormonu līdzsvaru.

Untitled 34.jpg - 19.16 KBZemā temperatūra organismam rada šoku, kas liek aktivizēties visām orgānu sistēmām. Jau pirmā procedūra sniedz možumu, mazina stresu, uzlabo miegu. Ar katru nākamo procedūru efekts ir arvien jūtamāks. Asinsrite kļūst intensīvāka, un tas atstāj labvēlīgu iespaidu uz visu orgānu apgādi ar skābekli un barības vielām, aktīvāk tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas galaprodukti. Pozitīvas pārmaiņas parādās gan pašsajūtā, gan ārienē – uzlabojas ādas un matu veselība, normalizējas ķermeņa masa u. c.

Kriosaunā nedrīkst iet, ja ir stipri paaugstināts arteriālais asinsspiediens (sistoliskais asinsspiediens, ko tautā sauc par augšējo, sasniedz 180 mm Hg un vairāk). Tāpat kriosauna ir kontrindicēta grūtniecēm, un parasti to neiesaka arī bērniem līdz 5 gadu vecumam.

Komentāri (21)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 02:08
Kriosauna -160°CRYO
Dārgie draugi un klienti! Jūsu ērtībam, mēs atvērām jaunu Kriosaunas salonu. Gaidīsim jūs ciemos! Drīz pie mums būs arī jaunas procedūras un piedāvājumi. ⠀ Vienmēr būsim priecīgi redzēt jūs mūsu salonā -160°CRYO ⠀ ✅ Uzvaras bulvāris 10 (Pepsi Centrs) 📱 27768888, ➡️ kriosauna.eu ⠀ ================= ⠀ Дорогие друзья и клиенты! ⠀ Для Вашего удобства мы открыли новый салон Криосауны. Будем ждать Вас в гости! ⠀ В скором времени у нас появятся новые процедуры и предложения для Вас. ⠀ Всегда рады Вас видеть в нашем салоне -160°CRYO ⠀ ✅ Uzvaras bulvāris 10 (Pepsi Centrs) 📱 27768888, ➡️ kriosauna.eu ⠀ ================= ⠀ Dear friends and clients! ⠀ For your convinience we have opened a new Cryosauna saloon. We will be waiting for you to visit us! Soon we’ll have also new procedures and offers for you. ⠀ Always glad to see you in our saloon -160°CRYO ⠀ ✅ Uzvaras bulvāris 10 (Pepsi Centrs) 📱 27768888, ➡️ kriosauna.eu
19.09.2019. plkst. 11:39
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:11
kk
ja man tapat
23.04.2014. plkst. 16:51
sieviete
pagaidām nezvaru neko teikt par pozitīviem efektiem.Eju katru dienu, piekto reizi. ar svara zaudēšanu vēl nekas nenotiek, vienīgais ko izjūtu - ļoti labs nakts miegs. Noteikti izņemšu ieteikto kursu 10 reizes, varbūt arī visas divdesmit, domāju, ka tad arī būs efekts.
25.10.2011. plkst. 11:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Katru dienu 200 milj. cilvēku nodarbojas ar seksu, piedzimst 400 tk. bērnu un 140 tk. cilvēku nomirst

Pasākumi

Dziedātājai Milēnei Fārmerei jauns albums “Point de Suture”

Leģendārā franču dziedātāja Milēne Fārmere (Mylene Farmer) izdevusi savu septīto studijas albumu “Point de Suture” (“Šuve”), kas Latvijā pieejams no 12.septembra....