Forums

vladzix vladzix Sirds mūzika
“Sirds mūzika” ir mūzikai veltīta filma, kura parāda, ka mūzikai piemīt dievišķīgs spēks savienot cilvēkus, mainīt viņu dzīves ceļus.

Filmas galvenais varonis, mazais Evans, ir audzis bērnu namā, bet atteicies no adopcijas, jo tic, ka viņš atradīs vecākus un tieši mūzika viņam palīdzēs. Viņa vecāki ir autodidakts rokmūziķis un konservatorijā mācīta čelliste - katrs no savas muzikālās pasaules, kā rezultātā dzima muzikāls brīnumbērns, kas pārsteidz ar savām fenomenālajām spējām visus, ko satiek savā ceļā - gan despotisko Robina Viljamsa tēloto Vizardu, gan klausītājus parkā, gan citus. Starp citu Viljams baismi atgādināja parodiju par Bono tēlu no “Pāri visumam”, pastiprināti liekot abas filmas salīdzināt. Lai gan filma ir sentementāli saulaina un jauka, tā nav tik spēcīga un krāšņa kā “Pāri visumam”, arī muzikālajā jomā.

Muzikāli filma ir patīkams baudījums no paša sākuma līdz beigām. No vecākiem muzikāli pārstāvēts vairāk gan tēva tēls - mīļi pavedinošais “Moondance”, “This Title”. Ir arī abu tēlu mash-upi - “Bach/Break” un “Elgar/Something Inside”, kad kompozīcija sākas ar klasisku motīvu un pārtop ņiprā rokdziesmā. “Something Inside” segmenta vokāls gan nepārliecina, lai gan . Svaigumu ienes tepinga tehnikā spēlējošā amerikāniete Kaki Kinga, kā arī jau pazīstams brazīļu ģitārists/komponists Heitors Pereira ar Dāgu Smitu. Hansa Cimmera protežē Marks Mančina sacerējis oriģinālo mūziku, kas ir patīkams pārsteigums, ņēmot vērā, ka viņa kontā pārsvarā ir pulsējoša blokbastermūzika. Jāatzīst, ka galvenais piecu nošu motīvs nenoliedzami atgādina CNN slavenā džingla mūziku.

Kā labāko kompozīciju Amerikāņu kinoakadēmija izcēla “Raise It Up”, nominējot to labākās dziesmas statusam, te retu reizi akadēmiķiem ir jāpiekrīt - gospeļkora sociāli dzēlīgā dziesma tiešām paņem.

Bez filmas varoņu izpildītajām dziesmām, saundtrekā sastopams vienmēr perfektais Džons Ledžends, Rufusam Vainraitam līdzīgais Džons Ondrasiks un citi. Interesanta ir Leona Tomasa III “La Bamba” kaverversija.

Iesaku filmu paskatīties visiem mīlasstāstu, patīkamu sajūtu mīļotājiem un tādiem, kam patika “Pāri visumam” un “Bezgalīgais ceļojums”. Filma ir par mūziku, kas liek pasmaidīt, pašūpināt kāju, atskatīties. Tik tiešām - mūzika ir visapkārt, vajag tajā tikai ieklausīties.

03.08.2008. plkst. 15:45
(1 atbildes)
Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Pasākumi

Balāžs Kičiņi/ Balaz Kicsiny Kur un kad?

Astoņdesmito gadu sākuma ungāru glezniecībā dominēja dažādas jaunā ekspresionisma ievirzes – tīras, spilgtas un rotaļīgas krāsas, monumentāli un pozitīvām emocijām bagāti tēli....