Forums

vladzix vladzix K-RAX
Filma “K-Pax” stāsta par personīgo problēmu nogurdināta ārsta un viņa pacienta attiecībām. Pacients apgalvo, ka ir no planētas K-Pax un atnācis novērot cilvēkus. Ar to sākas interesantā pacienta un ārsta attiecības, kurās nemanot abi apmainās lomām…

Edvarda Šīmura pieeja filmas materiālam ir visai adekvāta - klavieres un sintezators. Klavieres rūpējas par emacionālo stīgu raustīšanu, sintezators to pastiprina un padara apjomīgāku, daudzveidīgāku. Klavierskaņas ir sentimentāli gaišas un skumīgas - skaistas.

“Grand Central” iepazīstina ar galveno tēmu, kas tiek izpildīta uz klavierēm ļoti pozitīvā gaisotnē. Īpašam vieglumam skaņdarbā pielietoti arī viegli sitamie instrumenti un citas sintezatora radītās skaņas, kas treka nobeigumā top uzstājīgākas un atbrīvo slēpto enerģiju pulsējošā ritmā. Perkusijas pat diska grāmatiņā tiek sauktas par “Alien Percussion”, kas rada gluži šādu iespaidu. Tēma parādās vēl “Bluebird” vēl maigākā formā un ar kosmiskāku izjūtu finālā.

“Good Morning Bess” - lēns un melanholisks skaņdarbs, kurš arī lielā mērā balstīts klaviermūzikā un sintezatora pavadījumā, tikai bez perkusijas. Mūzika šajā trekā vēlāk attīstās nedaudz pozitīvāk noskaņotākā un aktīvākā “Prot Missing”. Ar nedaudz lielāku enerģiju ir “Taxi Ride”, kurā parādās arī sintezēti stīgu instrumenti - šeit parādās otrā mūzikas tēma, arī ļoti viegla ar ritmu. Ritmiski vadīts ir arī “4th July”, kura tēma daudz melodiskāka un atsvešinātāka ir skaņdarbā “Powell’s Return”, šoreiz ar citu harmonisku atrisinājumu, dodot klausītājam mīlestības pilnu aspkāvienu.

Skaņdarbā “Constellation Lyra” ir gards kāpums un kulminācijas posms, kurā notiek savdabīga atraušanās no zemes un jūtīgs nobeigums. Domīgi skumīgs un harmoniski garšīgs ir “Sarah”, kas ar savu pārsteidzošo vienkāršību un etnisko sieviešu vokālu aizskar ļoti dziļi un var tikt atzīts par albuma labāko skaņdarbu līdz ar “Coda”. Ir jūtama līdzība ar Asche & Spencer, tikai šamie vairāk piestrādā pie daudzslāņainības.

Vienīgais drūmais gabals ir “New Mexico”, kurā arī ieskanas vokāls, parādās etniskāks un dramatiskāks raksturs. Šo var saukt par izpildījuma un skanējuma ziņā interesantāko skaņdarbu. “July 27th” ir jau dzirdēta materiāla apkopojums ar pastiprinātu kulmināciju vidusdaļā.

Albumu nobeidz “Coda”, kas vēl lēnākā tempā un akcentētāk atskaņo “4th July” tēmu, ievirzot klausītāju gaiši skumīgā “happy-ending” gultnē.

Šī ir melodiski mīļa un salda mūzika ar nelieliem dramatiskiem uzplaiksnījumiem, kas pozitīvi uzlādē klausītāju, vieš smaidu un varbūt arī kādu asaru.


03.08.2008. plkst. 15:36
(1 atbildes)
Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Pasākumi

“MELO-M” + “BONEY M” = “DADDY COOL”

Čellu rokgrupa “Melo-M” laiž klajā sadarbībā ar savulaik ļoti populārās disko mūzikas grupas “Boney M” dalībnieci Meiziju Viljamsu tapušo dziesmas “Daddy Cool” jaunu versiju....