Merlot

Merlot

Merlot vīnoga ir tuvākais radinieks Cabernet Sauvignon vīnogām daudzās jomās. Tām ir zemāks tannīnu līmenis, un no tām ražotie vīni nobriedinās ātrāk un ir ar maigāku struktūru. Lai padarītu maigāku vīnu garšu, Merlot bieži tiek kombinētas ar Cabernet Sauvignon vīnogām. Merlot labākās vīnogas rada sausos vīnus ar bagātīgu garšas buķeti un maigu pēcgaršu. Sliktākās vīnogas padara Merlot vīnus sausus, bet plānus pēc garšas un struktūras, un tie nav pārāk patīkami baudīšanai. Tomēr lielākā daļa Merlot vīnu, kurus sastapsiet, būs diezgan labas kvalitātes.

Merlot vīnogas spēj nogatavoties reģionos, kas ir vēsāki kā Cabernet Sauvignon. Merlot ir uzņēmīgāki pret sēnīšu slimībām, līdz ar to šīs vīnogas audzēt ir mazliet grūtāk.

Merlot vīni pēc kvalitātes ir ļoti dažādi, atkarībā no vīnogu izcelsmes vietas un ražotāja. Šī dažādība ir pamatā tādu Bordeaux reģionu kā Saint Emilion un Pomerol veiksmes stāstam. Chateau Petrus ir Merlot vīnu lielākā zvaigzne.

Merlot buķetē parasti ir gatavu ogu komponentes. Šie vīni parasti ir saldeni ar augļu garšu un maigu struktūru.

Selektētajiem Merlot vīniem ir ilgs nobriedināšanas potenciāls, bet lielākā daļa ir gatava lietošanai pēc 4 – 8 gadiem. Merlot vīni parasti tiek iepildīti Bordeaux tipa pudelēs.

Merlot izbauda popularitātes uzplūdus, tāpēc daudzos galvenajos vīna ražošanas reģionos ir iestādītas Merlot vīnogas papildus platībās. 1860-jos gados šīs vīnogas nonāca līdz Kalifornijai un kopš 1990-to gadu popularitātes viļņa ir kļuvušas par vienām no visiecienītākajām.

Merlot vīni jāpasniedz nedaudz zem istabas temperatūras. Kad alkohols sasniedz 23 grādu temperatūru, šī vīna garša kļūst nepatīkami asa. Lai iegūtu atbilstošu vīna baudīšanas temperatūru, tas būtu jāievieto ledusskapī uz 15 – 20 minūtēm.

Pie Merlot vīniem labi iederas liellopu, jēra, cūkas un pīles gaļa, sieri, sautējumi, picas un pastas.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
pavisam mierīgi Merlot saskaņojas ar tunci.
26.04.2008. plkst. 21:39

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. janvārī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Viskijam pa virsu nekad neuzkož siļķi vai gurķīti

Pasākumi

Loku šaušana Cēsu Pils dārzā

Kur jāpierāda spēks un veiklība, tur cīnītāju netrūkst! Šo cilvēcisko vājību tagad ik dienu var stiprināt Cēsu Pils dārza tālākajā stūrī, kur uzstādīti trīs loku šaušanas stendi....