Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon bieži vien tiek saukts par „Sarkano vīnu karali”. Tās ir dominējošās vīnogas Francijas Bordeaux reģionā un ir atrodamas praktiski jebkurā nopietnā vīnogu audzēšanas reģionā.

No Cabernet Sauvignon vīnogām tiek iegūti īpašas garšas vīni, kuriem ir ilgas uzglabāšanas potenciāls. Vidējais briedināšanas potenciāls Cabernet Sauvignon vīniem ir 5 – 10 gadi, kad tie sasniedz savas garšas buķetes virsotni. Šīs vīnogas parasti tiek kombinētas ar citām šķirnēm, lai piešķirtu vīniem augstāku sarežģītības pakāpi.

Cabernet Sauvignon ir maza, tumša biezas miziņas vīnoga ar vidēju ražīgumu. Lai nogatavotos, tām ir nepieciešami nedaudz siltāki augšanas apstākļi kā lielākai daļai vīnogu šķirņu.

Cabernet Sauvignon garšas īpašības sevī iekļauj: tumšos ķiršus, ciedras, tabakas, upeņu, bet vēsākā klimatā augušas vīnogas var piešķirt vīnam arī zaļo piparu vai olīvu garšas nianses. Lai sasniegtu lielāku garšas sarežģītības pakāpi, Cabernet Sauvignon vīni līdz 18 mēnešiem tiek nobriedināti mazās ozolkoka mucās.

Kad Jūs iedomājieties par lieliskākajiem pasaules sarkanajiem vīniem, Jūs visticamākais domājat par vīniem, kas ražoti no Cabernet Sauvignon. Cabernet Sauvignon dažās pasaules vietās ir pazīstamas arī zem citiem nosaukumiem, tai skaitā, Petit Cabernet, Sauvignon Rouge un Vidure.

Cabernet Sauvignon vīni sader kopā praktiski ar jebkuru ēdienu, taču īpaši ieteicams pie liellopu, jēra, cūkas, pīles gaļas un sieriem.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Visbiezak dzertais sarkannvins
18.10.2008. plkst. 20:47
Jānis Asariņš
Atliek vienīgi piekrist. Manuprāt Cabernet Savignon ir dižčiltīgākais starp sarkanvīniem un patiešām tas par kura izturēšanas jēgu un kvalitātes kontroles norādēm nav jēgas šaubīties. Tik pat dižčiltīgs augstmanis kā Cabernet Savignon no Bordeaux ir vienīgi Itālijas Valpolicella no Amarone vīnogām (rozīnēm). Kolekcionāru vīna pagrabos noteikti pudeļu skaita ziņā vienmēr dominē dažādu gadu Cabernet Savignon.
07.12.2007. plkst. 11:15

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākais korķa koks pasaulē aug Portugālē. Tā raža dod aptuveni tonnu korķu, kas ir pietiekoši, lai izgatavotu korķus 100000 pudelēm

Pasākumi

Tagad LNMM var noskatīties režisora Pētera Krilova dokumentālo filmu par GUSTAVU KLUCI

No 2009.gada 3.jūnija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, Gustava Kluča kabinetā tiek demonstrēta režisora Pētera Krilova dokumentālā filma „Klucis – nepareizais latvietis”....