4 vīni 4 īpašiem gadījumiem - izvēlas vīrietis

4 vīni 4 īpašiem gadījumiem - izvēlas vīrietis

Vīnu eksperti ik dienas saņem daudz vēstuļu ar lūgumiem ieteikt vīnu konkrētai situācijai. Tā kā pasaulē ir tik daudz vīna darītavu reģionu un vēl vairāk šķirņu, atrast to īsto un vienīgo vīnu ir ilgs un grūts process. Tāpēc daudzi speciālisti saka – lai izvēlētos labu vīnu, jums nav jābūt ekspertam, viesmīlim vai degustatoram. Pilnīgi pietiks, ja ļausieties savai garšas izjūtai un meklēsiet, pirms atradīsiet savus favorītus.

Vīnu saraksts vīrietim
Paturot prātā iepriekš teikto, šo rindu autors uzskata, ka tomēr var jums ieteikt dažus vīnus īpašākiem gadījumiem. Ikviens puisis grib apburt savu meiteni ar paša gatavotām vakariņām vai negaidītu izbraucienu piknikā. Tieši šādiem gadījumiem jums tiek piedāvāti sekojošie 4 vīni.

Pirmais vīns
Gadījums: vēls vakars laukos
Vīns: Chateau d’Yquem 1995 Sauternes

Cena: zem 180 LVL

sauternesyquem.jpg

Piemēram, vēls rudens vakars pie kamīna lauku namiņā. Romantisks noskaņojums. Uz šejieni esi uzaicinājis savu draudzeni, lai pavadītu neplānotu nedēļas nogali nekurienes vidū. Vakariņas, ko pats pagatavoji, bija gardas, bet vienkāršas. Nu jūs esat atlaidušies pie mājīgā kamīna un raugāties liesmās. Tā kā jūs esat lielisks attiecībā uz sievietes pārsteigšanu, jūsu somā atrodas tāfelīte lieliskas melnās šokolādes un pāris svaigas vīģes. Jūs zināt, ka pudele izcila deserta vīna šo vakaru papildinās ideāli. Šim gadījumam iesakām jums Chateau d’Yquem 1995 Sauternes – mazliet mazāk par 180 LVL jums taču nav žēl, lai pārsteigtu savu mīļoto. Protams, tas nav lētākais vīns šajā kategorijā, tomēr tas ir tā vērts – pēc tam jums atteikt nespēs pat iedomīgākā skaistuma karaliene.

Otrais vīns
Gadījums: spontānas vakariņas mājās
Vīns: Trimbach 1999 Cuvee Frederic-Emile Riesling
Cena: ~30 LVL

TrimbachEmileRiesling_1.jpg

Iedomājies – jūsu sieviete atgriežas mājās vakarā, nomet somu uz grīdas un nogurusi sabrūk dīvānā. Darbs ir bijis neciešams, uz ielas – sastrēgumi un viss, ko viņa vēlas, ir paēst un likties uz auss. Tomēr viņai ir paveicies, jo viņas liktenīgais vīrietis ir viņas dzīves superzvaigzne. Tieši šajā laikā tu esi virtuvē un gatavo lielisku ēdienu no izmeklētām jūras veltēm. Tu esi gatavs sniegt savai sievietei atpūtu un baudu – tieši to, kas viņai tagad ir visvairāk vajadzīgs. Tieši šim gadījumam iesakām jums Trimbach 1999 Cuvee Frederic-Emile Riesling – sausu, augļainu vīnu ar izcilu struktūru. 30 latu robežās jūs varat nopirkt arī lētāku vīnu, tomēr neviens no tiem nesniegs tik kompleksu garšas buķeti.

Trešais vīns
Gadījums: vakariņas viņas vecāku namā
Vīns: Byron 2000 Pinot Gris

Cena: ~15 LVL

byron_2000_pinot_gris.jpg

Vakariņas kopā ar iecerētās vecākiem var būt īsts pārbaudījums pat drošsirdīgākajam vīrietim, tāpēc atnesot izcilu vīnu, tu iepatiksies ikvienam. Ja tieši tev tiek uzlikts pienākums parūpēties par vīna izvēli, ņem vērā vairākus faktorus.
Pirmkārt – cena. Tu nevēlies maksāt pārāk daudz, jo vēl nezini, kāda būs viņu attieksme pret tevi. No otras puses, ja skoposies, viņi par tevi kā potenciālo znotu nemaz nepriecāsies.
Otrkārt – vakariņās pasniegtais ēdiens. Ja zini, kas būs galdā, izvēlies piemērotu vīnu. Grūtāk jau būs izvēlēties patiešām precīzi, jo tu jau nevari zināt, vai, piemēram, ar liellopa gaļu viņi labāk bauda Cabernet vai Chianti.
Tieši tāpēc iesakām jums veco labo Pinot Gris, jo tas lieliski pieskaņojas dažādiem ēdieniem. Turklāt cena arī ir visnotaļ pieņemama. Labs piemērs ir Byron 2000 – lieliska garšu buķete, fantastisks aromāts. Kalifornijas vīna dārzi apliecina savu kvalitāti.

Ceturtais vīns
Gadījums: kopdzīves gadadiena
Vīns: Louis Roederer 1996 Cristal Brut
Cena: ~150 LVL

roederer.jpg

Ja kopā ar draudzeni plāno atzīmēt, kāpēc nedarīt to ar gaumi? Iesakām jums pudeli lieliska šampanieša. Protams, ikvienam patīk svinēt ar deserta vīniem, portvīniem, konjaku vai liķieri, tomēr šampanieti prieka mirkļos neaizvieto nekas. Protams, tu vari izlasīt visu par šo burvīgo dzērienu, tomēr nekas neatsver viņas un tavus prieka mirkļus, atkorķējot pudeli par godu viņas paaugstinājumam, kopējas mājas iegādi vai kārtējo gadadienu, kopš esat kopā. Louis Roederer 1996 Cristal Brut šajā gadījumā būs jūsu favorīts.

Turpini būt pirmais!
Tas viss bija ļoti koncentrēti – tev pašam jāatklāj vēl daudz izcilu vīnu lieliskiem notikumiem tavā dzīvē!

Komentāri (13)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
nu viirieshi ejiet pie savaam dzuuseem ar daargu viinu vai shampiiti..:)
21.10.2007. plkst. 14:06
Lai ar dārgais izvēlas .
15.09.2007. plkst. 18:47
īpašie gadījumi Ok.. bet krievu mafijas cenas tiem!! :(
11.09.2007. plkst. 19:08
Patīk man šie īpašie gadījumi ,
22.08.2007. plkst. 19:44
man ar patīk laukos pie ūdeņiem....
28.07.2007. plkst. 16:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pirmā ASV komerciālā vīna darītava tika dibināta 1823.gadā un atradās Missūri

Pasākumi

Jelgavā jau top smilšu skulptūras

4. jūnijā Uzvaras parkā darbu pie Ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” 6 m augstās smilšu skulptūras „Vēstures līkločos” uzsāka mākslinieku komanda – Ainārs Zingniks, Danute...