10 Sauvignon baltvīni atvasarai

10 Sauvignon baltvīni atvasarai

Amerikā pirmā septembra pirmdiena jau vēsturiski ir atzīta par Darba dienu, kas neoficiāli iezīmē vasaras beigas. Tā ir brīvdiena, kuras laikā daudzi amerikāņi izvēlas baudīt vēsu un labu baltvīnu.

Kaut arī mums šādas brīvdienas nav, zemāk aprakstītie vīni lieliski iederēsies siltā atvasaras dienā.

Francija: Mollet Florian Sancerre Roc De L’abbaye 2007 (Cena par pudeli ~ 10 LVL)

molletfloriansancerre.jpg - 5.91 KB

Dzidrs, spirdzinošs baltvīns ar zaļo ābolu aromātu, taču garšas buķetē jaušama spēcīga mineralizācija. Klasisks Loire ielejas Sauvignon Blanc!

Jaunzēlande: Mahi Sauvignon Blanc 2007 (Cena par pudeli ~ 8 LVL)

Mahisauvignon.jpg - 6.88 KB

„Ja jums patīk appļauta mauriņa smarža, dzeriet Jaunzēlandes Sauvignon Blanc:, saka vīna eksperti. Vīna aromātā jaušami tikko pļautas zāles toņi, savukārt garšā – tropu augļu buķete.

Francija: Girard Sancerre La Garenne 2007 (Cena par pudeli ~ 10 LVL)

girardsancerre.jpg - 9.34 KB

Ja vēlaties nogaršot Sancerre vīnus, bet esat pieradis pie krēmīgajiem, modernajiem baltvīniem, šis ir labs kompromiss. Gandrīz vai pārspēj Kalifornijas Chardonnay!

Jaunzēlande: Fairhall Downs Sauvignon Blanc 2007 (Cena par pudeli ~ 8LVL)

fairhalldowns.jpg - 10.21 KB

Šis vīns mazliet līdzinās Sancerre. Aromātu buķete uzreiz liek nojaust par izcelsmes valsti, taču pats vīns ir ļoti dzidrs un garšas ziņā ar izteikti jaušamu mineralizāciju.

Francija: Raimbault Apud Sariacum Sancerre 2007 (Cena par pudeli ~ 12 LVL)

raimbaultapud.jpg - 13.12 KB

Šīs ir klasisks Loire ielejas vīns, kas pārstiedz ar saviem zemes krāsas toņiem. Vīns ir patiešām labs un tā garšas buķete ir daudzslāņaina, tāpēc esiet gatavi pārsteigumiem.

Jaunzēlande: Dashwood Sauvignon Blanc 2006 (Cena par pudeli ~ 7 LVL)

dashwood.jpg - 12.86 KB

Šis ir viens no cenas ziņā pieejamākajiem, tipiskajiem Marlborough reģiona baltvīniem. Moderns un visādā ziņā ļoti tropisks! Labu baltvīnu cienītāji, kas reizēm meklē kaut ko lētāku, šo novērtēs!

Francija: Gerard Boulay Monts Damnes Sancerre 2006 (Cena par pudeli – 34USD)

gerardboulaymontsdamnes.jpg - 13.86 KB

Šis patiešām ir viens no ideāliem Sauvignon Blanc piemēriem. Mazliet stingrs, bet ar lielu novecošanas potenciālu un interesantajiem skābajiem toņiem garšas buķetē. Nav dārgs, taču labi pagatavots un ar gadiem kļūs tikai vērtīgāks.

Jaunzēlande: Gunn Estate Sauvignon Blanc 2007 (Cena par pudeli ~ 8 LVL)

gunnestate.jpg - 6.11 KB

Gunn Estate ir Jaunzēlandes uzlecošā vīna industrijas zvaigzne, kas izpelnās ievērību ar vairākām šķirnēm. Šis vīns ir visai unikāls un ļoti interesants. Tam ir stipra garša un ērkšķogu toņi tajā, taču tas nav pārāk „uzstājīgs”. Labs baltvīns!

Francija: Gitton Sancerre Vigne Du Larrey 2003 (Cena par pudeli ~ 15 LVL)

gittonsancerrevignedularrey.jpg - 8.1 KB

Šis 2003. gada Sancerre demonstrē izcilu novecošanas potenciālu, kāds piemīt visiem labākajiem Sancerre. Vairumam kolekcionāru pagrabos ir maz senu baltvīnu un tieši labākie Sancerre ir vieni no tiem. Šis vīnam ir dziļa, skaista krāsa un tā garšas buķetē atrodami sēņu un žāvētu augļu toņi.

Jaunzēlande: Eradus Sauvignon Blanc 2007 (Cena par pudeli ~ 9 LVL)

eradussav.jpg - 6.11 KB

Šis vīns pārsteidz ar savu lielisko pēcgaršu. Sākas kā citrusaugu bumba, ietverot greipfrūtu, citronu un apelsīnu mizu garšas, bet noslēdzas ar skaidru pēcgaršu. Patiešām pārsteidzošs!

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Dom Perignon neizgudroja šampanieti – tas jau bija pastāvējis vairākus gadus. Viņš toties izgudroja mušmires formas korķi un „drāšu būrīti”, kas ļāva droši uzglabāt dzirkstošos vīnus. Iepriekšējie mēģinājumi pildīt šampanieti pudelēs, beidzās ar izšautiem korķiem

Pasākumi

Vai Maikls Staips pārcelsies uz dzīvi Apvienotajā Karalistē?

Grupas „R.E.M.” dziedātājs Maikls Staips, kurš jau nākamo piektdien, 12. septembrī, ar grupu uzstāsies „Arēnā Rīga”, vienmēr ir paudis savu nostāju politiskos jautājumos – gan...