Augstās tehnoloģijas aizsargās pret krāpšanos vīna nozarē

Augstās tehnoloģijas aizsargās pret krāpšanos vīna nozarē

Antīko vīna kompānija Londonā vērsusies ar lūgumu pie Guegana kodolizpētes centra radīt tehnoloģiju, kas bombardē pudeli ar elementārdaļiņu paātrinātāju ģenerētu jonu starojumu. Ar starojuma palīdzību tiks noteikts, cik vecs ir pudeles stikls un no kādas vietas tā nākusi. Tādējādi būs iespējams salīdzināt aizdomīgas pudeles ar zināmām pudelēm no konkrētas vīna darītavas.

Protams, tas nepalīdzēs pārbaudīt jaunu vīnu vecās pudelēs. Tāpēc tiek ieviests cits tests – metode, kas pārbauda radioaktīvā izotopa – cēzijs 137 – līmeni pašā vīnā.

Šāda tehnoloģija tika lietota Hardy Rodenstock pārdoto vīnu gadījumā. Viņš ir prototips slavenajā grāmatā „Miljardieru etiķis” (The Billionaire’s Vinegar), kas stāsta par Amerikas kolekcionāru Viljamu Kohu, kurš apsūdzēja Rodenstoku, par to, ka viņa tirgotās bijušā ASV prezidenta Tomasa Džefersona vīna kolekcijas pudeles ir viltojums.

Augsto testa izmaksu dēļu, šī tehnika atmaksājas gan tikai ievērojamas vērtības vīnu pārbaudē. Tas savukārt var likt pārgrupēt savas darbības attapīgiem krāpniekiem, pievēršoties vidējās klases vīnu tirgum...

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ak tas augstas tehnologijas ir pat ielauzusas saja nozare! Driz jau uz poda nevares aiziet bez augsto tehnologiju iejauksanas!
18.10.2008. plkst. 16:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. februārī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Kāda slavena Francijas vīna dārza augsne tiek uzskatīta par tik vērtīgu un dārgu, ka vīndaris liek saviem darbiniekiem to nokasīt no apaviem, kad tie dodas no vīna dārza uz mājām

Pasākumi

Muzeju naktī Andrejsalā – mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde

Mākslas fonds – organizācija vai iestāde, kas sniedz materiālu palīdzību radošiem darbiniekiem....