10 nedārgi un kvalitatīvi vīni, ko baudīt ekonomiskās lejupslīdes laikos

10 nedārgi un kvalitatīvi vīni, ko baudīt ekonomiskās lejupslīdes laikos

Ja ir kāda lieta, ko ienīst vīna cienītāji, tad tā ir spriešana par vīna kvalitāti pēc tā cenas.

Īpaši nepatīkams tāds uzstādījums ir atslābušas ekonomikas laikā. It sevišķi šādos laikos vīna cienītāji vēlas vīnu par pieņemamu cenu, kura kvalitāte pārsniedz par to samaksāto naudu.

Ja līdz nākamajai algai ir palicis krietns brīdis, tad vīnam par 5 Ls jāgaršo tik labi, lai tev būtu jābrīnās, kāpēc tas maksā tik lēti. Savukārt algas dienā vai atzīmējot kādu nozīmīgu notikumu, vīnam, kas maksā 30 Ls, jāgaršo tā, it kā tas būtu vismaz divreiz dārgāks.

Lai atrastu šādus vīnus, kuru kvalitāte krietni pārsniedz to cenu, ir jābūt informētam par vīna reģioniem, ražotājiem un ražas gadiem. Ja konkrētam vīna reģionam ir reputācija, ka tie ik gadu dod līdzīgas kvalitātes vīnus (tas pārsvarā raksturīgs vīna ražotājiem silta un sausa klimata zonās, piemēram, Spānijā un Austrālijā), tev būtu vien jāturpina būt lojālam pret šo reģionu. Savukārt, ja reģions kādu gadu tiek aplaimots ar vīna nozarei perfektiem laika apstākļiem, visticamākais lielākā daļa šī reģiona vīnu kvalitāte tajā gadā pārsniegs par vīnu iztērēto naudu (piemēram, pērkot 2005.gada ražas vīnu no Eiropas, ir maza iespēja nopirkt nekvalitatīvu vīnu).

Jūs varat skatīties katru gadu uz vieniem un tiem pašiem reģioniem, taču puse no aizraujošā procesa vīnu izpētē ir jaunu un neizbaudītu garšas sajūtu izbaudīšana. Nevajag baidīties no nedārgiem vīniem, kas nāk no vīna industrijā mazpazīstamām valstīm – Grieķijas, Marokas, Izraēlas, Lībijas un Gruzijas.

Piedāvājam 10 kvalitatīvu, bet nedārgu vīnu apskatu. Protams, jāņem vērā ekonomikas pamatlikums: kad ļaužu masas atklāj lētus, bet augstvērtīgus vīnus un pēc tiem pieaug pieprasījums, arī cena pieaug. Citiem vārdiem sakot, šodienas nedārgais un kvalitatīvais vīns, diez vai būs rītdienas kvalitatīvais un nedārgais vīns...

Black Pig Albarino (baltvīns)

Albarino.jpg - 12.88 KB

Cena: ap 7 Ls

Šis ir svaigs, gaišs un skābs vīns, kas garšo līdzīgi Sauvignon Blanc, taču tai pat laikā tik pat sabalansēts un auglīgs, lai aplaimotu arī Chardonnay cienītājus.

Līdzīga izvēle ir baltās vīnogas Verdejo, kas tiek audzētas Spānijas reģionā Rueda. Šie vīni tiek tirgoti par līdzīgu cenu kā Albarino, dažkārt pat lētāk.

Clos Reissier Pouilly Fuisse 2005 (baltvīns)

closreissier.jpg - 8.88 KB

Cena: ap 9 Ls

Ja ir kāds veids, kā sabojāt perfekti labu Chardonnay, tad tas ir ar pārāk intensīvu ozolkoka aromātu. Taču šis vīns nav tas gadījums. Šajā vīnā ir apvienots tas, ko lielākā daļa vīna cienītāju meklē Chardonnay vīnos: tas ir svaigs un tīrs, un tajā nav ne smakas no briesmīgā ozola.

2005.gada raža tiek uzskatīta par vienu no visu laiku labākajām Francijas (un visas Eiropas) ražām, līdz ar to nedārgie 2005. gada Eiropas vīni būs tiešām izdevīgs pirkums.

Salvard Unique Sauvignon Blanc 2007 (baltvīns)

salvard.jpg - 8.51 KB

Cena: ap 7Ls

Kamēr 2007.gadu neviens neuzskata par izdevušos gadu vīna industrijā (iespējams, tas ir sliktākais ražas gads kopš 2002.gada), dažām vīna darītavām ir izdevies radīt augstvērtīgus vīnus arī sliktos gados.

Sancerre, Francijas pilsēta Loire ielejā, tiek uzskatīta par pasaules Sauvignon Blanc reģionu karali, bet šo vīnu var uzskatīt par Sancerre „bērnu”. Tas sniedz perfektu skābuma un minerālu līmeni.

Premiado Torrontes 2007 (baltvīns)

PremiadoTorrontes2007.jpg - 3.48 KB

Cena: ap 4 Ls

Torrontes ir vīnogu šķirne, kas kādam ir mulsinoša, bet citiem ir ļoti tuva sirdij, it sevišķi tāpēc, ka tā nav nežēlīga pret maka saturu.

Vīns pēc garšas un aromāta atgādina Viogier vīnogu no Francijas Reinas upes ielejas ziemeļu daļas.

Torrontes vīnogas ir kļuvušas par Argentīnas vīna industrijas balto vīnogu ikonu. Par mazāk kā 5 Ls, jūs varat izbaudīt svaigu, ziedainu baltvīnu, kas lieliski papildina eksotiskos ēdienus, piemēram, Taizemes vai Indijas virtuvi.

Luis Felipe Edwards Grand Reserva Sauvignon Blanc 2007 (baltvīns)

LuisFelipeEdwards.jpg - 4.78 KB

Cena: ap 6 Ls

Čīles Sauvignon Blanc ir viens no jaunākajiem karstajiem punktiem vīna pasaules kartē. Visticamākais Čīle vīna industrijā būs pazīstama ar saviem Sauvignon Blanc, un ēnā paliks visi pārējie Čīles vīni – tieši tāpat notika Jaunzēlandē.

Šis un citi Čīles Sauvignon Blanc joprojām cenas ziņā ir nenovērtēti, salīdzinot ar citiem reģioniem.

Don Nicanor Malbec 2005 (sarkanvīns)

DonNicanor.jpg - 8.94 KB

Cena: ap 8Ls

Viegls? Pārbaudi pats. Pikants? Pārbaudi pats. Sabalansēts? Pārbaudi pats. Ozolu aromāts? Nepavisam.

Šis ir lielisks eksemplārs, ar ko pakāpties soli augšup vīna garšas izziņas procesā, ja esi vīna cienītājs – iesācējs, tai pat laikā tas nebūt nav solis uz leju Bordeaux vīnu cienītājam.

Tu šo vīnu vari baudīt gan ar burgeri vai Statoil maizīti, gan vienkārši atslābināties un baudīt to vienu pašu.

Būtu ieteicams pirms to sākt baudīt, atvērt pudeli un dekantēt uz pāris stundām, lai atraisītu tanīnus.

Two Brothers Cabernet Sauvignon Reserve 2005 (sarkanvīns)

twobrothers.jpg - 6.97 KB

Cena: ap 7 Ls

Kopš vīna darītāji cer atraisīt Cabernet Sauvignon labākās īpašības tos uzglabājot, kas neizbēgami paaugstina vīna cenu, nedārgu Cabernet Sauvignon ir samērā grūti atrast.

Taču dažkārt nedārgi Cabernet Sauvignon „norauj jumtu”, it sevišķi no Napa un Bordeaux reģioniem.

Šis vīns ir bagātīgs, ar masīvu struktūru un izteiktu augļu aromātu.

Ryan Patrick Rock Island Red 2005 (sarkanvīns)

ryanpatric.jpg - 12.26 KB

Cena: ap 10 Ls

Kaut arī vīns maksā ap 10 Ls, tas garšo tā kā 30Ls vērti Kalifornijas sarkanvīni. Viens no labākajiem paraugiem, kā kvalitāte pārsniedz par vīnu samaksāto naudu.

D’arenberg D’arry’s Original Shiraz/Grenache 2004 (sarkanvīns)

darenbergdarry.jpg - 11.41 KB

Cena: ap 8 Ls

Ja vīni no Francijas Dienvidreinas reģiona, tādi kā Chateauneuf-du-Pape, Gigondas un Vacqueyras, krietni pārsniedz limitu, ko esi gatavs tērēt vīna iegādei, tev jāmeklē vīni no tām pašām vīnogām, tikai no citiem reģioniem, piemēram, Austrālijas.

Daudzi vīna cienītāji ir bijuši patīkamā šokā, nobaudot šo Shiraz/Grenache blendi. Šis vīns ir lielisks sabiedrotais skatoties Olimpiādi, Eirovīziju vai tamlīdzīgus azartiskus pasākumus.

Cantina Venosa Vignali Aglianico Del Vulture 2003 (sarkanvīns)

cantina.jpg - 10.88 KB

Cena: ap 7 Ls

Katram mājās jābūt Itālijas sarkanvīnam, lai padarītu asāku tradicionālo itāļu ēdienu – spageti ar mērci.

Šis Itālijas sarkanvīns sniedz skābu ķiršu garšu, kas perfekti papildina ēdienus uz tomātu bāzes.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Isabella Charlotte
Vai jums ir nepieciešama steidzama tukša ATM CARD, lai atrisinātu savas finansiālās vajadzības, un es tikai vēlos pateikt pasaulei savu pieredzi ar visiem. es atklāju hakeru puisis, ko sauc par Kristu. viņš ir patiešām labs, ko viņš dara, es jautāju par BLANK ATM CARD. ja tas darbojas vai pat pastāv, tad es to izmēģināju un lūdzu karti un piekrītu viņu noteikumiem un nosacījumiem. trīs dienas vēlāk es saņēmu savu karti un mēģināju to ar tuvāko ATM mašīnu, kas atrodas man tuvu, manā lielākajā pārsteigumā tā strādāja kā maģija. es varēju atsaukt līdz pat $ 5000. Tas bija neticami un laimīgākā manas dzīves diena. nav ATM MAŠĪNU, jo tas nav iespējams, jo tas ir ieprogrammēts ar dažādiem rīkiem un programmatūru. es tikai jutu, ka tas varētu palīdzēt tiem no mums, kam nepieciešama finanšu stabilitāte. Karte patiešām maina manu dzīvi. ja vēlaties sazināties ar viņiem, ŠEIT ir e-pasts: blankatm156@gmail.com
13.07.2019. plkst. 14:55
Kāzu Viesis
Ja labi pameklētu, gan jau atrastu arī avotu, no kura šis raksts ir nācis. Halturējam??
17.09.2008. plkst. 16:39
Perinjons
šitie jau nau nekādi excluzivie, kaut kas noteikti varētu būt, bet ja arī nav, vismaz princips top skaidrs - 2005.gads eiropas vīns - das ist gutt :)
05.08.2008. plkst. 14:01
alkoholiķis
Kaut kā negribas ticēt, ka šie vīni ir nopeŗkami Latvijā.
05.08.2008. plkst. 13:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad benediktiešu mūks Dom Perignon pirmo reizi nobaudīja šampanieti, viņš izsaucies: „Nāciet ātri, es nogaršoju zvaigznes”

Pasākumi

The Tiger Lillies papildina Positivus festivāla programmu

Reiz jau viesojušies Latvijā pirms pāris gadiem, provokatīvie briti atgriežas, lai uzstātos šā gada Positivus festivālā Salacgrīvā un iepriecinātu daudzus savas daiļrades cienītājus....