Vīna reģioni Vācijā

Vīna reģioni Vācijā

Bādenes vīnu reģions

Bādene atrodas Vācijas dienvidos. Lielais saules daudzums palīdz radīt labākos Vācijā sarkanvīnus un īpaši sausos vīnus.

Frankenas vīnu reģions

Šī reģiona nozīmīgākais vīns tiek radīts izmantojot Silivaner vīnogu šķirni un vienmēr tiek pildīts zemās, īpašas formas pudelēs. Vīnam piemīt pievilcīga, sausa garša. Šajā reģionā klimats ne vienmēr ir labvēlīgs. Frankenas vīni pārsvarā tiek pārdoti vietējā tirgū.

Mosel reģions

 

Šis Vācijas reģions, visā pasaulē, ir pazīstams ar saviem izcilajiem, gaišajiem Mozeles vīniem, kuri ir viegli, maigi, nedaudz skābi ar persiku, ābolu un citu augļu aromātu. Ilgstoši uzglabājoties vīni papildina savu unikālo buķeti un kļūst vērtīgāki. Garšas un aromāta ziņā vīni neatgādina lētus vīnus. Vislabākās kvalitātes vīni nāk no Bernkasteles, Grāčas un Urcigas pilsētām. Pārsvarā šajā reģionā izmanto Riesling vīnogu šķirni. Mūsu portāla kokteiļu bāzē ir sastopami kokteiļi, kuru pagatavošanā ir jāizmanto Mozeles vīns. Der atcerēties, ka kokteiļos izmantot var tikai jaunus šī reģiona vīnus.

Pfalz reģions

No šī reģiona nāk vieni no labākajiem Vācijas vīniem. Nozīmīgākie vīna darītāji atrodas reģiona ziemeļu daļā, taču arī dienvidu daļā rada labas kvalitātes vīnus. Populārākie ir Riesling vīnogu šķirnes vīni, kuriem piemīt izteikts tropisku augļu aromāts.

Rheingau vīna reģions

Rheingau reģions ir slavens ar to, ka vīnogas šeit audzē prinči, grāfi un citas aristokrātiskas personas. Der nobaudīt šī reģiona Riesling šķirnes vīnus, jo klimats šajā reģionā ir smērā silts, kā rezultātā vīni sanāk sabalansēti un ļoti aromātiski.

Rheinhessen reģions

Šajā reģionā ražo pasaules slaveno Liebfraumilch vīnu, taču pārsvarā šeit tiek ražoti vienkārši, lēti, bet labi galda vīni. Augstas kvalitātes vīns ir sastopams Nieršteinas pilsētas apkārtnē.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
dāvid? esi tur biji? [viņš nav - zinu!]
03.08.2007. plkst. 11:48
man ar mosel regions
02.08.2007. plkst. 22:18
Man patiktu Mosel reģions.
01.08.2007. plkst. 08:08
es arii
05.07.2007. plkst. 17:04
Labprāt apmeklētu visus šos reģionus ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
05.07.2007. plkst. 11:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 24. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Pēc Persiešu leģendas vīns tika nejauši „atklāts” tagadējās Irānas teritorijā, kad Šaha Džamšida sieva nejauši iedzēra sarūgušu vīnogu sulu, mazliet apreiba un viņai tas iepatikās

Pasākumi

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī sāk ziedēt vietējās selekcijas rožu kolekcija


Ar parka rožu kolekciju Nacionālajā botāniskajā dārzā nodarbojas kopš 1960. gada. Selekcijas uzdevums bija izaudzēt mūsu klimatam piemērotas, ziemcietīgas, atkārtoti ziedošas,...