Viskija izgaršošanas rituāls

Viskija izgaršošanas rituāls

Kā varam novērot bāros un mājas ballītēs, puiši viskiju labākajā gadījumā dzer no parastām glāzēm, virsū uzdzerot Coca Cola. Nav brīnums, gāzētā dzēriena dēļ bieži dzirdamas atraugas vai vēdera burkšķēšana...

Ja jūs neesat starp viņiem, visu cieņu. Tad jums interesēs tas, ko vēlamies pateikt. Daudzi cilvēki nemaz nezina, ka viskiju var baudīt un izgaršot gluži tāpat kā vīnu. Viskijs ir pārāk labs dzēriens, lai to dzertu no parastām degvīna glāzītēm... Turklāt jāzina, ka arī viskijam ir atšķirīgas kvalitātes un līmeņa markas, un Jameson nepavisam nav no augstākajiem plauktiem...

Nav svarīgi, kā esat šo dzērienu izmantojuši līdz šim. Fakts ir tāds, ka viskijs ir baudāms līdzīgi vīnam un mēs jums pastāstīsim, kā noorganizēt pašam savu viskija izgaršošanas vakaru. Lai šie padomi būtu „ar svaru”, esam izmantojuši slavenās viskija darītavas Glenfiddich vecāko pārzini Ian Millar. Kā viņš pastāstīja, zem viena vārda "viskijs" patiesībā slēpjas vesela pasaule, kurā dzīvo gan burbons, gan rudzu viskijs, gan kanādiešu šķirnes, gan skotu šedevri (malt un single).

Vienalga, vai esat izvēlējies luksusa viskiju, vai vienkārši labas kvalitātes dzērienu, baudīšanas procedūra ir viena un tā pati.

Kas jums vajadzīgs

Lai noorganizētu savu viskija vakaru, jums ir vajag:
•    Draugus, jo vienam dzert nav interesanti;
•    Vairākas viskija šķirnes, jo dažādība ir interesanta;
•    Tulpes formas glāzes, jo tās vislabāk izceļ viskija aromāta īpašības;
•    Svaigu ūdeni istabas temperatūrā, jo krāna ūdens satur ķīmiskas vielas, kas var ietekmēt dzēriena aromātu un garšu;
•    Sausiņus bez sāls, lai atjaunotu garšas izjūtas starp viskija šķirnēm.

Kas jums jāzina par viskiju

Pirms ķeršanās pie lietas jums jāzina pāris svarīgas lietas kā jaunam ienācējam viskija pasaulē. Svarīgākais ir garšas izpratne. Lai arī garša un aromāts abi ir svarīgi komponenti, ir visai grūti apjaust un saprast visas atšķirības. Garšas ziņā jāpēta 3-4 svarīgākās īpašības, piemēram, tās slāņi un pēcgarša... Kā saka eksperti, smarža ir ļoti svarīga, bet garša – ārkārtīgi svarīga! Tieši daudzie garšas slāņi un ilgstoša, patīkama pēcgarša ir viskija labākie komponenti.

Lai arī viskijam ir daudz paveidu, iesācējam vispirms būtu jāiemācās katras galvenās pamata īpašības, kā arī būtu vēlams mazliet vairāk uzzināt par to vēsturi. Vajadzētu pamācīties par dažādām kategorijām un garšas īpašībām, kuras piemīt tam vai citam viskijam. Tā kā blended viskiji ir sarežģīti, iesācējam sākumā derētu nomēģināt single malt šķirnes.

Viskija izgaršošanas soļi

1. solis

Atkarībā no vakarā izvēlētā viskija šķirņu daudzuma, katram dalībniekam ir jāpasniedz atbilstošs skaits glāžu. Kad galds ir sagatavots, katrā glāzē ielejiet 50ml viskija.

2. solis

Kad viskijs ir ieliets, to nevajag uzreiz dzert, kā droši vien tiek darīts parasti. Tā vietā paturiet glāzi gaismā un izpētiet dzēriena dzidrumu un tā struktūru kopumā. Kā saka eksperti, viskijam ir jālāsmo un jābūt spožam. Par kvalitāti liecina arī savdabīgās tumšās nokrāsas.

3. solis

Tagad pievērsiet uzmanību viskija krāsai. Tā var būt dažāda, sākot no gaišas (līdzīgi ābola sulai) līdz pat tumšai dzintara krāsai. Viskija krāsu nepieciešams izpētīt, lai noteiktu garšas intensitāti. Gaišākie viskiji ir vieglāki arī garšas ziņā, savukārt tumšākie ir spēcīgāki un pilnasinīgāki. Viskiji, kas izturēti ilgāk, pēc krāsas ir tumšāki.

4. solis

Pirms aromāta iepazīšanas pievienojiet glāzei mazliet svaiga ūdens istabas temperatūrā. Nekādā gadījumā neizmantojiet aukstu ūdeni, jo tas nomāks vislabākos aromātus.

Bet kāpēc jāpievieno ūdens? Kā saka Ian Millar: ”Ja pievienosiet mazliet ūdens, jūs mazliet neitralizēsiet alkohola ietekmi un līdz ar to labāk sajutīsiet tipiskākās viskija īpašības”.

5. solis

Šajā solī sākas brīnumi – pielieciet degunu pie glāzes. Vispirms pagroziet glāzi, lai aromāts sāktu izplatīties. Ieelpojot aromātu, turiet lūpas gandrīz pie glāzes malas un centieties sajust kādu no tipiskajām niansēm (augļus, garšvielas, kanēli, ādu, tumšo šokolādi...). Speciālists iesaka neieelpot pārāk strauji, jo tādā veidā var gadīties ieelpot arī alkoholu. Vienkārši elpojiet kā parasti.

6. solis

Iemalkojiet. Kad izgaršojat viskiju mutē, mēģiniet sajust tos aromātus, ko atpazināt, izmantojot ožu. Garšas paletē varēsiet atpazīt augļus, zaļos ābolus, tumšo šokolādi, piparus u.c. Atcerieties, ka garšas asociācijas un nianses jūs atpazīsiet pareizi, atbilstoši sev, jo katram cilvēkam ir savas garšas īpašības!

7. solis

Atkārtojiet procedūru ar citām šķirnēm, starplaikā apēdot sausiņu bez sāls, lai mute būtu gatava jauniem pārsteigumiem.

Viskija pasaule

Pirmajā brīdī viskijs var šķist skarbs un nepieradināms, bet, ja jūs zināt, kas jāmeklē un esat pārliecināts par savu spriedumu pareizību, jums paveras jauna, interesanta pasaule. Kad esat atradis savu viskiju, izpētiet to sīkāk, tai skaitā vēsturi un dažādās markas.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie vīna nedrīkst pasniegt taukaino zivju šķirnes

Pasākumi

Bērnu un jauniešu konkurss festivālam „Rock`n`Roll visām paaudzēm”

Jau otro reizi Liepājā notiks festivāls „Rock`n`Roll visām paaudzēm”. Šogad liepājniekiem 22.un 23.augustā koncertestrādē „Pūt vējiņi” notiks trīs dažādi koncerti, kuros būs...